Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők vagy a párom?

Szülők vagy a párom?

Figyelt kérdés

6 éve építkeztünk,amikor a szüleim megkérdezték, hogy itthon szeretnék e lakni amikor családom lesz.Igent mondtam.Elég nagy hitelt vettek fel nagy házat építettek.

Később családom lett van két fiam.A párom sokáig velünk lakott.Viszont sokat veszekedtünk ez miatt a párom és a szüleim között megromlott a kapcsolat.Egy veszekedés során elküldtem a páromat(hozzáteszem jogosan).Azóta kibékültünk.Viszont a párom nem hajlandó visszaköltözni és a szüleim sem szeretnék igazán, bár nem szólnak bele.A kérdés hogy a szüleimet hagyjam cserben és költözzek albérletbe a párommal és a fiainkkal vagy maradjak a szüleimmel és tartsam be az ígérete.Tanácstalan vagyok...


2010. ápr. 26. 16:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben nem mennék el vele albérletbe.

ez az én véleményem

2010. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem szereted eléggé a párod, ha ez a kérdés egyáltalán felmerül benned. Én a magam részéről nem maradtam volna otthon, mert az együtt lakás állandó probléma forrása, de ezen már változtatni nem tudsz.

Esetleg nem lehet teljesen külön lakrészt kialakitani? Ez sem a tökéletes megoldás, de jobb mint együtt élni. Nehéz helyzetben vagy, mert ha albérletbe költöztök, akkor támogatni sem tudod a szüleidet. Én a páromat választanám, és ezt a szüleidnek is meg kell értenie.

2010. ápr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha megígérted a szüleidnek, akkor tartsd be! De valahogyan próbáljatok a pároddal is dűlőre jutni, mert ennek így nem lesz jó vége! Bár nem derült ki az írásból te melyik fél vagy.

Én úgy látom, meg láttam eddig is, hogy a gyereknek külön házban a helye! Nem azért, mert nem szeretik egymást, hanem pont az ilyen konfliktusok miatt! Az én anyukáméknál is elférünk még, de mihamarabb el fogunk menni, mert ez a természet rendje! Szerintem nem kellett volna annak idején ezt megígérni! Inkább saját házat kellett volna venni/építeni. Persze évekkel ezelőtt ezt te nem biztos, hogy így láthattad.

2010. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolok, hogy nemcsak ott laksz, hanem valamlyen formában esetleg a hitelhez is hozzájárulsz, vagy hozzájárultatok. Ezt annak idején te is és a szüleid is végleges otthonotoknak építették. Ott a helyetek, nem pedig albérletben nyüglődni. Békítsd ki a párodat a szüleiddel és éljetek boldogan!
2010. ápr. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A párom már sokszor megbántott semmibe vette a kéréseimet.Viszont most hogy elküldtem látom rajta hogy kellünk neki.Tizenévesen igértem meg ezt anyukáméknak már 50 évesek,nem akarom őket cserben hagyni.Békülni pedig senki nem akar.Csak azt nem veszik észre hogy ezzel engem bántanak...
2010. ápr. 26. 16:55
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem megbántani akarlak, inkább csak ráébreszteni, de olvasd el újra a kérdésed: "...a párom sokáig velünk lakott..", én ezután reménytelennek tartom ezt az egészet. Te mint valami idegenről beszélsz a saját párodról, aki egy ideig veletek (mármint apuci-anyuci és veled) lakott... ez soha nem volt igazi párkapcsolat.... én a férj (vagy élettárs) helyében biztos nem akarnék visszaköltözni, ha a feleségem így gondolkozna, viszont te ígéretet tettél, és a szüleidre ez komoly anyagi terhet ró.... nehéz helyzet.

Bocs az off-ért, mert nem igazán a kérdésedre válaszoltam, de az ember nem azért választ párt magának, hogy "velük lakjon", hanem mert azzal a férfival akarja leélni az életét, jóban-rosszban összetartoznak stb. Vele, és nem a szülőkkel. Akiknek persze minden tiszteletem, nem bántani akarom őket. A hiba a te alapgondolkozásodban van, gondolom ebből lett többek között elege a férjednek is. Azért sok sikert kívánok, mert van 2 gyermeketek, és jó lenne ha valahogy dűlőre jutnátok, de szerintem neked is engedned kell.

2010. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
szüleid!
2010. ápr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kit hagysz cserben? Mert mondtál valamit tizenévesen akkor most halálodig úgy kell viselkedned? Tudod ez az élet rendje, hogy amikor felnő a gyerek, önálló lesz és külön költözik. Te nem tudsz tőlük elszakadni, szerintem tök kényelmes így neked. Ha igazán érett lennél és szeretnéd a párod akkor ez nem lenne kérdés! És ha a szüleid elég okosak lennének akkor nem várnák hogy ilyet tarts be hanem segítenének teljes szívvel hogy önálló légy. A párod tudja ezt, még időben kilépett, és szerintem ne is várd hogy normális párod legyen úgy hogy anyucival meg apucival akarod együtt lakatni. Jó hogy nem ők mondják meg ki legyen a férjed! Az ember amikor felnő akkor saját családja lesz és az mindennél fontosabb. Lehet még 50 évesen is anyuci pici lánya lenni majd meg őket szeretni a legjobban, de azt nincs jogod akarni hogy ezt a gyereked apja is eltűrje. És ezek után még tipikusan ő legyen aki rossz...
2010. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából a szüleidet nem értem. Ők rendelkeztek több élettapasztalattal, mikor téged, tizenévesen egy olyan döntés elé állítottak, amit nem igazán hozhattál meg még akkor. Nekik kellett volna tudniuk, hogy ez így nem működhet, mert nem egészséges. Értem, hogy segíteni akartak, de én még olyan esetről nem hallottam, hogy több generáció együtt jól müködött volna.

Az sem igazán felnőtt viselkedés, hogy senki sem akar békülni. Akkor mit akarnak? Ezt kéne tisztázni, mert mondjuk a gyereked, aki meg épp felnő olyan mintát lát maga előtt, amit nem hiszem, hogy jó lenne, ha tovább vinne.


Persze tudom ez, nem segítség, de a szituban te vagy benne és szerintem fontosabb, hogy a pároddal jól kigyere, mint a szüleiddel. Tiszázni kéne, hogy mi volt az, amiért nem tudtatok így együtt élni és mi az, amiért a párod nem akar visszamenni. Viszont neked is figyelembe kell venned, hogy ő mit akar, mert ebben a játékban nem csak te vagy, vagy ő van, hanem ketten vagytok plusz a gyerek is és ti elméletileg így kell, hogy alkossatok egy családot és nem te, a gyerek és a szüleid.

2010. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A szüleim kivonták ebből magukat, én érzem ugy hogy nem hagyhatom őket cserben.És arra hogy nem szeretem a párom csak annyit hogy azért küldtem el mert megütött.Ezután még mindig tartani akarom vele a kapcsolatot.Szerintetek tényleg nem szeretem?...
2010. ápr. 26. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!