Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem kell mindenért ennyire hálásnak lennie?

Figyelt kérdés
Először is bocs a furcsa kérdésért, de nem könnyű megfogalmazni. Kezdjük azzal, hogy én egy 20 éves egyetemista vagyok, a szüleim elváltak, elvileg apuval élek, de ő külföldön dolgozik, így gyakorlatilag egyedül lakom. Apu küld minden hónapban pénzt, amiből tudok fedezni mindent, ráadásul van elég magas saját jövedelmem is. Kb. egy éve ismerkedtem meg a barátnőmmel, 21 éves és szintén egyetemista. Szerelem volt első látásra. Már a kapcsolatunk elején kialakult, hogy ha elmegyünk valahova, akkor én fizetek, több okból is. Először is, mert én vagyok a fiú és úgy illik, másodszor pedig a fentiek miatt nekem sokkal több pénzem van, bár azért ő se szegény, de a pénze egy része elmegy a kocsija fenntartására, a maradék pedig ruhára, kozmetikumokra stb., mint egy normális nő. Szóval általában én fizetek, és ezért ő úgy érzi, hogy kötelessége csúnyán szólva "kinyalni a s*ggem". Például egy héten kb. 3-5 alkalommal alszik nálam, de sokszor napközben csak úgy felugrik, hogy kiteregessen, főzzön, hogy legyen friss melegétel, mire hazaérek, elrakja az elmosott edényeket, levigye a kutyát sétáltatni stb. Máskor megbeszéltük, hogy aznap este elmegy szórakozni a barátnőivel, erre mikor hazaérek ott vár kész vacsival, asztal megterítve, pezsgő behűtve. Mikor megkérdeztem, hogy most ezt miért és mit keres itt és miért nem a barátnőivel stb. A válasz: elköltötte a pénzét a vacsira. Alig bírtam ki, hogy ne ordibáljak vele. Ugyanis mióta félig nálam lakik, megmondtam, hogy ott és ott a kosztpénz, ha kell valami, akkor vegye ki. De ő nem, ő a saját pénzéből akarta a vacsorát. Megettük, sz*xeltünk egy szenzációsat és mivel még nem volt késő, ezért kitaláltam, hogy adok pénzt, elviszem a buliba, aztán le is lépek. Úgy sikerült rávennem, hogy térden állva kértem és akkor rábólintott. Az utolsó ilyenje, amikor felhúzott a kedvességével az múlt tegnap volt. Szombaton elmentünk bulizni, későn értünk haza. Én vasárnap reggel korán keltem, mert nézem az F1-et. Meg is beszéltük, hogy hagyom aludni, majd 10-kor elmegyek focizni, mint minden vasárnap, 1-re itthon vagyok, addigra elkészül az ebéddel. Gondoltam, hogy meglepem, elkészítem a kedvenc reggelijét és leszaladok egy szál virágért és veszek neki Raffaellot, az a kedvence. Erre mikor felkelek és reggeli rituálék után kikecmergek a konyhába ő már ott sürög-forog, éppen a reggelinek szánt rántottát készítette. Na és én akkor nagyon csúnyán viselkedtem vele. Megmondtam neki, hogy most leteszi a fakanalat, majd én befejezem. Visszamegy és alszik min. 11-ig. Felkel, megeszi, amit kikészítek, utána elmegy masszőrhöz, az ebéddel ne foglalkozzon, elmegyünk étterembe. Ja és ezt persze a kelleténél jóval hangosabban és arrogánsabban. Persze ő, se szó, se beszéd elviharzott. Én elmentem focizni, hogy kicsit levezessem a feszkót, aztán átmentem hozzá, persze virág, Raffaello és a legbűnbánóbb arcom, de "nem volt otthon". Az anyukája mondta, hogy jegeljem a dolgot, inkább próbáljam meg ma. Este találkozunk és szerintem kibékülünk, de ezzel még nem lesz minden rendben. Hogy értessem meg vele, hogy ne mindig azt nézze, hogy nekem mi a jó, hanem törődjön többet magával? Bocs, hogy hosszú lett, de jólesett kiírni magamból.
2010. ápr. 19. 16:08
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

19.04-es ès 20.13- as: először is, ti nem tudtok olvasni? NE A VÀLASZOKRA VÀLASZOLJ, hanem a kèrdèsre, stb!!!

Màsodszor: honnan veszitek, hogy irigy vagyok? Mègis mire lennèk? Szeretnètek Ti olyan èletet magatoknak, mint az enyèm, az biztos... Fèrjnèl vagyok, mindketten programozòkènt dolgozunk, szòval van pènzünk bőven-nincs okom irigykedni. Senkire.

Èn egyszerűen csak elmondtam a vèlemènyem, ennyi. Megjegyzem, Ti sem tudtok többet a sztoriròl, tehàt ugyanùgy làtatlanban beszèltek.


Ès vègül: ha velem akartok foglalkozni, megtehetitek, köszönöm az èrdeklődèst, de inkàbb ìrjatok privit.

2010. ápr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
33/N voltam.
2010. ápr. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ha nekünk nincs jogunk itt véleményt nyilvánítani,akkor másnak sem kéne egy lányról látatlanban nyilatkozni,főleg úgy,hogy nem ismeri,sem a pontos körülményeket.Egyébként emlékszem Rád,33/N,Te már sok helyen kavartad fel a port a kijelentéseiddel,más kérdéseknél,de ebbe nem mennék bele.Vita lezárva.


Egyébként továbbra is az a véleményem,hogy akinek nem elég jó,ha a párja kedves és gondoskodó,az keressen egy nagypofájú,vehemens csajt,aki majd nyíltan fogja csicskáztatni,és nyíltan kimondja,hogy a pénzre megy,és minden téren maximalista.A szó legnegatívabb értelmében.Aztán akkor majd érzékeli a különbséget.

Különben nem értem,miért olyan hihetetlen egyesek számára,hogy egy huszonéves lány,akinek kocsija van,amit SAJÁT MAGA tart fenn,és dolgozik is,szívszerelemből van együtt a párjával.Ne magatokból induljatok ki!

2010. ápr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat és az érdeklődést!

Megbeszéltük a dolgokat részletesen, kb. 100-szor bocsánatot kértem. Elmondtam neki, hogy úgy érzem, hogy sokkal többet ad, mint amit elvárnék, ráadásul túl sokat vállal néha. És hogy alkalomadtán hagyja, hogy ez fordítva legyen. Ő végig csak állt velem szemben, fogta a kezem és nem szólt semmit, míg végül annyit mondott, hogy "Szeretlek", megcsókolt, majd hozzám bújt. Percekig álltunk egymást átkarolva, némán. Közben előjött egy-két könnycsepp, pedig nem vagyok az a sírós fajta, utoljára a nagyim temetésén sírtam, aminek lassan 5 éve már. Szerencsére nem látta meg, ártana az imidzsemnek. :D Aztán megettük a vacsit, amit főztem, az utána következő dolgokat nem részletezném... :D

Most elaludt, itt szuszog mellettem, olyan szép, hogy menten elolvadok.

Azt hiszem boldog vagyok.


Na és most reflektálnék.


1. Kezdjük azzal, hogy a pénzéért megdolgozik a suli mellett és nem csak úgy van. Nem szórja a pénzt. Kapott egy Yarist a szüleitől, de az volt a feltétel, hogy ő tartja fenn, ez kb. havi 50.000 Ft.

Néha eljár a barátnőivel szórakozni, vagy csak beülnek valahova, az sincs ingyen. Mindig félre tesz valamennyit ajándékokra. Ezt-azt megvesz otthon is, nálam is. A maradékot fordítja ruhákra, kozmetikumokra, ami minimum egy igényes embernél.


2. Nekem semmim nincs. A lakás, ahol lakom apámé, a kocsi, amit vezetek apámé, a pénz amiből élek 50%-ban apámé, szóval az érdekházasságnak nincs értelme...


3. Többen írták, hogy nem becsülöm meg stb. De, nagyon is megbecsülöm, törődök vele, fontos nekem, mert szeretem, pont ezért bánt a dolog, hogy ennyi mindent megcsinál, mert például vasárnap láttam a szemein, hogy bírt volna még aludni pár órát. Én is, de én amúgy is felkeltem volna, mert autób*zi vagyok. Ma is suliban volt, aztán még elvállalt egy 3 órás melót.


Hát ennyi lett volna.

2010. ápr. 20. 00:30
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Ne a vàlaszokra vàlaszolj, hanem a kèrdèsre

Ne offolj

Ha kèrdèsed van, ne a vàlaszba ìrd

2010. ápr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%
Értem,ez esetben legyetek nagyon boldogok együtt,és gondolj arra,milyen szerencsés vagy!Örülök,hogy így megbeszéltétek,és örülök,hogy becsülöd ezt a lányt!Ritka az ilyen csaj manapság!Szia! :)
2010. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam, örülök, hogy megoldódott, ez várható is volt, ha ennyire szeretitek egymást.


Ugyanakkor, mintha a legtöbb hozzászóló nem is értette volna, mi az alap probléma, az - ahogy a kérdező is írta - "hogy alkalomadtán hagyja, hogy ez fordítva legyen"

Vagyis, nem csak a pénzével akarja kifejezni a fiú, hogy szereti és gondoskodik a lányról, hanem pl. egy ágyba vitt reggelivel is, de ha a lány beelőzi, megfosztja a lehetőségtől, akkor persze, hogy dühös lesz. Szerintem ez érthető. Ha meg mindezt pontosan meg is tudtad neki fogalmazni, hogy mi is volt a kiabálás oka, és ő meg megértette, akkor minden csodálatos. :D

2010. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!