Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárnák a "halotti tort"?

Elvárnák a "halotti tort"?

Figyelt kérdés

Kedden lesz Anyukám temetése. Ma jött rám a gyomorgörcs, hogy valami zabálást is szoktak tartani, de nekem nincs ahhoz se erőm, se helyem, se pénzem.


Ti elvárnátok a vendéglátást? Csak nem akkora parasztok.


2016. nov. 6. 18:15
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom mit írtak a többiek, nem olvastam. A halotti tort többek között azért is tartják, hogy a messziről jött rokonok ne éhesen induljanak haza. Nem tudom te vársz-e vidékről valakit, mert akkor őket otthon valami kész előre megvett hidegtállal meg tudod kínálni. Talán még az belefér. Maga a halotti tort azért ülik, hogy a család elbúcsúztassa a halottat, aki még utoljára lélekben együtt lehet az egész családdal. Anya másfél éve halt meg, mikor haldoklott kérdeztem tőle, hogy mit szeretne, halotti tor legyen-e milyen kaja legyen, kit hívjak meg rá. Azt mondta, hogy igen és hogy úgy érzi megérdemli, (persze, nem sajnálom a pénzt,) és hogy előre étteremben tálakat rendeljek az nem drága úgy, előre kérdezzem meg, hogy ki jönne el, aki eljön eljön, aki nem az ne azzal ne foglalkozzak. Nem kell mindenkit meghívni. De otthon is lehet hidegtálat kitenni, kis francia saláta, kaszinó tojás. Morbidnak éreztem ezt a halotti tort, de mikor ott voltam, úgy megnyugodtam és tudtam enni is és még jól is éreztem magam mert sok családtagom osztozott a fájdalmamban.
2016. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
23%
Előző voltam! Ez a gyász feldolgozásban sokat segít, mert közösen vagy sokakkal a toron. A temetést se lehet kihagyni és azt ajánlom, ha szerényen is de valahogy egy tort csinálj. Ne zabálásnak érezd el. Arra gondolj, hogy anyukád még 40 napig itt van a lelke és neki ez egy ünnep, az életútjának egy záró ünnepsége.
2016. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
67%
nos temetés után a közeli rokonság valószínüleg nem fog szétszéledni szó nélkül, valószínübb, hogy valahova beülnek (hozzád, apádhoz, mittomén), ilyenkor nem árt, ha van vmi amit fogyaszthatnak; hívhatod tornak vagy sem, azért nem árt, ha van vmi étel/ital a lakásban.
2016. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Felnőtt emberekről van szó. Ha elmegyek akárhova, van nálam víz meg egy müzli. Legyenek már ennyire önállóak.


A testvérei mindig tőle kértek pénzt. A halála után is a pénzről kérdezősködtek azonnal.


Nincs nálunk családi összetartás. Legszívesebben elmennék csak húgommal meg nevelőapukámmal, és kizárnék mindenkit.


Ide meg biztos nem jönnek fel. Nem hiszem el, hogy életem legrosszabb napját azzal kell fokozni, hogy ezekkel az emberekkel kell találkoznom.

2016. nov. 6. 19:52
 15/37 anonim ***** válasza:
44%
Ha ennyire el van vadulva a dolog akkor nem kell tartanod halotti tort. De ez nem rólad szól ez a tor, ne felejtsd el.
2016. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
26%
Hogy jön ide a víz meg müzli? Nálatok soha nem voltak ünnepek, hagyományok? Te is jól el vagy vadulva ebben a világban.
2016. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
63%
Én nem csinàltam. Legtàvolabbi rokon 30km-re lakik és kocsija van. Nekem nem volt gusztusom csinálni és kedvem se,na meg felesleges pénzem se. Mondtam, hogy ha valakinek nem tetszik csinàlhat, de nem nàlunk. Nem is lett hírtelen olyan fontos. Neked meg részvétem kérdezõ.
2016. nov. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
54%

nálunk volt halotti tor, de osszetartas is.

jottek rokonok 360 km-rol is, legtobbjuk pedig 100km-es távolságbol.

a temetés utan elhivtuk oket magunkhoz, hogy egyenek, igyanak ..ures hassal ne induljanak vissza. és természetesen mindenkivel váltottunk pár szot, beszélgettunk is.


"Ti elvárnátok a vendéglátást? Csak nem akkora parasztok."

itt nekem te tunsz parasztnak… mert tényleg az a minimum, hogy akik messzirol jonnek, azokat legalább egy kávéra, apro suteményre felhivod magatokhoz.

2016. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
41%

Hát hogy ki a paraszt ebben a törtènetben azt most ne vitassuk...

Nem, nem kötelező a halotti tor.

2016. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Nehogy már azokat az embereket én etessem meg, akik Anyut állandóan szidták, engem is folyton bántottak. Soha nem kerestek, csak ha pénz kellett.


Az én Anyukám halt meg, és nekem kell velük jópofizni? A gyász kellős közepén azon izguljak, hogy hogy kell kávét főzni, mert nem csináltam soha, nem iszom? Nem láttam még vendégül sem soha senkit, be sem férne ide mindenki. Ne a búcsúzásra gondoljak, hanem az izguljak, van-e elég szendvicske?


És mondom: nem volt összetartó a család. Nagyon irigylem, akinek igen, de nálunk nem ez van. Nálunk nem lenne olyan, hogy nevetve megemlékezünk, egyrészt, mert nekik baromi kevés emlékük van, másrészt mert valaki biztos elkezd üvöltözni. Már voltam ezekkel az emberekkel temetésen, nem akarom ezt.


Az meg, hogy valaki felnőtt létére éhes lesz, nehogy már az én gondom legyen, pláne azon a napon.

2016. nov. 6. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!