Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kímélném a férjem, de magammal...

Kímélném a férjem, de magammal tolok ki?

Figyelt kérdés
A sógornőm 5.osztályos lányáért anyósom jár az iskolába és viszi a munkahelyére, míg a sógornőm odaér. A férjem anyóssal egy saját boltot vezet. Újabban a férjem megy érte. Én meg minden délután felébresztem és cipelem a félévesünket az oviba az 5évesünkért. Direkt nem mondom a férjemnek, hogy hozza el a lányunkat, mert tudom, hogy van elég dolga a munkahelyén. Mikor kérdeztem tőle, hogy miért ő jár a sógornőm lányáért, azt mondta, hogy sajnálja az anyját. Engem nem. Én bírjam??
2016. nov. 2. 13:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

Én mást látok ebben a helyzetben.

Azt látom, hogy van egy problémád, és nem jelzed, hanem elvárod, hogy a párod gondolatolvasó legyen. Pedig tudod, néma gyereknek...

Szerintem simán meglehetne oldani azt is, hogy apuka hazadobja az ovis gyereket, és utána együtt elmentek sétálni.

Viszont az is tény, hogy nagyságrendekkel másabb egy iskolák gyereket elhozni, aki csak bepattan a kocsiba a suli előtt, mint egy ovist, akiért be kell menni, öltöztetni kell, stb.

2016. nov. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%

"Kímélném a férjem"


Te leginkább magadat szeretnéd kímélni.

Nem tűnt fel, hogy körülötted mindenki dolgozik??

Neked sem ártana néha megemeli a se..edet az egész napos tv nézésből.

2016. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező! A leírtak alapján semmi probléma nincs veletek. Nagyon rendes kis család lehet a tiétek. Azt érzem a soraidból, hogy egyszerűen több törődésre lenne szükséged. Ennek hiányát vetíted ki apró, mindennapi dolgokra. Persze lehet, hogy némelyik tényleg valós probléma, ami megoldásra vár, de ha az érzelmi igényeid teljesülnek, megoldást is könnyebben találsz bármire. A férjed viszont nem tud róla, hogy jobban oda kéne figyelnie rád, mert nem közölted vele, hogy neked erre most szükséged van.
2016. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%

Ezt a férjeddel kéne megbeszélned, lehetőleg nyugodt körülmények között.


Alapesetben szerintem nem elvárható hogy ő menjen érte ha dolgozik. Viszont az érdekes, hogy más gyerekért elmegy a sajátjáért meg nem.

2016. nov. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%

Egyszerű rivalizálás. Mindenféle ürügyet kitalálsz, hogy a férjed ne segítsen se az anyjának, se a testvérének.

Én úgy emlékszem, hogy az én gyerekeim remekül tudtak aludni babakocsiban is. Sőt, kinn a levegőn még inkább.

Útban hazafelé lehet CSALÁDKÉNT VISELKEDNI. Beszélgetni a nagyobbal, játszóterezni, szoktatni ahhoz, hogy van egy kistestvére és közösen töltitek az időt.

Feltételezem, alig várod, hogy a nagyobb iskolás legyen és revansot végy. Majd az apja elhozza az iskolából, mert most már a sajátjával KELL foglalkoznia. Hurrá, a sógornő gyerekére nem jut majd ideje, te meg boldog lehetsz majd, hogy kimaradsz, nem találkozol a tanító nénivel, osztálytársakat, barátait nem látod, hogyan viselkedik közöttük, nem tudsz megismerkedni az osztálytársak szüleivel.

De hurrá, a sógornő le lesz nyomva kajakból!

2016. nov. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na jól le lettem szaranyázva. Amíg dolgoztam, pocak előtt és szülés előtti héten is én jártam a gyerekért, természetes volt. A férjemnek kilóg a nyelve annyit gürizik értünk. Az mindig is rosszul esett, hogy anyósnak egy unokája van, de letojtam. De most, hogy a férjemet ugrasztják már bosszant. Az is bosszant, hogy hagyja magát kihasználni, mert az ő dolgait addig nem csinálja meg senki. És nekem miért kell leizzadni, rohanni.. Senkinek nem jut eszébe, hogy kicsit besegítsen nekem is? Azért nem szóltam a férjemnek, mert gondoltam, hogy elmúlik a rossz érzésem. De ide is kár volt írni.
2016. nov. 4. 09:55
 17/18 A kérdező kommentje:
És nem rendszeresen kérném, hogy hozza el a saját gyerekét. Én vagyok a gyenge, tré anya, akinek lenne igénye az ovijáraton és pelenkázáson kívül másra is? Amikor a sógornőm beül körmöshöz meg szoliba siet munka után, mert az ő gyerekéről amúgy is gondoskodik más? Na mindegy.
2016. nov. 4. 09:59
 18/18 anonim ***** válasza:
46%

Senki nem mondja, hogy egy fél éves és egy 5 éves gyerek anyai feladatainak ellátása nem jár munkával, de egy kis gyerekkel otthon levő normális értékrendű nő érzi, hogy elvárható tőle, hogy erről és a ház/lakás tisztaságáról, meleg ételről , tiszta és vasalt ruháról gondoskodjon még minél önállóbban, ha férje munkával keményen leterhelt.


Sógornőt kár ebbe belekeverni. Mi azzal a baj hogy fodrászhoz, szoláriumba jár? Mivel munkahelyen dolgozik, csak munkából hazafele tud bemenni. A legtöbb férfi örül, ha felesége ad magára. Érthető a férjed úgy érzi helyesnek hogy leterhelt anyját, testvérét napi fél óra idejével segíti.


#4

2016. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!