Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden. Van egy párom és egy 6 hónapos babánk. Jelenleg nem élünk együtt, mert van egy beteg öcsém és én vigyázok rá ameddig anyukám dolgozik. Eddig itt voltunk helyben albérletben tudtam segíteni anyukámnak. De azt eladták, így hozzá költöztünk. A párommal sosem jöttek ki. Ő elment egy másik városba albérletbe. Én pedig nemtudom mit tegyek. Hisz mennék vele természetesen, de anyukámat se akarom szarban hagyni. 3 műszakban dolgozik, nemtudja kire bízni az öcsémet. Remélem nem lett túl zavaros. Köszönöm mindenkinek!
2016. szept. 30. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Házi gondozás? A te helyed a párod mellett van.
2016. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Öcséd állandó felügyeletet igényel? Átmeneti betegség vagy olyasmi, ami mindig volt/lesz, tehát hosszútávra kell tervezni?
2016. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az öcséd betegsége? Ha átmeneti, akkor persze maradj, de ha hosszan tartó, akkor kell keresni megoldást, mert ez nem állapot, hogy a pároddal külön vagytok.


Ha annyira beteg, hogy 24 órás felügyelet kell neki, akkor próbáljatok meg szociális vagy valamilyen speciális helyen elhelyezni.

2016. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Autista. Abban reménykedtem találunk itt lakást. De egy hónapja külön vagyunk. Azt pedig nem szeretném, hogy rámenjen a mi kapcsolatunk.
2016. szept. 30. 20:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nincs más, hogy kerestek neki valami helyet. Ne mondj le a párodról. És egyébként se tegyétek magatokat tönkre egy ilyen miatt.


Nekem nagyapám kapott agyvérzést kb 8 éve. 4 évig itthon volt kisebb-nagyobb megszakításokkal. Ő alapból egy agresszív ember és rajtunk töltötte ki a tehetetlenségét és nyomorát. Utána beadtuk szoc otthonba és minden jobbra fordult.


Az öcsédet tudjátok ott is látogatni, de neked más feladatod van most. Fel kell nevelned a gyereked a pároddal.

2016. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anyukád szemszögéből megközelítve a dolgot azt kell mondanom, hogy soha nem áldoznám fel egyik gyerekem boldogságát és boldogulását a másikért. Ha másként nem megy, keresni kell neki egy napközi ellátást biztosító helyet (tudom, ilyenből nagyon kevés van és nehéz is bekerülni, de megpróbálni mindenképpen érdemes) vagy valami más megoldást.


Anyukáddal ülj le beszélgetni, hogy gondolja megoldani a dolgot, mert ez így nem jó: három ember élete megy rá (te, párod, gyerek) arra, hogy rád van testálva az ápolása.

2016. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos anyukám szemében én vagyok a rossz, hogy el akarok menni. Ezért is írtam ki a kérdést, mert már én is elhittem, hogy én gondolkozok rosszul.
2016. szept. 30. 21:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a rossz. Őszintén megmondom, számomra hihetetlen, hogy ahelyett, hogy a kisbabáddal és a pároddal lennél, a tesódat ápolod. Gondolom ebben nőttél fel, ez volt neked a természetes, de hidd el: neked is jogod van a saját életedet élned.
2016. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Apukád hiányzik a történetből. Vele mi van? Talán lelépett, emiatt hárul akkora teher az anyukádra? Ő meg tovább passzolja?

Én is csak azt tudom javasolni, hogy először is házi gondozást kérjen, amíg nem talál az öcsédnek valami bentlakásos helyet.

Te meg éld az életed a saját családoddal. Látom mások is így nevelik a gyereküket, beléjük nevelik, hogy a beteg testvérüket nekik kell majd gondozniuk. De ez nem a te problémád, hanem a szüleidé. Neked a saját gyerekedet kell felnevelned, csakúgy mint a szüleidnek a sajátjukét.

2016. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy lista az autistákkal foglalkozó lakóotthonokról, érdemes volna szétnézni közöttük is:

[link]


Találjatok egy megoldást, hogy tesódnak is jó legyen és neked is legyen saját életed.

2016. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!