Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleség átveheti férjéről a...

Feleség átveheti férjéről a Dr. Címet?

Figyelt kérdés
Hamarosan doktorálok elméleti fizikából, és azt szeretném kérdezni, hogy a Dr. előtagot valamilyen módon átvehetné nejem a leánykori nevéhez? Vagy csak akkor, ha a családnevemmel együtt? Elsősorban neki lenne előnyös a karrierjéhez.
2010. ápr. 29. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ez azért van, mert van egy F erő a (t)örvényhozásban, ami centrifugálisan meggátolja, hogy ilyen parasztvakítással égessétek magatokat, mint egy Bunsen-égő :P
2010. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
XD
2010. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

21:22


na látod, ezért fontos, hogy kommunikációból és jogból is doktoráljanak egyesek.

2010. ápr. 29. 22:56
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"mer az hogy fest,hogy általában csak az egyik házastársnak van diplomája?"


Ne általánosíts! Pl. nálunk mindkettőnknek van


"szegény nejemnek akkor nincs más választása: doktorálnia kell neki valami könnyűből"


Könnyűből? Sokra tartod a feleséged szellemi képességeit...


"(nekem fizikából lesz :P )"


Szerénységet nem adnak hozzá? :P

2010. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%

"na látod, ezért fontos, hogy kommunikációból és jogból is doktoráljanak egyesek."


Nekem jogból van. De azt nem ajánlom nektek. Ott ugyanis olyasmiket fognak tanítani rögtön elsőben, hogy "honeste vivere, alterum non laedere, jus suum quique tribuere".

A fentiek alapján ezt meg nyilván nehezen tudnátok az életfelfogásotokkal összeegyeztetni, és így nehezebb befogadni.


Ha van PhD. ezoterikából vagy bűvészetből "okosság" szakon, na azt igen.

2010. ápr. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én férjem jogász, de ő nem kérkedi a dr-i címével. Nem használja, csak a nagyon hivatalos helyeken, ha muszáj. Amikor összeházasodtunk, kérte is, hogy ha nekem nem annyira fontos, akkor ne dr.....-né legyek, hanem vegyem fel a vezetéknevét kötőjellel az enyém elé, mert nem szereti a dr.-t használni. De nekem sem volt fontos, hogy benne legyen a nevemben az a két betű. Nem ettől lesz valaki több, vagy kevesebb!
2010. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!