Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés: mit tennétek,...

Elméleti kérdés: mit tennétek, ha gyanítanátok, hogy a gyereketeket szexuálisan zaklatták?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, elméleti kérdés.

Tehát tegyük fel, hogy gyanítjátok, hogy a gyereketekkel ilyesmi történt, vagy esetleg ő maga panaszkodik, de bizonyítékotok nincs. Mit tennétek? Elvinnétek pszichológushoz szakvéleményt kérni? Azonnal feljelentenétek az illetőt? Próbálnátok "négyszemközt" lerendezni?


A múltkor szóba került ez a téma a férjemmel, és ő azt mondta, hogy bizonyíték nélkül nem lehet tönkretenni valakinek az életét a gyanú árnyékával, mert ez a vád örökre rajta maradna, még akkor is, ha ártatlan és felmentik. Pl. mi van, ha a gyerek/tinédzser csak kitalálta, mert utálja az illetőt? (Nyilván kisgyerek ilyet nem talál ki.)

Igaza is van valamilyen szinten, de én, azt hiszem, ha tényleges gyanú ébredne bennem, átmennék anyatigrisbe - attól függetlenül, hogy még nincs gyerekem. Adja isten, hogy sose kelljen kipróbálni.

Szóval nem tudom, mi a helyes magatartás ilyen esetben. Ti mit tennétek?


2014. nov. 5. 12:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
En eloszor elvinnem pszichologushoz, nem tamadnek neki az illetonek, bar nehez lenne megallni. De ha a gyerekem ezt mondana, elso dolgom lenne az orvos, hogy megbizonyosodjunk mindenrol. Nem azert, mert nem hiszek a gyereknek, hanem mert a feljelenteshez ugyis kell egy szakvelemeny.
2014. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van a férjednek, egy életre tönkretehetsz egy másik embert. Az nem netség, higy mert te anyatigris vagyy. Különben rágalmazásért feljelenthető bárki, remélem ezt tudod... Nem, mindent megtennék, higy bizinyítékot szerezzek, vinném pszichológushoz, a zaklatót is próbálnám figyelni. Ha lett bizonyítékom, menne a feljelentés. Ha a gyerek magától nem mond semmit (csak sejtem), nem faggatóznék, márcsak erre is jó a pszichológus.
2014. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, először megpróbálnám kideríteni az igazságot, mert nyilván azt se viselné a lelkiismeretem, hogy a bűn következmény nélkül maradjon, de azt se, hogy az ártatlant meghurcolják hamis vádakkal.
2014. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igazatok van, az eszemmel tudom, hogy jobb ezt a "szakértőkre", hivatalos szervekre bízni, de nem tudom, mennyire tudnám elnyomni a dühömet, hogy ne érzelmi alapon reagáljak.
2014. nov. 5. 12:36
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nézzétek meg "A vadászat" című filmet, pont erről szól!
2014. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Pedig érdemes ésszel csinálni.

Amerikában volt nemrég ilyen, ahol a lány mondta, hogy az apja zaklatta. Persze az anyja rögtön melléállt, az apát kidobták a családi házból, és persze le is csukták... jóval később derült ki, hogy semmi sem történt, a lánynak nem vettek meg valamit, ezért találta ki az egészet.

Ezt mondta:

"Akkor ez jó ötletnek tűnt".


Ha az én lányom csinálna ilyet, akkor intézetbe adnám. Gondolkodnék a kitagadáson is.

Bár szerintem ilyet is csak Amerikában lehet megcsinálni... egyelőre.

De mi is errefelé megyünk.

2014. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
Az biztos hogy a legkisebb gyanú esetén se engedném soha többet, hogy kettesben legyen az illető a gyerekemmel. Utána nem tudom mi lenne a következő lépés, de szerintem ez kezdésnek a leglogikusabb. Igaz, hogy jár az ártatlanság vélelme, na de amíg nem tudok biztosat, addig nem orosz rulettezek a gyerekkel.
2014. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha csak en gyanakodnek kulso jelek alapjan (gyerek viselkedese) akkor elkezdenek jobban odafigyelni, es finoman puhatolozni a gyereknel.


Ha o maga mondana el, akkor az elso utam a rendorsegre vezetne. Bizom a gyerekemben, tudom hogy nem talalna ki ilyesmit. Mivel 10 eves, jelenleg nem is tudja hogy tortenhet ilyen az emberrel.


Ha szemtanuja lennek az esetnek, akkor valoszinuleg peppe vernem az illetot. Igy aztan ketten mennenk a bortonbe.

2014. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
A volt sógornőm 16 évesen megvádolta az édesapját. Először a testvéreinek szólt, (anyuka már évekkel előtte meghalt) de Ők nem léptek egyből, fiatal felnőttek voltak, egy háztartásban laktak. Próbáltak figyelni, jeleket keresni, de semmit nem vettek észre, nem tudták mit tegyenek. Azt tudni kell, hogy a lány mindig nagyon pasizós volt, hamar bonyolódott szexuális kapcsolatba. Akkori fiúját az apuka nem kedvelte, meg volt az oka, börtönbe is ült a fiú is meg a szülei is lopásokért. A lány végül szólt egy rendőr ismerősüknek (az apuka régi élettársának), még aznap este bilincsbe elvitték. Másnap pszichológus vizsgálta mindkettőjüket,(rendőrség rendelte el) megállapították, hogy a lány hazudik, és azt is hogy az apának nincsenek ilyenfajta hajlamai, ki is engedték, megszüntették a nyomozást. Egy faluban laktak, mindenki ismert mindenkit, jó sokáig volt beszédtéma. Közben kiderült, hogy a lány akkori legjobb barátnője feljelentette a nevelőapját nemi erőszakért pár nappal azelőtt hogy a volt sógornőm is. Már sok-sok év eltel, a lánynak gyerekei is vannak, de azóta se tartják a kapcsolatot az apjával. A volt sógornőm a mai napig állítja, hogy igazat mondott, és a két kislányát soha nem engedi az apja közelébe. (a nagyobbik már iskolás, és tényleg sose találkozott a nagyapjával). Igazából én a mai napig nem tudom kinek higgyek, apósom igen nehéz ember amúgy. A volt férjemmel van egy közös kislányunk, és ahogy nő, egyre többet eszembe jut ez az eset.
2014. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ártatlanság vélelme azt is megilleti akit azzal vádolnak, hogy ártott a gyerekemnek.

Nyilván ha bebizonyosodik én is gyűlölném, de önmagában az, hogy valakit megvádolnak azzal, hogy ártott a gyerekemnek, még nem ok a gyűlöletre.

Ez a téma mindenképpen szakemberre vonatkozik.

A gyerek kezelése az említett piszchiáterre vagy hasonló szakemberre, a bizonyitás az erre képzett emberekre, jogászok, birak, rendörség, stb.

És az ha ismeretlen tettes ellen teszel feljelentést, senki jogait nem sérti.

A rendőrség dolga, hogy megállapítsa, hogyan kell ehhez az esethez állni, aki elvileg a gyereket kérdezi ki szintén szakember jelenlétében. Van lehet nem így van, de ha nem vagyunk rendőrök, orvosok, stb. akkor max. halványan sejtjük, hogy mi a teendő.

Mivel ez elsősorban a gyermekek (lelki, de akár testi is) egészségét érinti, először a háziorvosával kezdeném, o mondja meg kihez kell továbbmennem.

Hozzáteszem, a háziorvossal jó a viszonyom, megbízom benne s jó szakembernek tartom, olyan embernek ismertem meg, aki ha azt kell tennie amihez ért megteszi, ha nem ért hozzá, akkor meg a megfelelő szakemberhez irányít.

Kérdés persze neked is van e ilyen jó háziorvosod?

Nekem mindenesetre nem magától lett hanem én választottam, miután a körzet szerinti háziorvos nem ilyen volt...


Eltér már a témától, de a megfelelő házirovos választása ép oly fontos egy gyermek esetében mint pl. a megfelelő cipő választása.

2014. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!