Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Valaki valamit Hutflesz...

Valaki valamit Hutflesz Margitról, vagy a férjéről, Siegl Gusztávról?

Figyelt kérdés
Hol kereshetném?Szerintetek a levéltárban jó? Olyan tanácstalan vagyok...:S
2009. dec. 1. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

attól függ, kik ők

mikor éltek/élnek

?

2009. dec. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gusztáv a II.világháborúban eltűnt,nem tudom hol lakott,Margit Mosonmagyaróváron lakott,majd pesten élt,1997-ben hunyt el.Köszönöm a gyors választ!:)
2009. dec. 1. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor Margitról tudjuk a dolgokat.

Gusztáv esetleg katona volt? (a 2. vh-ban elesett katonákról adtak ki könyvet)

érdemes regisztrálni a radixindex.com-on, magyar nyelvű családfakutató oldal, sok okos, és segítőkész ember van fent, biztos tudnak tippeket adni

2009. dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

És Te akkor most ismered Margitot?:)

2009. dec. 1. 15:20
 5/11 A kérdező kommentje:
A regisztrációért fizetni kell?
2009. dec. 1. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Margitról ezen kívül mit szeretnél tudni?
2009. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem, nem ismerem, csak írtad, hogy tudod a halála idejét


nem, ingyenes a regisztráció

2009. dec. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát olyasmiket hogy hogy élt,mert a nagynénimék ismerték,és nagyon szerették őt...
2009. dec. 1. 15:27
 9/11 A kérdező kommentje:
És még az oldallal kapcsolatban: Szerintem megtaláltam Mosonnál,de azt írja ki hogy letöltés előfizetőknek...Mit jelentene?
2009. dec. 1. 15:29
 10/11 anonim ***** válasza:

igen, a radixindexnek vannak adatbázisai is, amiknek az adatai jórészt fizetősek (de, ha kiderül, milyen könyvből van az adat, akkor könyvtárban ingyen is utána lehet nézni)

én a levelezőlistájára gondoltam, ahova ingyenesen lehet regisztrálni


Háát, a 20. század második feléből már nem sok olyan irat van levéltárban, amiből egy egyszerű polgár életére lehet következtetni. Ilyenkor annak a városnak a levéltárát érdemes megnézni, ahol élt, annak a munkahelynek az iratait, ahol dolgozott, annak az iskolának az iratait, ahova járt. De sajnos ezt nem nagyon szeretik a levéltárosok, (ha pl. azt mondod nekik, hogy Magyaróvár ilyen olyan iratait kéred, x évből, mert azt mondják, úgysincs benne az illetőről semmi. Ilyenkor nem kell azt mondani, h egy személy után keresel, hanem azt, hogy a város történrtr érdekel ezekből az évekből)

2009. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!