Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem kell mindenért ennyire hálásnak lennie?

Figyelt kérdés
Először is bocs a furcsa kérdésért, de nem könnyű megfogalmazni. Kezdjük azzal, hogy én egy 20 éves egyetemista vagyok, a szüleim elváltak, elvileg apuval élek, de ő külföldön dolgozik, így gyakorlatilag egyedül lakom. Apu küld minden hónapban pénzt, amiből tudok fedezni mindent, ráadásul van elég magas saját jövedelmem is. Kb. egy éve ismerkedtem meg a barátnőmmel, 21 éves és szintén egyetemista. Szerelem volt első látásra. Már a kapcsolatunk elején kialakult, hogy ha elmegyünk valahova, akkor én fizetek, több okból is. Először is, mert én vagyok a fiú és úgy illik, másodszor pedig a fentiek miatt nekem sokkal több pénzem van, bár azért ő se szegény, de a pénze egy része elmegy a kocsija fenntartására, a maradék pedig ruhára, kozmetikumokra stb., mint egy normális nő. Szóval általában én fizetek, és ezért ő úgy érzi, hogy kötelessége csúnyán szólva "kinyalni a s*ggem". Például egy héten kb. 3-5 alkalommal alszik nálam, de sokszor napközben csak úgy felugrik, hogy kiteregessen, főzzön, hogy legyen friss melegétel, mire hazaérek, elrakja az elmosott edényeket, levigye a kutyát sétáltatni stb. Máskor megbeszéltük, hogy aznap este elmegy szórakozni a barátnőivel, erre mikor hazaérek ott vár kész vacsival, asztal megterítve, pezsgő behűtve. Mikor megkérdeztem, hogy most ezt miért és mit keres itt és miért nem a barátnőivel stb. A válasz: elköltötte a pénzét a vacsira. Alig bírtam ki, hogy ne ordibáljak vele. Ugyanis mióta félig nálam lakik, megmondtam, hogy ott és ott a kosztpénz, ha kell valami, akkor vegye ki. De ő nem, ő a saját pénzéből akarta a vacsorát. Megettük, sz*xeltünk egy szenzációsat és mivel még nem volt késő, ezért kitaláltam, hogy adok pénzt, elviszem a buliba, aztán le is lépek. Úgy sikerült rávennem, hogy térden állva kértem és akkor rábólintott. Az utolsó ilyenje, amikor felhúzott a kedvességével az múlt tegnap volt. Szombaton elmentünk bulizni, későn értünk haza. Én vasárnap reggel korán keltem, mert nézem az F1-et. Meg is beszéltük, hogy hagyom aludni, majd 10-kor elmegyek focizni, mint minden vasárnap, 1-re itthon vagyok, addigra elkészül az ebéddel. Gondoltam, hogy meglepem, elkészítem a kedvenc reggelijét és leszaladok egy szál virágért és veszek neki Raffaellot, az a kedvence. Erre mikor felkelek és reggeli rituálék után kikecmergek a konyhába ő már ott sürög-forog, éppen a reggelinek szánt rántottát készítette. Na és én akkor nagyon csúnyán viselkedtem vele. Megmondtam neki, hogy most leteszi a fakanalat, majd én befejezem. Visszamegy és alszik min. 11-ig. Felkel, megeszi, amit kikészítek, utána elmegy masszőrhöz, az ebéddel ne foglalkozzon, elmegyünk étterembe. Ja és ezt persze a kelleténél jóval hangosabban és arrogánsabban. Persze ő, se szó, se beszéd elviharzott. Én elmentem focizni, hogy kicsit levezessem a feszkót, aztán átmentem hozzá, persze virág, Raffaello és a legbűnbánóbb arcom, de "nem volt otthon". Az anyukája mondta, hogy jegeljem a dolgot, inkább próbáljam meg ma. Este találkozunk és szerintem kibékülünk, de ezzel még nem lesz minden rendben. Hogy értessem meg vele, hogy ne mindig azt nézze, hogy nekem mi a jó, hanem törődjön többet magával? Bocs, hogy hosszú lett, de jólesett kiírni magamból.
2010. ápr. 19. 16:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, biztosan érti valahol h neked mi abajod, de te is értsd meg őt. Csak kedves akar lenni és korántsem csak azért mert ez NEKED jó, hanem mert azzal h örömet okoz neki is egy sikerélmény. Hidd el én is ilyen vagyok és szerintem még jópár csaj. Legyél türelmes.
2010. ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Nem hogy hálás lennél-.- phff neharagudj de én fele ennyit nem tennék meg érted,ha nemtudod ezt értékelni.
2010. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
HUh, Te itt ezzel a kérdéssel kapni fogsz hideget és meleget is:)
2010. ápr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem akarja azt érezni h. függ tőled ezért akar a saját pénzéből élni és sztem nem csak hálából szolgál ki neked hanem mert élvezi
2010. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hálából csinálja hanem szerelemből.

Én sem hálából szoktam csinálni, hanem azért hogy örüljön neki a párom.

Persze, hogy elviharzott... örömöt akart okozni te meg leteremtetted:s

2010. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Tündéri egy pasi lehetsz, hogy így a tenyereden hordod a barátnődet, de azt is meg kell értened, hogy ő viszont viszonozni akarja ezt, mert rossz érzés nagyon, hidd el, ha valaki mindent megkap pénzért, de azt visszaadni nem tudja. Légy hozzá türelmes, kb. birkatürelemmel magyarázd el neki, hogy szereted, imádod őt, rettenentő hálás vagy, amiért ennyit tesz érted, hogy minden viszonozzon, de neked az lenne a legjobb, ha egy kicsit magával is törődne, sőt, többet is, mert attól lennél a legboldogabb. A barátnőd is - ebben biztos vagyok - egy csupaszív, érzelmes lány, szeretettel, türelemmel legyél felé, akármennyire is bosszant a dolog, mert egyszerűen csak nagyon szeret téged.
2010. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

ez nem feltétlen a pénz kompenzálása,én ezt anélkül is megteszem...

magyarán: szeretem elkényeztetni a páromat...

mit várok cserébe? szerelmet,figyelmet,szeretetet...

ha neki igy jó,hagyd,és élvezd...

és becsüld meg...

ha bunko leszel,kibob,következő barátnőd megle se sz@r,majd visszasirod őt...

22/L

2010. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a làny örül, hogy " megfogta az isten làbàt", ès nem azèrt sürög-forog annyit körülötted, mert hàlàs, hanem mert azon ügyködik, hogy elvetesse magàt veled. Tipikus pèldàkat ìrtàl, pl hogy egyelőre csak azèrt sem nyùl a közös konyhapènzhez, màrtìrkodik, otthon marad... Àtlàtszò viselkedès, nagyon sok ilyet làttam màr. Vedd felesègül ès meglàtod azonnal eltűnik ez a "hàlàs" viselkedès.

33/N

2010. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%
Ejha, azért jó dolgotok van így 20 évesen, meg kell hagyni...:) Szerintem a barátnőd nagyon szerelmes, ehhez jön még hogy fiatal és valószínűleg elég ragaszkodó típus. Próbáld meg neki elmagyarázni, hogy mi a gondod, csak vigyázz, könnyen félreértheti, ha ő ennyire "szerelmes típus". Amúgy meg így látatlanban szép pár vagytok, lehet, hogy inkább az sok Neked, hogy 20évesn szinte együtt laksz a barátnőddel, kell még ilyenkor a szabadság.
2010. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Elkényeztetném a párom, szeretetet, figyelmet, hűséget, és tiszteletet várok csak el, ami szerintem egy alap dolog.. én is nagyon sok mindent megteszek, sokszor úgy, hogy magammal kevesebbet törődök.. ilyenek vagyunk... Figyelj rá...becsüld meg..szeresd.. légy hálás... de nyugodtan mondd el neki kedvesen h ez téged valahol bánt, de ne bántsd meg :(
2010. ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!