Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg az én hibám minden?

Tényleg az én hibám minden?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves fiú vagyok, és van egy 7 éves húgom. A családom elmebeteg, de ez nem ad okot a mai napi történtekre. Tehát, ugye ma elég esős nap volt. Nem rég 1 órája, kisütött egy kicsit a nap, gondoltam kimegyek, meglesem a macskánkat. Anyám, amint egyből kidugtam a fejem a szobámból, leüvöltött, hogy ő most aludni akar, ne közeledjek a húgomhoz és ne menjek le. (általában mindig ez van, ha kimegyek a szobámból, egyből üvöltöznek velem és ütnének) Én pedig ki akartam menni, mert már fájt a fejem a sok gépezéstől. Erre a húgom is kijött. Tudni kell a húgomról, hogy alapból idegbeteg és mindent üt-vág. Egyből harcolni akart velem, vannak botok a kertbe és azokkal szokott ütni amíg el nem üvöltöm magam, vagy vissza nem vágok. Mondtam neki, hogy most anya alszik, nem akarok ilyet játszani. Erre mondta, hogy akkor a macskát üti és dobálja. Le is dobta a bejárat előtti teraszról (3 hónapos macska) és nagyon megütötte magát a macska. Erre fel anyám egyből rámordított, hogy mi a francért kellett kimenni, megint ez lett belőle, maradtam volna a gép előtt és húgom a tablete előtt. Hiába mondtam neki, hogy de már kellett a friss levegő és a macskánál senki se volt, nem érdekelete. Erre behívott minket. A húgom egyből elkezdte harapni anyámat és anyám elkezdete őt verni izomból, aztán rám is pofozott egy jó nagyot (még mindig nagyon fáj ) pedig én nem nyúltam hozzájuk, hanem fel akartam futni a szobámba, hogy megússzam a pofont, de nem jött össze. Aztán húgom nem akart kezetmosni a macska és a sáros botok után és minden palacsintába belekente a kezét meg a zsemlékbe. Erre anyám elkezdett sikítani meg bőgni, húgom pedig csak nevetett és visítozott. Aztán el akarta anyám kapni a húgom és a szobámba befutott a lány és itt üvöltöztek egymással majd velem, hogy tönkreteszem a családot Most már azóta minden rendben van, de még mindig remegek és mindenki ideges. Tényleg én hibám?

2016. szept. 17. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Állj ki magadért és mond meg mit tettél te és miről tehetsz te és miről nem.

Anyád idegei kikészültek - úgy olvasom. Nem kell komolyan venni mit mond másra. Inkább segítség kell neki.

De ha agresszív, szuggesztív akarsz lenni, megmondhatod hogy te tehetsz arról, hogy a Föld még forog és örüljön neki.

2016. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem, ez anyád hibája!!

Minek neki két gyerek, ha képtelen nevelni akár egyet is? A húgod viselkedéséből tök egyértelmű, hogy el van hanyagolva, és nincs nevelve egyáltalán.

Anyád pedig egy ...., ha neki az a jó, hogy a gép meg a tablet előtt rohadtok évekig, neki mindegy, csak ku.ss legyen, és egyetlen megoldásként azt ismeri, hogy üt-ver mindenkit.


Ne magadat hibáztasd, nem tehetsz róla, hogy milyen családba születtél, és nem is hiszem (sajnos!), hogy te egyedül bármin tudsz javítani. Sajnálom. :(

Azért téged hibáztat, mert soha nem fogja beismerni, hogy ő hibázott, és elba.szta az egész nevelést, mert emberileg is egy nagy rakás trágya.


Annyit tudok mondani, hogy még van egy éved, befejezed a sulit, és söpörj el otthonról. Hátra se nézz! Évente egyszer küldesz egy lapot karácsonyra.


37/n

2016. szept. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen igaza van a második hozzászólónak. 1 évet még bírjál ki valahogy aztán húzzál el onnét. Éld a saját életed. Kitartás addig is!
2016. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem a te hibád, hogy fordulhat meg egyáltalán a fejedben? Nem tehetsz semmiről, persze, hogy nem akarsz egész nap a gép előtt rohadni. Én itt anyukádnál látom a baj forrását :/ a húgodat is sajnálom, nem tudom, mi lesz vele így, nagyon nem oké amiket csinál.

Nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem ha lesz lehetőséged, költözz el otthonról (mihamarabb). Sajnálom. Nyugodj meg, maradj a szobádban (és szellőztess minél többet, hogy legyen levegő és ne legyél megint rosszul). Akármit is mond anyukád, ne gondold azt, hogy te tehetsz ezekről!

2016. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat anyám oda is ment a húgomhoz,hogy bocsánatot kérjen tőle,de hozzám nem.Mondjuk mindig is ő volt a kiskedvenc.
2016. szept. 17. 16:02
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Ezen az oldalon mindig van egy okos, aki szerint 18 évesen az ember egyik napról a másikra el tud menni otthonról.

Mutasd már meg, te hogy oldottad meg!

Pénz nélkül, segítség nélkül?

18 évesen még az érettségije se nagyon lesz meg, utána meg ne tanuljon még egy szakmát se?

Vagy szerinted egy nappali tagozaton tanuló diákért kapkodnak a munkahelyek? SEHOVA nem vennék fel.

Az albérletre a kauciót sem tudná egyedül összeszedni.

Egyetemre meg ne is menjen, ugye?

Olyan okos emberek vannak...


Kérdező, apád hol van ilyenkor?

Vagy vmi pasi?

Anyukád egyedülálló?

Mert neki is jól esne némi törődés, meg egy férfi a háznál.

Nem lehet könnyű egyszerre anyaként és apaként is helytállni, meg még a melóhelyen is teljesíteni, mellette 2 gyereket nevelni.

Kicsit segíteni kéne neki, levenni a terhek egy részét a válláról. Elmosogatni, mire hazaér, meg ilyenek.

2016. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

Figyelj, nem unod még, hogy átlag hetente ideböfögsz valami kitalált konfliktust?

Hol 16 vagy, hol 17, a húgod is 6-7 éves, mindig elkényeztetett és tabletezik. Elhiszem, hogy unalmas a htévége, de akkor húzzál ki a szabadba.

2016. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Apukáddal mi van? Bocs, de 17 éves majdnem férfi létedre nem vagy olyan erőfölényben, hogy le tudd állítani anyádat ha ütni akar téged? Gondolom sulizol még, nem tudsz mellette valami félállást bevállalni? Èn azt tanácsolnám, hogy kezdj el félretenni és amint tudsz,lépj le onnan. Ezek nem normálisak, te is idegroncs leszel a végén. Feléjük se néznék többet az biztos.

A hugodat meg a macska után dobtam volna.

2016. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ez az első amit kiírtam,mai napon regisztráltam,hogy feltehessem ezt a kérdést.Apukám pedig dolgozik egész nap és beszoktam néha segíteni a házimunkába ha kérik.
2016. szept. 17. 16:24
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

6: én megoldottam, egy hónappal a 18. szülinapom után nem laktam otthon.

Előtte diákmelóztam, és spóroltam. Először egy szobát béreltem csak.

Aztán érettségi után mentem is dolgozni, mellette szereztem egy OKJ szakmát, amiért plusz pontot adtak a fősulin is, és gondoltam, ártani nem fog.

Nagyon jó gondolat volt, mert ezzel el tudtam helyezkedni egy irodában asszisztensként, és mikor látták, hogy van bennem lehetőség, a cégem fizette a fősulimat.

Mindezt munka mellett, természetesen.


Nem mondom, hogy könnyű volt, de ha otthon maradok, akkor mehettem volna egy gyárba gürcölni életem végéig, leadom minden pénzem, és soha nem tanulhatok tovább.

2016. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!