Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem élni sem, mit...

Nincs kedvem élni sem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családban (is) vannak gondok. Édesanyámmal, 7 éves testvéremmel és nevelőapámmal élek. Érzem, hogy tesómat jobban szeretik. Őt mindig meghallgatják, foglalkoznak vele, velem meg... Én a kutyát sem érdeklem. Vagyis én egyszer így gondolom, egyszer nem. Anyáék szerint nincs igazam. Nagyszüleim imádnak minket kivételezés nélkül. Rájuk mindig számíthatok, imádom őket.

A másik, hogy visszahúzódó vagyok az előző osztályom miatt. Ott utáltak, megaláztak mindig, bántottak is... Itt sem szeretnek igazán, el lettem könyvelve az osztály nagy része szemében antiszociálisnak. Van 3 lány akikkel beszélgetek, a többiek meg szerintem sokszor azt sem tudják, hogy létezem-e....

Szóval, semmi érdekes nincs az életemben, nagyon el vagyok keseredve, bízok abban, hogy nem sokára megszűnik a világ és nem kell tovább nyűglődni. Sokszor gondolkoztam azon, hogy valahogy véget kellene vetni az életemnek, de a nagyszüleim és a hugom miatt nem tenném meg, meg nem is merném megtenni.. Bár sokszor közel voltam hozzá, hogy hozzányúlok a gyógyszerekhez.



2016. szept. 11. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is bántottak, megaláztak, utáltak, de mégis jó felnőtt lett belőlem. ..és még mindig nagyon-nagyon magányos vagyok, de soha nem lennék öngyilkos. Meg kell találni azt a kis boldogságot, aminek örülhetsz. Szerezz barátokat. Én is ezt fogom tenni. 21F
2016. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja amit elfelejtettem: 16/L
2016. szept. 11. 11:26
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a választ. Remélem sikerül neked is. :)
2016. szept. 11. 11:27
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Magad számára miért vagy érdekes? Szerintem el kellene kezdened építeni magad olyanná, ami neked elég klassz. És akkor egyrészt nem leszel ennyire másokra utalva. Másrészt másoknak is jobban érdekes leszel.
2016. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Máris megkérdőjelezed hogy megtedd e a legrosszabbat. Mégis csak van jó az életedben, akik miatt élni akarsz.

Ez is jó, idegenként mondom. Nem látod értelmetlennek az életed, nem is az!sőt minden ember fontos.

De viszont segítségre van szukséges. Ofő, uskola pszichológus?

Azt javaslom, avval a 3 emberrel beszélgess sokat, programokra jrjatok. Nem kell jóban lenni mindenkivel, de ha a többiek oda jönnek ne félj. Nyiss te isbkicsit, mert ha begubozol ok se erdeklodnek (ilyen voltam suliban, tudom milyen érzés. De rajtad is múlik hogy befogadnak e, de persze nem a 100%a)

Minden reggel mikor felkelsz, keress egy pozitív gondolatot: 0pl. Szép fenyes idő van, vagy ma nagyszuleimmel lehetek.

Ha van kedved privátban irhatsz

2016. szept. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a családod létezik a világon, még semmit sem ismersz, csak őket. Kár lenne megtenned. Tanulj, pár év és elköltözhetsz, felfedezheted a nagyvilágot, új kapcsolatokat alakíthatsz ki. Egyetem, munka, szórakozás. Egyszer majd rátalálsz a jövendőbeli családodra is. Te fogod alakítani az életed, most az a dolgod, hogy sokat tanulj, így jobb alappal kezdheted az életed.
2016. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bok Globule ***** válasza:
55%
Kamasz vagy. Ne dramarizáld túl és átvészeled. Ha nem veszel erőt magadon és nem kupálod ki magad, úgy értem keres ilyen témákkal foglalkozó irodalmat, s meglátod, hogy nem egyedüli eset a tiéd. Ilyen az élet, egyszer eljutunk arra a pontra, amikor ráeszmélünk, hogy milyen nonszensz az egész, de ha van benned élni akarás, a jelenlegi szemléleted ellenére, akkor meg kell egy kis aerobik az elmédnek, hogy asszimilálódj az aktuális létezéseddel. Ja, és vedd figyelembe, hogy 16 éves vagy, sok év van még előtted és lesz még időd bőven a reményvesztettség.
2016. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

16 éves vagy, még szinte semmit nem èltél. A világ nem a családból és az osztályodból áll. :) hasonló cipőben jártam èn is anno az osztályommal, de összekaptam magam és mondhatjuk, hogy nekik köszönhetem, hogy az lettem aki. :) átmentem másik suliba, megtanultam kiállni magamért és a kis nyomi helyett, aki anno voltam egy menő csaj lettem. Van egy 11 éve jól működő párkapcsolatom és olyan barátaim akik bármit megtennének értem és én is értük.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nyugi, a sz..ar sem tart sokáig, fiatal vagy, tele lehetőségekkel és bármit megtehetsz, bármi lehetsz még. Csak sose add fel és ne keseredj el! :)

2016. szept. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Kamaszkori világfájdalom. Mindenki átesik rajta, noha nem mindenkit gyötör meg azonos mértékben. Nyugi, kinövöd. Ez egy teljesen normális folyamat. Át kell esni rajta, mint a fogzáson. És ha ez megnyugtat, elárulom, hogy a szüleidnek sokkal nehezebb most mint neked.
2016. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Keress értelmét a létnek. Rajzolás zene, tánc, vagy akármi. Kezdj el olyan dolgok után olvasni ami érdekel, epits önbizalmat, járj egyenes háttal, erre nagyon felfigyelnek. Ne aggódj, a kicsik azok mindig a kedvencek. És szerintem te is, mint ahogyan én is akkor nagyon eltulzod a dolgot. Bolhat is elefánt méretünek látod. Olvass, hogyan kell önbecsülését visszaállítani, vagy ami bajaid vannak, arra megoldást.
2016. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!