Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleség átveheti férjéről a...

Feleség átveheti férjéről a Dr. Címet?

Figyelt kérdés
Hamarosan doktorálok elméleti fizikából, és azt szeretném kérdezni, hogy a Dr. előtagot valamilyen módon átvehetné nejem a leánykori nevéhez? Vagy csak akkor, ha a családnevemmel együtt? Elsősorban neki lenne előnyös a karrierjéhez.
2010. ápr. 29. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

hát az én pl tanárom átvette

a férje dr. és őt úgy hívják, dr. _____-né vki

2010. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

A nők 80%-a a Dr. miatt házasodik, mert előnyökkel jár.

Átveheti minden gond nélkül.

2010. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját leánykori nevéhez nem, csak akkor ha a Te vezetéknevedet viseli -né toldalékkal.
2010. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá lehetőség. Először kapásból az az ötletem támadt, hogy változtass nevet az ő lánykori nevére (tehát mindkettőtöknek ugyanaz lenne a neve), dehát akkor is csak -né utótaggal használhatná.
2010. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeházasodtok, akkor csak abban az esetben veheti át, ha felveszi a te családnevedet, mint dr. x-né y z.

Viszont egyébként (saját leánykori nevével) nem, hiszen nem ő szerzett doktori címet, hanem te.

Lehet, hogy ez előnyökkel járna, de neki lenne kellemetlen, ha azt hiszik, hogy valamiből doktorált, s közben pedig nem.

S mellesleg, szerintem csak azért ,mert valaki doktori címmel rendelkezik, nem veszik fel hamarabb egy állásba vagy léptetik elő.

2010. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
szegény nejemnek akkor nincs más választása: doktorálnia kell neki valami könnyűből. (nekem fizikából lesz :P)
2010. ápr. 29. 21:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"A nők 80%-a a Dr. miatt házasodik, mert előnyökkel jár"


Milyen előnyökkel? Nehogy már felvegyék orvosnak vagy jogásznak!. Ennél álságosabb dolgot nem tudok elképzelni.A doktori címet miért viseli akinek nincs is olyan végzettsége, hisz az csalás!

2010. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem ez olyan visszatetsző amúgy is. nem ő érte el azt a címet, akkor miért akarja kitenni a neve elé? Nem értem az embereket, ennyire ne legyenek már sznobok.
2010. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

mer az hogy fest, hogy általában csak az egyik házastársnak van diplomája?


itt ugyanez a helyzet, csak mindkettőnknek van diplomája.

2010. ápr. 29. 21:13
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

MInt feleségnek, joga és lehetősége van felvenni a férje vezetéknevét. S így , ha a férje dr. akárki, akkor ő lehet dr. akárkiné.

Ez miért lenne jogtalanság. Ezzel még ő nem vált dr.-rá.

Ha ő is dr. lenne, akkor dr. x-né dr. y. z lenne.


Egyébként pedig minden elismerésem a doktorihoz fizikából és sok sikert!

2010. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!