Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy adjanak pénzt orrplasztikára?

Figyelt kérdés

A "nemkellaz" meg a "biztos nincs veled semmi baj" és a "fogadd el magad" válaszoktól kíméljetek!

Már kiskoromtól kezdve baszogatnak a külsőm miatt, mostmár odáig jutottam, hogy az utcán is kiröhögnek. Nyáron leszek 18 éves, és az életbiztosításom is lejárt, és apu megígérte, hogy én kapom meg az... izét (nem tudom mi a neve :D) szóval a pénzt, ami biztosítás után jár, de berakják betétkönyvbe. Ezzel csak az a baj, hogy pont abba a takarékba, ahol anyum dolgozik, ezért nem tudom sutyiba kivenni...

Tudom hogy mások sokkal nagyobb problémákkal küzdenek, de az is igaz, hogy mindenkinek a saját kínja a legnagyobb, ami az én esetemben egy nem túl esztétikus fejszerkezet :/

(tehát az "örülj hogy nincs ennél több gondod az életben" válaszok sem érdekelnek)


2010. ápr. 29. 20:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%
Rég diákmunkázhatnál és gyűjthetnéd a pénz ahelyett, hogy anyucitól meg apucitól várod a pénzt.
2010. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
79%

tudom nem kérsz az ilyen válaszokból de aki szeret elfogad igy,és magadat is el kell fogadnod. Gondolj a jövödre,milyen jol fog jönni a pénz később pl egy lakásra vagy autóra vagy ha nem lesz mit enned vagy nyaralás akármi,de sztem ez tök felesleges. Nekem is nagy orrom van sőőt. de mégis van aki szeret a párom igy szeret ahogy vagyok. és én sem adnám oda neked a pénzt erre.


Bár ha 18éves elmúlsz anyukád hiába dolgozik ott nem szólhat bele,kiveheted amikor akarod.

2010. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Ülj le és nyugodtan, higgadtan próbáld elmondani nekik, hogy mit érzel a testeddel kapcsolatban.Értesd meg velük,hogy ez neked mit jelentene, de fő a nyugalom, ne fulladjon veszekedésbe, követelőzésbe.Meg kell érteniük, hogy ez neked mennyire fontos.
2010. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
73%
képet kapunk?
2010. ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%
Fiú,vagy lány vagy?
2010. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a szüleid nem arra gyűjtögetik a pénzt, hogy egy 300-500.000 ftos orrplasztikát kifizessenek, hanem azért, hogy a tanulmányaidat állják, vagy az esküvődre gyűjtenek, vagy arra, hogy elindítsanak az életbe, ezért biztos nem fogják odaadni a pénzt.

De mivel már elmúltál 18 éves,kezdj el nyáron dolgozni. Akár egy hipermarketbe is lehet 4-6 órás diákmunkát vállalni. Fél év alatt összejön a pénz.


Én sem adnám oda a gyerekemnek ilyen dolgokra a pénzt.

2010. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

1.-nek : Diákmunkával kb 600-800 ezret? x'D Ráadásul írtam, hogy a pénz és ha már nekem szánják, miért ne használhatnám fel arra, amire én akarom? :S

2. én is gondoltam erre, de elég sokat szívtam már a fejem miatt, és sokkal boldogabb lennék egy normális arctól, mint egy kocsitól, vagy egy lakástól

Egyébként biztos nem vagy csúnya, ha barátod is van =)

2010. ápr. 29. 20:34
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha nem adnak menj el dolgozni és keresd meg magadnak rá a pénzt.
2010. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
lány
2010. ápr. 29. 20:35
 10/40 anonim ***** válasza:
83%
600 ezer 1,5 év alatt diákmunkával megvan, ha félreteszel ;)
2010. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!