Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket hogyan világosítottak...

Titeket hogyan világosítottak fel a szüleitek? (szexuálisan)

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen volt ?

Mit mondtak ?

Mit gondoltatok utána ?


2016. aug. 18. 16:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%
Nekem volt 2 nagyobb testvérem tőlük mindent megtudtam
2016. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
60%
Nekem szerencsére normális szüleim vannak és nem tabu téma nekik. Pedig anyu keresztény. Apu többször is beszélt velem. Mindig koromhoz illő dolgokról. A biztonságra és lelki dolgokra is nagy hangsúlyt fektetett. Érdekesen, jól felkészülten adta elő. Valamihez még ppt-t is csinált :D Hasznosnak éreztem. Főleg, hogy bármikor kérdezhetek tőle.
2016. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
38%
komolyan? szexeltek előtted?
2016. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
Velem együtt tíz válaszolóból kettőt világosítottak fel a szülei, úgy ahogy. Végtelenül szomorú.
2016. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem volt felvilágosítás, pedig örültem volna neki.

Tabutéma volt, ha rákérdeztem, hogy mire való a tisztasági betét, akkor is csak azt mondogatták, hogy valamire, meg hogy mindegy, még a nagytesóm is, aki már menstruált. Nekem maradt a biosz óra.

2016. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

sehogy.

kérdező a te sztorid elég fura.hogyha tényleg levetkőztek előtted..ehhez képest még az is jobb,hogy nem beszéltek róla nálunk :D

de ha lesz gyerekem én biztosan felvilágosítom.és nem egyszerre,hanem fokozatosan már kiskorától kezdve. mindig annyit,amennyit elég tudnia.

2016. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

10 éves voltam mikor terhes lett a öcsémmel

na akkor kezdett érdekelni a téma

kérdezgettem anyut és kivettük a könyvtárból mindenféle könyvet erről

átolvastam és kérdeztem amit nem tudtam


érdekes h a hugaim is akkor kezdték

szal ha azt nézem akkor ök fiatalabbak voltak mint én :)

2016. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ezek a dolgok mint szex, szerelem, menstruáció mind tabu téma, sosem beszéltünk, beszélünk ilyenekről. Még a szavak említése is necces...vagy, ha éppen egy erotikusabb jelenet megy egy filmben, akkor is úgy kell csinálni mintha fogalmunk sem lenne arról, hogy éppen mi történik...Most már nyilván nem várom, hogy ideálljanak elém és beszélgessünk, de mikor ez aktuális lett volna akkor én örültem volna neki. Biztosan cikinek, kellemetlennek éreztem volna (és ők is), de szerintem hasznos és egyszerűbb lett volna. Emlékszem mikor először megjött, akkor nagyon megijedtem, nem tudtam mi történik és elég nehezen dolgoztam fel, még nem tudom hányadik alkalommal is csak sírtam. Anyukám soha nem mondott róla semmit. Mindent barátnőktől, az iskolában vagy az internetről tudtam meg. Ennek köszönhetően én is elég kellemetlenül érzem magam, ha valahol ilyen témák merülnek fel és én sem tudom ezeket megfelelően kezelni. Valamint ez a kapcsolatunknak sem tett jót mert egyáltalán nem vagyunk bizalmas, őszinte kapcsolatban és sok lánynál látom, hogy szinte barátnők az anyukájukkal, mindent megbeszélnek, mi pedig nem tudunk egymással szinte semmiről sem beszélgetni, így nem is igazán számíthatok rá. Sosem mondtam el neki semmi ilyesmit és előreláthatóan nem is fogom őt mélyebben beleavatni semmibe, gondolok itt például arra, ha mondjuk később lesz egy barátom. 17/l
2016. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a gyereket úgy mondták el, hogy egy magocska kezd el nőni az anyuka hasában és abból lesz a kisbaba. Ez így pont jó volt. Anyunak még kényelmesebb volt, hogy császárszülés volt amikor születtem, meg a testvéremé is, tehát mondhatta azt, hogy a doktorbácsik, nénik felvágják a hasát és kiveszik a babát.

A betét nem volt annyira fontos, lévén fiú vagyok, de állítólag elmondták korán, hogy mire való, de úgy 14 éves koromra elfelejtettem... kicsit égő volt, amikor rákérdeztem.

A többit könyvből olvastam ki meg innen-onnan csipegettem. Biosz órán komplett kihagyták a témát.

Pár kisebb dolgot még talán kérdeztem/hallottam a szüleimtől, de nem sokat és nem is hiányzik. Ezt így pont jónak érzem.

2016. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%
Én a Bravo és Popcort magazinból, majd internetról tájékozódtam. A menstruációt magyarázta el anyukám még olyan 10 évesen (tudtam már mindent) amikor megtaláltam a tampont. Örülök, hogy megúsztam.
2016. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!