Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy nem kell mindenért ennyire hálásnak lennie?

Figyelt kérdés
Először is bocs a furcsa kérdésért, de nem könnyű megfogalmazni. Kezdjük azzal, hogy én egy 20 éves egyetemista vagyok, a szüleim elváltak, elvileg apuval élek, de ő külföldön dolgozik, így gyakorlatilag egyedül lakom. Apu küld minden hónapban pénzt, amiből tudok fedezni mindent, ráadásul van elég magas saját jövedelmem is. Kb. egy éve ismerkedtem meg a barátnőmmel, 21 éves és szintén egyetemista. Szerelem volt első látásra. Már a kapcsolatunk elején kialakult, hogy ha elmegyünk valahova, akkor én fizetek, több okból is. Először is, mert én vagyok a fiú és úgy illik, másodszor pedig a fentiek miatt nekem sokkal több pénzem van, bár azért ő se szegény, de a pénze egy része elmegy a kocsija fenntartására, a maradék pedig ruhára, kozmetikumokra stb., mint egy normális nő. Szóval általában én fizetek, és ezért ő úgy érzi, hogy kötelessége csúnyán szólva "kinyalni a s*ggem". Például egy héten kb. 3-5 alkalommal alszik nálam, de sokszor napközben csak úgy felugrik, hogy kiteregessen, főzzön, hogy legyen friss melegétel, mire hazaérek, elrakja az elmosott edényeket, levigye a kutyát sétáltatni stb. Máskor megbeszéltük, hogy aznap este elmegy szórakozni a barátnőivel, erre mikor hazaérek ott vár kész vacsival, asztal megterítve, pezsgő behűtve. Mikor megkérdeztem, hogy most ezt miért és mit keres itt és miért nem a barátnőivel stb. A válasz: elköltötte a pénzét a vacsira. Alig bírtam ki, hogy ne ordibáljak vele. Ugyanis mióta félig nálam lakik, megmondtam, hogy ott és ott a kosztpénz, ha kell valami, akkor vegye ki. De ő nem, ő a saját pénzéből akarta a vacsorát. Megettük, sz*xeltünk egy szenzációsat és mivel még nem volt késő, ezért kitaláltam, hogy adok pénzt, elviszem a buliba, aztán le is lépek. Úgy sikerült rávennem, hogy térden állva kértem és akkor rábólintott. Az utolsó ilyenje, amikor felhúzott a kedvességével az múlt tegnap volt. Szombaton elmentünk bulizni, későn értünk haza. Én vasárnap reggel korán keltem, mert nézem az F1-et. Meg is beszéltük, hogy hagyom aludni, majd 10-kor elmegyek focizni, mint minden vasárnap, 1-re itthon vagyok, addigra elkészül az ebéddel. Gondoltam, hogy meglepem, elkészítem a kedvenc reggelijét és leszaladok egy szál virágért és veszek neki Raffaellot, az a kedvence. Erre mikor felkelek és reggeli rituálék után kikecmergek a konyhába ő már ott sürög-forog, éppen a reggelinek szánt rántottát készítette. Na és én akkor nagyon csúnyán viselkedtem vele. Megmondtam neki, hogy most leteszi a fakanalat, majd én befejezem. Visszamegy és alszik min. 11-ig. Felkel, megeszi, amit kikészítek, utána elmegy masszőrhöz, az ebéddel ne foglalkozzon, elmegyünk étterembe. Ja és ezt persze a kelleténél jóval hangosabban és arrogánsabban. Persze ő, se szó, se beszéd elviharzott. Én elmentem focizni, hogy kicsit levezessem a feszkót, aztán átmentem hozzá, persze virág, Raffaello és a legbűnbánóbb arcom, de "nem volt otthon". Az anyukája mondta, hogy jegeljem a dolgot, inkább próbáljam meg ma. Este találkozunk és szerintem kibékülünk, de ezzel még nem lesz minden rendben. Hogy értessem meg vele, hogy ne mindig azt nézze, hogy nekem mi a jó, hanem törődjön többet magával? Bocs, hogy hosszú lett, de jólesett kiírni magamból.
2010. ápr. 19. 16:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
49%
Talán nem akarja élősködőnek érezni magát, bármilyen kevés áldozat kényeztetned.
2010. ápr. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
83%
Mindketten nagyon figyelmesek vagytok egymáshoz,jó volt olvasni!Szerintem is szerelemből/szeretetből csinálja,és attól boldog,ha örülsz.Azért persze átcsaphat ez idegesítőbe,ilyenkor kedvesen de határozottan mond el neki,hogy mit szeretnél.Biztos,hogy megérti.Helyes pár lehettek!
2010. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát én igyekszem a nőkkel udvariasan viselkedni, így neveltek. Az életterem meghagyja, néha elmegyünk fiúkkal egy sörre, vagy átjönnek, meccset nézünk, kártyázunk és egy szót se szólt még. Tavaly kimentünk Oktoberfestre haverokkal, mikor kiértünk, akkor felhívtam, a következő egy hétben míg kinnvoltunk kétnaponta írtam egy kétsoros e-mailt, hogy minden rendben. Nem hívogatott/írogatott, hogy kivel, mit és mikor csinálok. Mikor hazaértem, akkor is inkább meséltem, mint ő kérdezgetett.

Megpróbáltam már elmondani neki, hogy mi a bajom, de kb. mintha a falhoz beszélnék...

Szerintem amiatt is ennyire odaadó, mert az előző pasija (aki az első komoly kapcsolata volt) csúnyán kihasználta.

Amúgy most hívott, hogy átjöhet-e 8-ra, mert szeretne velem beszélni, szóval megyek és főzök valami nagyon finomat és, ahhoz még be kell vásárolni.

Szurkoljatok!

2010. ápr. 19. 17:03
 14/27 anonim ***** válasza:
Írj majd mi volt.
2010. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, mondd meg neki:

Ma én szeretnélek kényeztetni, mert megérdemled! Tehát az lesz ma a dolgod, hogy azzal örömet szerezz nekem, hogy élvezed, hogy szeretlek!


Tuti, hogy oda lesz, meg vissza!!! :) :) :)

2010. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
22%

Tanuld meg becsülni és tisztelni a barátnődet!A két kezedet összetehetnéd,hogy ilyen!Mondjuk,ha Neked ez nem felel meg,akkor keress egy egoista,maximalista,nagyszájú,önző,pénzéhes ria..cot,biztosan jobb lesz mellette...Túl jó a csaj,aha.Ha meg lesz@rna,akkor habzó szájjal szidnád az összes nőt.


Látom,egyesek itt nagyon okosak egyébként.Biztosan azért kiáltanak a csajra kígyót-békát,mert savanyú nekik a szőlő.Mondjuk,33 évesen nem csodálom,ha valaki irigy két huszonéves boldogságára.Megy az idő,fogynak az esélyek,ugye.

2010. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Kedves 33 éves, idézem a kérdezőt: "bár azért ő se szegény, de a pénze egy része elmegy a kocsija fenntartására, a maradék pedig ruhára, kozmetikumokra stb., mint egy normális nő." Saját pénze. Akkor miről is van szó? Nem hiszem, hogy ennyire meg tudná játszani magát. De te látatlanban biztos nagyon jól meg tudod mondani... csodás házasságod lehet ha irigyled őket.


Kedves kérdező =)

Itt tényleg csak a birkatürelem segíthet. Az én párom is ilyen, hogy mindent megad nekem, és nekem úgymond soha semmi nem kell belőle. Mármint nem úgy, hanem imádok meglepetést, örömet okozni neki, imádom látni ahogy boldog. Szerintem inkább fogadd el. A párod többre értékeli a veled, mint a barátnőivel töltött időt =) Jó ez =) Jobban örülne, ha ketten mennétek bulizni. Ott lesznek a haverjaid, barátnői, és ő jobban fogja magát érezni, mert te is ott vagy. Ha így gondolkozol, hogy veled jobb neki, akkor máris jobb lesz nálatok minden =) Ő valószínű ilyen személyiség... kár ellene kapálóznod, inkább örülj neki, hogy megfogtad vele az isten lábát. A mai 20évesek közül ezt nagyon kevesen tennék meg érted...

2010. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
apám, te most vagy hatalmas mákos vagy, vagy pedig tényleg behúznak a csőbe és nagyon megszívod hosszútávon. Kiváncsian várom én is a fejleményeket!
2010. ápr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Én azért sajnálom a lányt, hogy ilyen szolgalelkű.
2010. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
54%
Egy dolog, ha valaki kedves meg figyelmes, de ez a túlzott alázat már tényleg gyanús. Talán ha nem írtad volna, hogy minden saját pénzét elszórja ruhákra, meg ilyesmire, akkor hihetőbb lenne, hogy őszinte. Megjegyzem, nekem nem tetszene, ha a bnőm elszórná az összes pénzét, aztán nekem kellene eltartanom, de te tudod. Mondjuk, ezek után a minimum, hogy kitakarít meg főz, nem?
2010. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!