Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárnák a "halotti tort"?

Elvárnák a "halotti tort"?

Figyelt kérdés

Kedden lesz Anyukám temetése. Ma jött rám a gyomorgörcs, hogy valami zabálást is szoktak tartani, de nekem nincs ahhoz se erőm, se helyem, se pénzem.


Ti elvárnátok a vendéglátást? Csak nem akkora parasztok.


2016. nov. 6. 18:15
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
34%
Azért ha valamelyik rokon 300 km-ről eljön, hogy végső búcsút vegyen anyukádtól legalább egy csésze kávéval, szendviccsel illik megkínálni.
2016. nov. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

ha nem akarod meghivni oket, nem kell!! pláne, ha utaljatok egymást…

de ezen, ilyenen ne gorcsolj!

2016. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmàr, miért érdekel hogy màs mit gondol? Apàm temetése polgàri volt. Tesója hisztizett, mellesleg 20éves koromig nem is ismertem a nõt. Mondtam neki, hogy fejezze be, mert

1) ezek szerint nem is ismeri apàmat(nem szerette az egyhàzat)

2) nem is vagyunk vallàsosak

3) nem õ fizeti a temetést

4) nem is voltunk jóban, mert akkor láttam életemben másodszor....

ha akar valamit fizetheti. Nem volt fontos ekkor sem a tor, sem az egyhàzi temetés. Más ember véleménye meg nem érdekel. Ha valaki ràkérdezett, mondtam neki, hogy ha ismerte volna, nem kérdezné.

2016. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
47%

A zabálás halotti tor, ami azért szokták tartani a nem "paraszt" (?) emberek, "a veszteség közös megélése, s nem utolsó sorban egy utolsó közös ünnep, ami az elveszítettről szól, bármilyen furcsán hangzik is. A halotti tor és a közös emlékezés sokszor jó emlékeket idéznek fel a jelenlévők, s mindez nagyban segíti az elengedést mindenki számára, aki közelálló volt és szerette az elhunytat"


[link]

2016. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Nem csináltunk végül. A barátok, munkatársak nagyon kedvesek voltak, a rokonok oda sem jöttek hozzánk részvétet nyilvánítani.


Végén elmentünk a tesómmal a kedvenc kávézónkba, ahova Anyuval is mindig jártunk, rendeltünk kettőnknek kávét, meg egy harmadikat, Anyu kedvencét, és azt megittuk ketten.

2016. nov. 8. 18:22
 36/37 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ennél tökéletesebb nem is lehetett volna!
2016. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 acelsziv ***** válasza:
73%
most még azért írd meg nekik, hogy kár, hogy nem jöttek oda, mert baromi nagy tor volt és kihagyták... >:>
2016. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!