Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy adjanak pénzt orrplasztikára?

Figyelt kérdés

A "nemkellaz" meg a "biztos nincs veled semmi baj" és a "fogadd el magad" válaszoktól kíméljetek!

Már kiskoromtól kezdve baszogatnak a külsőm miatt, mostmár odáig jutottam, hogy az utcán is kiröhögnek. Nyáron leszek 18 éves, és az életbiztosításom is lejárt, és apu megígérte, hogy én kapom meg az... izét (nem tudom mi a neve :D) szóval a pénzt, ami biztosítás után jár, de berakják betétkönyvbe. Ezzel csak az a baj, hogy pont abba a takarékba, ahol anyum dolgozik, ezért nem tudom sutyiba kivenni...

Tudom hogy mások sokkal nagyobb problémákkal küzdenek, de az is igaz, hogy mindenkinek a saját kínja a legnagyobb, ami az én esetemben egy nem túl esztétikus fejszerkezet :/

(tehát az "örülj hogy nincs ennél több gondod az életben" válaszok sem érdekelnek)


2010. ápr. 29. 20:22
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

"Kérdező, milyen anyagi körülmények között éltek? A szüleid tudnak neked egy lakást venni csak úgy?

Ez tényleg "költőpénznek "szánják?"


Igen,annak


Inkább nem fogalmazok ködösítve: nagyon jó körülmények között élünk, lakásom már jó pár éve van (persze nem élek külön), és kocsit is tudnának venni bármikor, viszont mégsem vagyok boldog, mert hiába van meg a biztos anyagi háttér, mégsem kellek senkinek. na jó, hallottunk már szinglikről, de hogy még a beszólogatásokat is elviseljem, az már sok. Inkább sokkal-sokkal-sokkal szegényebb, de legalább átlagos.

2010. ápr. 29. 21:07
 32/40 A kérdező kommentje:
lennék. ige kimaradt -.-'
2010. ápr. 29. 21:08
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem:

keresgélj vmi diákmelót, de ne jelentkezz, csak keress. Nem tudom h milyen a hozzáállásod a munkához, de ha úgy mész oda eléjük h mi lenne ha dolgoznál, akkor remélhetőleg jól jönnél ki a dologból. ezalatt ezt értem:

-anyu, apu, találtam magamnek diákmunkát

-jajj, kislányom mért akarsz dolgozni?

-mert meg szeretném csináltatni az orromat, és féleh h ti erre nem szeretnétek pénzt költeni

bla-bla bla...

és ennek akár lehet az is a vége, hogy adnak :)


na jó, a párbeszéd elég szar lett, de végiggondolni sztem érdemes :)


(akinek majdnem megcsinálták tb-re :P -azt a nagy orrát, amin tökéletesen támaszkodik a szemüveg xd )

2010. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

hát ha így áll a helyzet, ahogy írtad az utolsó kommentedben, akkor mindenképp kérd meg szépen a szüleidet, nyáron menjetek el együtt plasztikai sebészhez. próbáld előbb rábeszélni egy másik családtagodat, hogy álljon melletted, hiszen úgy már könnyebb kiállni, ha 2 2 ellen vélemény van. és akkor csak viselkedj szépen, mármint tedd azt, aminek a szüleid örülnének nagyon. legyenek rád büszkék, és a nyárra pedig állj elő ezzel a kéréssel, de szépen, NE KÖVETELŐZVE!!! esetleg bepróbálkozhatsz többször is, ha rögtön nem egyeznek bele, ne erőltesd, bizonyítsd be nekik, hogy ez a pénz neked tényleg arra kéne, merthogy egy fityinget sem költesz inkább ruhákra, vagy hülyeségekre, inkább hozzá sem nyúlsz akkor. szerintem a végén megsajnálnak. ha mást nem, karácsonyig azért halogasd, hátha karácsonyi ajándéknak megtennék..:) akkor amúgy is előnyösebb lenne egy ilyen műtét, mint nyáron.

majd akkor informálj, sikerült e!! :)

2010. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

bennem is hasonló merült fel :D


Én egyébként nem ódzkodnék a diákmunkától, az egyetlen bajom az lenne vele, hogy túl sokára gyűlne össze a pénz. igaz, félév nem hangzik soknak, viszont ha belegondolok, hogy a "szép gimis éveim" már így is el vannak cseszve, (a beszólogatások miatt nem nagyon járok társaságba, inkább csak itthon ücsörgök =D) de ha még most nyáron megcsinálnák az orrom, akkor talán az utolsó évem boldogabb lehetne. =)

2010. ápr. 29. 21:38
 36/40 A kérdező kommentje:
informállak! ;D
2010. ápr. 29. 21:40
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
sok valaszt nem olvastam el, de lehet h mast fogok irni. Ha jo anyagi korulmenyek kozt eltek es az a penz tenyleg neked lett felreteve, akkor teljesen mindegy h mire szeretned kolteni. En leulnek beszelni a szuleimmel es elmondanam nekik amit itt leirtal, h nagyon rosszul erzed magad a kulsod miatt, depis is lehetsz, es teged nem a penz erdekel a takarekbetetben hanem h olyan kulsod legyen amellyel te sajat magad jol erzed a borodben. En sajat magam is anyuka vagyok es teszek felre kislanyom nak havonta bizonyos osszeget mar szuletesetol fogva ki tudja mire fog kelleni kesobb, igyekszek mar most hazat venni neki h evvel se legyen gondja kesobb. tehat ertem amit mondasz. Masreszt en is elmentem orr mutetre anno azt hiszem meg 300ezer korul volt egy szegedi maganklinikan. engem zavart a nagy orrom ami az arcomat elronditotta. en is azt hallottam anyutol h minek, de en a sajat fizetesem tettem felre es abbol csinaltattam igaz haza nem adtam semmit. Mint anyuka engem nem erdekelne h a kislanyom hova kolti a penzt. Probald vhoy a szuleidnek megmon dani h nem elvered a kozeli kocsmaban, hanem tekintsek ugy mint egy befektetes, egy befektetes neked egy boldogabb jovore es ez nalad a kulso. h te szomoru vagy emiatt es szegyenled magad es lehet h nekik nem fontos de neked igenis fontos es nem akarsz evvel a kulsovel egyutt elni meg jo par evig. szeretnel egy boldog kiegyensulyozott 18 eves lenni es ennelkul a mutet nelkul nem vagy az. es ha ok igazan boldognak szeretnenek latni akkor beleegyeznek ebbe.
2010. ápr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Nah, figyelj! én potosan tudom min mégy most keresztül, mert annak idején velem is ez volt a helyzet, csak nekem a kiálló füleim miatt. 8. -os koromra, már meglehtősen zavart a dolog és valószinű a mai napig emiatt van némi kisebbségi komplexusom! akkor elhatároztunk és rábeszéltem anyukámat, hogy csináltassuk meg, mert a lelki állapotom romokban hever. egyetlen módja volt 14 évesen egy ilyen műtétnek, hogy kivizsgáljanak, hogy tényleg a fejlődésem során a személyiségemben ez okozhat-e gondot!? ha igy van, akkor a tb állja a költségeket és már 14 évesen meg is csinálták volna. pszichológiai teszteket kellett csinálni és egyéb beszélgetésekre kellett mennem, aminek a vége az lett, hogy rendben van a műtét elvégezhető. de, sajnos végül nem lett megcsináltatva, mert apukám nem egyezett bele. utána a középiskolás évek alatt annyira zavart és persze a régről magammal hozott csúfolások miatt több, mint hat éven keresztül pillanatragasztóval ragasztottam a fülemet! ez nem vicc, de igy volt! ennek megfelelően készitettem frizurákat magamnak, hogy eltakarjam. aztán megismerkedtem a férjemmel, aki elfogadta, hogy olyan amilyen a fülem és őt egyáltalán nem zavarja (jah, és azért annyira nem állnak el), igy már nem ragasztom őket és nem is vagyok nagyon rajta, hogy megcsináltassam. viszont, ha most valaki adna nekem egy kevéske pénzt gondolkodás nélkül megcsináltatnám. Csak mondd el anyukádéknak, hogy mit is szeretnél és meséld el az én példámat, hogy mindig szorongásban éltem. én tisztában vagyok vele, hogy ez milyen lelkiteherrel jár! és igen lehetnek az életben nagyobb gondok is, nekem is vannak, de az akkor sem elhanyagolható. ha más nem vedd igénybe a tb támogatást, ahogyan annó én is tettem. csak akkor ott tényleg látszania kell, hogy te komoly lelki küzdelmeket vivsz! sok sikert!
2010. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Menj ki az utcára, és idegesíts fel vkit. Az majd jól helyre rakja, az orrodat. ;)
2010. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2010. ápr. 30. 19:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!