Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket hogyan világosítottak...

Titeket hogyan világosítottak fel a szüleitek? (szexuálisan)

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen volt ?

Mit mondtak ?

Mit gondoltatok utána ?


2016. aug. 18. 16:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
96%
Kérzező, remélem viccelsz. Akkor már adtak volna egy káma szutrát, behalok ha igaz. Nézd kislányom/kisfiam, így kell berakni, így kell orálozni.
2016. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nem volt tabutéma, nem éreztem elfojtást a szexszel kapcsolatban otthon soha. De olyan sem volt, hogy leültek velem elmagyarázni a teljes technikai eljárást. Magával a nemi érintkezéssel kapcsolatban nem is éreztem szükségét ennek. Szépen és gyorsan rájöttem mindenre, amikor ideje volt.

De egy-két dologgal kapcsolatban örültem volna, ha időben ejtenek pár szót. Például a menstruáció témakörében. Tizenkét éves voltam, amikor megjött és szerintem nem számítottak rá, hogy ilyen korán ivaréretté válok. Aznap tudtam meg például, hogy ez nem egy sima vérzés, mint egy átlag sebnél hogy pár óra alatt eláll, hanem napokig tart. Nem örültem neki, jó, nagyobb trauma nem ért ezzel, de azért jobb lett volna, ha előbb szólnak, mire számítsak.

2016. aug. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Sehogy. Mindent magamtól tanultam meg, mert ha rajtuk múlt volna, még most, 27 évesen sem lennék felvilágosítva. Ezt gáznak tartom.
2016. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Soha nem beszéltünk szexről, menstruációról, védekezésről, nálunk is hasonlóképpen tabu téma volt. Senki nem hozta fel a családban. Mondjuk nekem nagyobb "segítség" volt, hogy van egy nővérem, és azért tőle innen-onnan kaptam pár infót a menzeszről, betétről stb. 12 éves voltam amikor először megjött, anyu nekem is adott egy betétet, és közölte, hogy kérdezzem meg a nővérem a többiről, meg ők kaptak a suliban akkor már mindenféle felvilágosító könyvet, így továbbadta nekem. Védekezésről szintén nővéremmel beszélgettem akkoriban, bár nem mélyen érintve a témát, inkább felszínesen. Leginkább az interneten olvastam én is utána több mindennek ami érdekelt, vagy fontosnak tartottam.
2016. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A szex tabutéma, a menstruációról pedig azért tudtam mert kisebb koromban egyszer láttam anyukámnál a betétet és rákérdeztem
2016. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim soha nem beszélgettek velem ilyesmiről. Mint a legtöbb korombeli én is a magazinok szerelem-szex rovatából tanultam a legtöbbet fiatal koromban, amikor még nem volt Internet. Azok a magazinok olyan gagyi kérdésekkel volt tele, mint amiket manapság ezen az oldalon olvasni. :D Tudjátok, ez a tipikus "13 éves vagyok, megcsókoltam a szomszéd fiút, lehetek-e terhes?" :D Csak ott általában egy szakértő válaszolt az ilyen levelekre, nem pedig a többi tudatlan 13 éves. :)


30/N

2016. aug. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!