Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ok lenne arra hogy jelentse...

Ez ok lenne arra hogy jelentsem őket a gyámügynél?

Figyelt kérdés

A szembe szomszédnak van egy 5 éves kislánya és egy kisebb fia.Egész nyáron azt hallgattuk hogy folyton sírnak a gyerekek. Én megértem hogy ilyen korba hisztisek tudnak lenni de ez másfajta sírás, olyan keserves fajta. Tudom, hogy a védőnőt sem engedik be magukhoz. Volt hogy annyira keservesen sírtak hogy az ablakot is becsuktam, csak hogy ne kelljen hallgatni. Nagyon antiszoc család amúgy, nem engedik a gyereket sehova csak az oviba, és hozzájuk sem mehet senki. Nagyon sokszor hallani hogy kiabálnak a gyerekekkel.

Ma pedig odakinn sírt a nagyobbik gyerek, és már átmentünk megkérdezni (kb. az egész környéken lehetett hallani) hogy mi a baja. Kiderült hogy nem volt otthon náluk senki, be volt zárva az ajtó ő meg odakinn volt a német juhász kutyájukkal és az anyukájáért sírt, aki dolgozott.



2016. okt. 1. 12:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképp értesíts valakit, rendőrség a legmegfelelőbb, ők továbbítják az esetet a gyámügynek.Elég tragédia történt már eddig is, a bajt jobb megelőzni.
2016. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
48%
szegény gyerek :(
2016. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
61%
Nem akkor kell hívni a gyámügyet, mikor megbizonyosodtál róla, hogy nagy a baj, hanem akkor, mikor gyanakszol. Az már a hatóságok dolga, hogy kiderítsék, pontosan mi a helyzet. Neked lehet, hogy se a tudásod, se az eszközeid nincsenek meg hozzá.
2016. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
43%

Ha annyira antiszoc a család, akkor honnan tudod, hogy a gyerek egyedül volt otthon?

Nem hiszem, hogy egy 5 évest otthon hagynak egyedül 8-10 órára.

Vagy az ablakból láttad, amikor reggel elmentek dolgozni, és órákon át ott ültél, figyelve, hogy nem jön haza senki?

Még ha normál esetben dolgozik is olyankor, annak a nőnek is lehet szabadnapja, erre nem gondoltál?

Talán csak bent volt a házban, és főzött, a gyerekre meg elég, ha rászállt egy pillangó, és kitört a sírás.

Ahogy előttem is írták, egy kisgyerek úgy tud ordítani, hogy azt hiszed, ölik, miközben csak az orrát akarják megtörölni.

Neked van gyereked???


Ilyen szomszédokkal én is antiszoc lennék, akik figyelnek, meg bele akarnak szólni a gyereknevelésbe.


Akik szerint hívja a gyámügyet: ha valóban nem engedi be a védőnőt sem a család, akkor ez egy igen jó tanács...

De a kérdező honnan tudja ezt??? Ott volt minden alkalommal, leskelődött az ablakból?

lehet volt a védőnő másnap, amikor épp a kérdező dolgozott.

Ha nem engedték be, lehet otthon sem voltak.

Ha mégis otthon voltak, és többbszöri próbálkozásra sem engedték be a védőnőt, akkor neki már meg kellett tennie a szükséges lépéseket, és majd egy környezettanulmány során megkérdezik a szomszédokat is, ők mit tapasztaltak.


Ha a gyereket nem éheztetik, nem verik, akkor nem kéne ilyen módon beleavatkozni más életébe. Ha mindenáron bele akarsz szólni, akkor először az oviba menj be, ne a rendőrségre. Egy ilyen kicsi gyerek nem tudja eltitkolni, ha valami baj van otthon, és ezt egy óvónőnek is észre kell venni, és jelezni a szülőknek, hogy a gyereket el kéne vinni pszichológushoz.

Nem ritka, sőt teljesen normális családokban is előfordul.


De ha kiderül, hogy nem volt semmi, csak a te fantáziád volt túl élénk, ne csodálkozz, ha ők is fúrni fognak, és minden apróságért feljelentenek.

2016. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Nem vagyok kukkoló. Biztosra tudom, hogy nem engedik be a védőnőt és az óvoda sem tesz semmit mert az "macerás" lenne, meg akkor felmerülnének olyan kérdések hogy miért nem jelezték előbb az általuk észrevett problémát. Nem akarok kotnyeles sem lenni, de tényleg elég rossz hallgatni hogy folyton sírnak azok a gyerekek. A mai esetről annyit hogy a másik szomszéd kiemelte a kapun (nem mert bemenni a kutyától) és elvitte az édesanyja munkahelyére, és tényleg nem volt otthon náluk senki.
2016. okt. 1. 20:29
 16/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nem nyugdíjas nénike vagyok és gyerekeim sincsenek viszont négyen vagyunk testvérek és tudom jól hogy egy gyereknek szüksége van néha egy kis fegyelmezésre. De mondjuk, ha mondja a kislány hogy ő még szeretne egy kicsit hintázni az apjának egyből pofon kell vágnia? Mert volt ilyen is, láttam.
2016. okt. 1. 20:35
 17/29 anonim ***** válasza:
16%

te mindent látsz...

saját életed nincs?

2016. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
35%

Kedves kérdező, nagyon helyesen cselekedtetek. És igen, szólj a gyámügynek.

Az anya nem adott magyarázatot, amikor elvitte a szomszéd a kisgyereket, hogy miért hagyta egyedül?? Amúgy mi a munkája a nőnek?

2016. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
59%
Akik itt felháborodnak, hogy mi köze van hozzá a kérdezőnek, van valami titkolnivalójuk, hogy ennyire érzékenyek erre?
2016. okt. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet jelenteni, hisz ahogy írtam, a bajt meg kell előzni.

Engem a gyöngyösi eset nagyon megrázott, mellesleg ismerem a nőt, ezért is volt még megdöbbentőbb.

De azért arra kíváncsi lennék, honnan látsz te ennyi mindent?Egész nap az ablakban vagy mint a muskátlik?

2016. okt. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!