Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kímélném a férjem, de magammal...

Kímélném a férjem, de magammal tolok ki?

Figyelt kérdés
A sógornőm 5.osztályos lányáért anyósom jár az iskolába és viszi a munkahelyére, míg a sógornőm odaér. A férjem anyóssal egy saját boltot vezet. Újabban a férjem megy érte. Én meg minden délután felébresztem és cipelem a félévesünket az oviba az 5évesünkért. Direkt nem mondom a férjemnek, hogy hozza el a lányunkat, mert tudom, hogy van elég dolga a munkahelyén. Mikor kérdeztem tőle, hogy miért ő jár a sógornőm lányáért, azt mondta, hogy sajnálja az anyját. Engem nem. Én bírjam??
2016. nov. 2. 13:25
1 2
 1/18 Andizsuzsi ***** válasza:
52%
Már bocsánat, de mi a megerőltető abban, hogy elmész a gyerekedért az óvodába? Miért kellene érte sajnálni?
2016. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Mondd meg neki, hogy nagyon örülsz hogy van ideje, ezentúl a sajátjáért menjen, köszönöd szépen, és onnantól ne menj érte.
2016. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Ezt talán beszéld meg a férjeddel, ti vagytok egy család... Nekem is fura, hogy a saját gyerekéért nem megy, a máséért igen, de lehet, hogy azt gondolja, te úgyis sétálsz a picivel. De fogalmam sem lehet, mi lakozik a férjed fejében, sőt a konkrét nehézségeket, körülményeket sem ismerem. Tényleg beszéljétek meg, a leírás végén szerepel, hogy beszéltetek, miért nem vele beszéltél tovább? Semmi baj nincs azzal, hogy idehozod a témát, de ezt akkor is nektek kettőtöknek kellene megbeszélni.
2016. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Ha feleségemnek nem lenne majd természetes, hogy 5 éves gyerekért minden nap oviba menjen, úgy hogy mellette otthon van a félévessel, akkor megállapítanám, hogy súlyos baj van az értékrendjével, és hogy sajnos rosszul választottam. A féléves babát úgyis levegőre kell vinni babakocsiban minden nap. Igen akkor is, ha esik az eső, vagy 20 cm-es hó van. (Munkába is kell menni, akkor is.)


A legtöbb ovi nincs 10 perc sétánál messzebb, picit gyakran pont megsétáltatással altatják.


Az sem tetszene, ha kifogásolná, hogy nála sokkal jobban leterhelt dolgozó anyámat, húgomat segítem azzal, hogy napi fél óra időmet rájuk szánom.

2016. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem megerőltető elmenni lányomért. Csak szerencsétlen kisebbik gyerekünket kell ébreszteni minden alkalommal. Nem tudom hamarabb elaltatni, abban az egy órában mindig alszik mikor mehetnék a nagyért. Nem is szóltam érte sose, azt lenyeltem, hogy anyósom csak az iskola irányába tud kanyarodni. Azért hoztam ide a témát, hogy lássam az elfogulatlan véleményeket.
2016. nov. 2. 13:49
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

-Tedd a picit babakocsiba és sétáljatok, akkor nem kell felkelteni.

-Menj a nagyért alvás után.

-Kérd meg anyósodat, hogy menjen a te gyerekedért is.

2016. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Kétgyerekes anyaként megmondom őszintén, nem értek egyet veled. Én sem igazán értem, miért gond elmenni a nagyobbik gyerekért az oviba.Otthon vagy gyesen, a gyereknevelés a főállásod jelenleg. A picinek sem árt egy kis friss levegő, az enyémek mindig a babakocsiban aludtak a legjóízűbben. Azért egy féléves baba már nem újszülött, hogy egész nap alszik. Ha picit jobban szervezed a napotokat, nem kell az alvó babát ébreszteni, lehet az etetésidővel variálni, vagy a nagyobbért egy félórával később menni az oviba.

Ha a férjed bevállalja, hogy besegít a testvérének, annak nyilván oka van (talán egyedülálló anyuka meló mellett?) ezzel nem benneteket rövidít meg szerintem.

Nem akarlak elkeseríteni, de két gyerek mellett még sokkal-sokkal több dolgot kell majd a jövőben ügyesen megszervezned, és azt is bírni kell, akkor már munka mellett és nem a boldog gyes időszakban. (sose lesz ennyi szabadidőd, én se hittem, de így van)Kitartás.

2016. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
A sogornőd gondolom dolgozik. Az anyja is. Te meg nem. Ennyi.
2016. nov. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha jól értem a sógornőd dolgozik azért segít be neki a mama. Ez természetes akkor kell segíteni amikor szükség van rá. Ammeddig a sógórnőd odaér (gondolom a munkából)addig anyósod vigyázz rá. Majd ha ti sem tudjátok megoldani az ovibamenést a gyerekért nektek is fog segíteni a mama.A férjed meg gondolom az anyját kíméli azért segít be.Neked könnyebb dolgod van lehet hogy felébreszted a gyereket az öltöztetéssel de majd visszaalszik. Majd kialakul a napi ritmus nálatok is.Próbáld úgy utemezni, hogy mielőtt menned kell akkor keljen fel.Nem könnyű feladat összehangolni mindent. De majd egyszer neked is segítségre lesz szükséged, oviba menni szülőértekezletre s akkor majd neked segíte nek.Most ott kell a segítség.
2016. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Én értem a kérdezőt. Természetesen nem kell problémának lennie elhozni a saját gyereked az oviból, de amikor a férjed a testvére gyerekéért el bír menni az iskolába, igazán felvehetné néha a sajátját is...
2016. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!