Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez ok lenne arra hogy jelentse...

Ez ok lenne arra hogy jelentsem őket a gyámügynél?

Figyelt kérdés

A szembe szomszédnak van egy 5 éves kislánya és egy kisebb fia.Egész nyáron azt hallgattuk hogy folyton sírnak a gyerekek. Én megértem hogy ilyen korba hisztisek tudnak lenni de ez másfajta sírás, olyan keserves fajta. Tudom, hogy a védőnőt sem engedik be magukhoz. Volt hogy annyira keservesen sírtak hogy az ablakot is becsuktam, csak hogy ne kelljen hallgatni. Nagyon antiszoc család amúgy, nem engedik a gyereket sehova csak az oviba, és hozzájuk sem mehet senki. Nagyon sokszor hallani hogy kiabálnak a gyerekekkel.

Ma pedig odakinn sírt a nagyobbik gyerek, és már átmentünk megkérdezni (kb. az egész környéken lehetett hallani) hogy mi a baja. Kiderült hogy nem volt otthon náluk senki, be volt zárva az ajtó ő meg odakinn volt a német juhász kutyájukkal és az anyukájáért sírt, aki dolgozott.



2016. okt. 1. 12:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%
Jelentsd, de utána viseld a következményeit
2016. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Egy próbát megér. Ha pici gyerekek otthon vannak így egyedül, az kimeríti a veszélyeztetést. Védőnőt se engedik be, az már eléggé gyanús.
2016. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Ha az 5 éves gyerek ki van zárva az udvarra a kutyával és nincs otthon senki az bőven veszélyeztetés. Sajnos hosszú út lesz és nem biztos, hogy elérsz bármit is, de ilyenkor mindig az a hír jut eszembe, amikor a szomszédok nem hívták a gyámügyet, pedig hallották/sejtették a bajt és a végén meghalt az egyik gyerek. Szerintem hívd ki a gyámügyet, mert ha baj lesz, akkor mit mondasz a lelkiismeretednek? Hogy baja lett egy kislánynak te meg az ablakból nézted évekig? Persze ha rájönnek, hogy te voltál az necces szitut eredményezhet, de biztos be lehet az ilyet név nélkül is jelenteni.
2016. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha valóban kint van az 5 éves egyedül és senki nincs otthon nyugodtan hívd a zsarukat!
2016. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
Na remélem hogy utolsókát egyszer valaki nagyon megveri, sokan végignézik de senki nem hív hozzá segítséget, pedig megtehetné, hagyják szenvedni, akkor majd rájön talán hogy milyen jó is az ha egy tehetetlen embernek (legyen az akár felnőtt, akár gyerek) segítenek, mikor ő nem tud segítséget kérni.
2016. okt. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Simán.
2016. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Én rendőrt hívnék! Egyedül egy gyerek több mint veszélyes.
2016. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
Azonnal rendőrt hívni, ők értesítik a gyámügyet. Az ilyennek nem tudom miért kell gyerek... Húzzon gumit ha csak a módszert szereti.
2016. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%

Igen, szolj a gyamugyeseknek. Vagy ha az udvar nem csak feletek van, hanem az utca fele akkor hivd a rendorseget: jarokelo vagy, siro kiskorut lattal az udvaron felugyelet nelkul van hagyva, szeretned bejelenteni nev nelkul.


Inkabb kottesse el magat. Kene valamk kampanyt inditani: nem akar a gyerekkel foglalkozni: kottesse el magat! Baxni szeret, de Nem akar gyerektartast fizetni? Kottesse el magat! Az onkentesen vallalt sterilizacioval tobbe nem kell aggodnia, hogy gyereket kelljen nevelnie, onfeledten elvezheti a dugast az asszonnal, aztan bekomalgatnak a piatol a teve elott.

2016. okt. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Hát, a keserves sírás még egy dolog lenne, a saját példámból tudom, h az én kétévesem néha úgy visít, mintha minimum ostorral verném, pedig legfeljebb annyiról van szó, h meg kéne törölni az orrát...

De a gyerek egyedül a kutyával az udvaron fejezet azért már elég durva. Ha nem is engedik be a védőnőt, első körben neki szólj, ők könnyebben értesíthetik a megfelelő szerveket.

2016. okt. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!