Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélgethetnék a...

Hogyan beszélgethetnék a lányommal?

Figyelt kérdés

17 éves lányom furcsán viselkedik. Ha hazajön az iskolából csak ledobja a cuccát és megy a szobájába. Látom rajta, hogy valami nyomasztja, de ha rákérdezek, hogy mi a baj akkor azt válaszolja, hogy semmi.

Az ellenőrzőjében több orvosi igazolást is találtam, pedig nekem nem mondta, hogy beteg lenne. A szülői értekezlet időpontját sem mondta el, csak akkor derült ki, hogy az orvos által igazolt napokon nem volt iskolában amikor bementem az osztályfőnökéhez. A jegyei is egyre csak romlanak. Mióta középiskolába jár egyre zárkózottabb lett felém és a férjem felé. Már megpróbáltam leülni vele beszélgetni, de egyszerűen nem akarja elmondani, hogy mi bántja. Mit tegyek?


2010. ápr. 20. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

most 9.es? most került be középiskolába?

szerintem az osztályával nem stimmel valami.

mondott valamit,hogy milyen az uj osztály?

2010. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egyszerűen csak a kamaszkor, amikor sokkal jobban esik kiöntenie a lelkét egy barátnak vagy barátnőnek, mint a szülőknek. Ne idegesítsd a kérdéseiddel, ha úgy látod, hogy rossz hangulata van, akkor simogasd meg a vállát és mond el neki, hogy tudod hogy nem szeretne beszélni neked a problémájáról, de rád bármikor számíthat, és ha szüksége van valakire, akkor tudja hol talál téged. Nem kell feltétlenül mindenről beszámolnia, nem is fog ennek hatására sem, de ha érzi hogy a szülei mellette állnak, és nem ellökik maguktól, amiért kicsit zárkózottabb lett előttük, az sosem baj, sőőt...

Az orvosi igazolások valószínű lógások, ha te nem tudsz róluk. Ehhez csak annyit fűznék, hogy ilyet mindenki csinál egyszer-kétszer, hozzátartozik a diákcsínyekhez, amíg nem túl sok, csak egy-egy nap, addig nem kell belőle nagy ügyet csinálni (persze rákérdezni nem árt), legalább van annyi esze a lányodnak, hogy szerez róla igazolást, és nem flegmán megvonja a vállát, hogy kit érdekel pár igazolatlan.

2010. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, csak pubi! (kamasz). Lehet, hogy tényleg van valami gond (enyit nem tudom miért jár orvoshoz), de ha úgy érzi elfogja mondani. Lehet, hogy van valami a suliban amiről nem tudsz, és nem akar bejárni (ezért kell nekim mindig orvosi igazolás). Persze eléggé sok minden lehet. De egy dologra figyelmeztetlek: Ne kutakodj utánna! Ne meny be a dokihoz, hogy megkérdezd minden rendben van-e? A leírtak alapján eddig jó volt a kapcsolatoto, csak mot valami megváltozott. Ha tényleg nagy a gond ami nyomasztja akkor először nektek fogja elmondani, dig pedig nem tudsz mást csinálni mint várni. Lehet, hogy csak szerelmes ;)


Kati. 23

2010. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ülj le vele,mondd el neki,hogy neked mindent elmondhat,nem lesz belőle baj,csak szeretnéd tudni,ha valami gáz vam körülötte,hogy tudj segíteni...

majd ird meg a fejleményeket

2010. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal nagy részben. Ugyanakkor nem biztos, hogy annyiban kellene hagynod a dolgot - a törődést nem attól érezzük, hogy százszor elmondják nekünk, "ránk számíthatsz". Sokkal könnyebb a bizalmába férkőznöd, ha nevén nevezed a dolgokat, belemész kínos beszélgetésekbe is, amiket korábban elblicceltél te is ("ja, ha semmi bajod, akkor oké" - miközben látod, hogy van baja) megnyithatod azzal, ha elmeséled, te milyen voltál kamaszkorodban, valami csínyt te is elkövettél, éltél, ember voltál mielőtt szülő lett volna belőled :-)
2010. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!