Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárnák a "halotti tort"?

Elvárnák a "halotti tort"?

Figyelt kérdés

Kedden lesz Anyukám temetése. Ma jött rám a gyomorgörcs, hogy valami zabálást is szoktak tartani, de nekem nincs ahhoz se erőm, se helyem, se pénzem.


Ti elvárnátok a vendéglátást? Csak nem akkora parasztok.


2016. nov. 6. 18:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem tartasz, ennyi.

Részvétem

2016. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Valóban létezik halotti tor de hagyomány és család függő. Nem kötelező kérdés hogy a családod mennyire tartja a szokásokat. Ha nincs pénzed meg stb. biztosan megértik. Ne keseregj ezen is.
2016. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Pont a minap mondtam apunak,hogy ez milyen hülye szokás már. Mindenki gyászol, nincsen jó hangulata.. ezután hogy lehet összegyűlni inni meg enni? Társaságban. Nekem nem venné be a gyomrom mikor 2 sör után jó hangulatban cseverésznek az emberek.. Márpedig ezlenne, mert nem lehet elvárni, hogy mindenki kókadozzon.. Lehet erre azt mondani, hogy az elhunyt sem azt várná el, hogy sírjunk örökké de szerintem förtelmes szokás.
2016. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
59%

Részvétem!

Nálunk sem szokás, szerintem is undorító hagyomány. Nem hinném, hogy elvárnák tőled.

2016. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%
Megmondod, hogy koszonod a szertartason valo reszvetelt, de nem vagysz most senki tarsasagara. Megerthetik, hogy most abszolut nincs humorod az eszem-iszomhoz. Aki ezen felhuzza az orrat, az igy jart. Az olyan amugy is kapja be. Oszinte reszvetem.
2016. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is volt, de a temetés előtti estén.

A szűk család összejött, mindenki beleadott a költségekbe. A gyerekek ettek legjobban, a felnőttek csak ittak (inkább üdítőt, kevés alkohol volt(direkt) és cigi ami ment. Szóval szó sincs semmilyen habzsi-dőzsiről. Ilyenkor a halottról beszélgettünk, a legjobb pillanatokat felhoztuk, meg minden hasonló dologról. Szóval egy kötetlen beszélgetés(nem bulizás!), a szűk családnak az elhunyt tiszteletére.


Persze elhagyható. Senki sem várhatja el Tőled.

2016. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

A halotti tor onnan indult, hogy vannak családtagok, rokonok, barátok akik több száz vagy akár ezer kilométert utaznak, hogy végső búcsút vegyenek az elhunyttól.

Több órányi utazás, majd 1-2 órás temetés után szinte mindenki kimerül, megéhezik, megszomjazik. Ezért az elhunyt közvetlen családja készül ebéddel vagyis halotti torral, hogy a messziről jött vendégeket ne üres gyomorral indítsa útnak. Sok helyen kedves emlékek, beszélgetések vannak. Hát ez a lényege a halotti tornak. De ha valaki nem csinál, akkor illik előre szólni a többieknek, hogy nem lesz, így ne érje váratlanul, és készüljenek maguk étellel, itallal.

2016. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet elvárni.

Főleg, ha nincs is rá pénzed.

2016. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

Részvétem!

Nálunk nem rég volt, de nem buliztunk hanem a halott tiszteletére együtt voltunk és beszélgettünk. Szerintem senki nem várja el, de a közelebbi rokonokat akár egy üdítőre is jó lehet behívni, mert pl. nekem személy szerint jó érzés volt, hogy nem magamban voltam rögtön a temetés után.

Na meg nem is parasztság szerintem ez. Persze más mikor buliznak, de az már más kategória.

2016. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
95%

nálunk szokás, de nem feltétlen a gyerekek tartják. Ha van házastárs akkor pl ő. Vagy van hogy tesó. van hogy unakahug... a lényeg hogy közelálló.


De ha gyomorgörcsöd van az egésztől ne tarts. szerintem sehol se kötelező.


szerintem szép szokás a tor. Nálunk összejön a nagycsalád, barátok akik ismerték az elhunytat, és ott már lehet a vidám dolgokra emlékezni, jól oldja a gyász feszültségét. De nyilván én ebbe nőttem bele, szóval nekem ez a természetes. van ahol nincs, ott meg az.

2016. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!