Egykének lenni?

Figyelt kérdés

Szóval én egyke vagyok, régen kiskoromban sosem gondoltam bele ebbe igazán, bár mindig könyörögtem egy kistesóért, de édesanyám elutasította azzal a válasszal, hogy apám idősebb már, ezért nem..Miközben anyám 25 éves volt amikor engem szült..szóval szerintem lazán beleférhetett volna még egy gyerek..

A lényeg, hogy ennek igazából csak most szenvedem hiányát, mert akárki akármit mondd egy barát nem egyenlő egy testvérrel, nem pótolható. Bármikor amikor találkozom a barátaiammal csomószor beszélnek a testvérükről én meg ilyenkor csak csendben ülök és hallgatom. Meg régen mondtam még a szüleimnek, hogy jó lett volna egy kistesó, rögtön rávágta apám, hogy minek..így is mindent megkapsz meg így nem kell osztozkodni. Mondtam erre, ha lenne tesóm akkor én igenis nagyon szívesen osztozkodnék vele, meg legalább lehetne kire számítani..stb.

Ti erről mit gondoltok? Valakinek van pozitívabb tapasztalata, aki egyke? Bármilyen választ szívesen várok, köszi előre is!



2016. aug. 11. 13:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Egyke vagyok. Anyuék idősek voltak, mikor születettem és két gyerek elindításához elég pénzük se volt. Én ezt megértettem. Sose gondoltam, hogy jó lenne egy tesó, mert nem tudom, milyen érzés az. Te sem tudhatod. A barátaim és a férjem, az unokatesóim kielégítik a szociális igényeimet teljesen. A férjemnek két tesója van, szegények voltak, mert sokan voltak, nem tartja velük felnőttként a kapcsolatot.


A gyerekem is egyke marad, mert én ugyan 27 vagyok, de a férjem már idősebb és nem akarunk kockáztatni. Van, aki igen, van, aki nem, ez a szülőpár döntése. Meg a pénzben sem úszunk sajnos, pedig tanultunk.:/ Megpróbáljuk majd úgy nevelni, hogy legyen barátkozós, kedves ember, és akkor nem kell neki tesó.

2016. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Az nagyon sok mindentől függ,h tényleg jó lenne -e ha lenne. Szerintem sokkal bölcsebb belátni,h akármilyen ok miatt is, de nem vállalnak több gyereket, mint hogy azért lesz kistesó, mert mondjuk ez elvárás a környezet részéről. Nekem van hugom, és én pont,h rosszul jártam ezzel. A húgommal az ég világon semmi gond. Viszont anyámék, és ezzel együtt a családunk élete igencsak rossz irányba változott. Onnantól,h tesóm Megszületett, mindig csak a kapkodás, rohanás, idegeskedés volt. Egyikünkhöz sem volt a szüleimnek türelmük.

És sajnos azt sem mondhatom, h húgommal olyan szoros lenne a kapcsolatunk. Én a barátaimra mindig is jobban számíthattam.

Szóval egy testvér nem csak annyi,h van kivel játszani, dumálni, és persze osztozni kell. Hanem számolni kell azzal is,h nem mindenki alkalmas több gyerek nevelésére. És ezt jobb ha tisztán látják a szülők. Inkább egy gyerekkel legyünk türelmesek, mint kettővel ingerültek. Te sem tudhatod, h hogy befolyásolta volna a szüleid életét, kapcsolatát egy kistesó. 35/N

2016. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Imádom, hogy egyke vagyok, az összes ismerősöm, akinek van tesója, irigykedik rám, hogy de jó nekem :D
2016. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%

Napi legalább 3 olyan kérdést írnak ki ide, hogy "miért viselkedik így a testvérem?", "mit csináljak a tesómmal?", "elegem van a tesómból, segítsetek..." stb.


Szerinted, mert valakinek van testvére az már azt is jelenti, hogy olyan idilli a viszony köztük? Lakótársam ha hazamegy havonta kétszer, a bátyja rá se bagózik, nem is beszélgetnek, a húga egy fűszálat nem tenne keresztbe érte,nevelőapám testvére kihasználta nevelőapámat, meglopta(!), tudnék még mesélni a testvéri szeretetről.

2016. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%
Na igen, és az még nem jött szóba, hogy sok szülő rátestálja a kisebb testvért a nagyobbra, és utána még ő sápítozik, hogy dehát neki ez kötelessége, hogy vigyázzon a kistesóra, mert anyucinak már nincs idegzete hozzá, meg hát ugye neki is van élete...ja hát kérem, akkor nem kell még egyet pottyantani, ha elegünk van a gyereknevelésből. Nem a nagyobbon kell levezetni, akinek hálából pesztrálnia kell a kisebbet, akit általában-hangsúlyozom ÁLTALÁBAN-jobban is szeretnek. És addig persze nincs barátnőzés, bulizás, szerelem, mert neki kötelessége van otthon. Hát ilyen feltételekkel kinek kell?
2016. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egyke vagyok, de az összes unokatestvéremnek van 1-2 testvére. És mást sem hallgatok, minthogy szidják és fúrják egymást. 25-30 éves korosztály, tehát nem kisgyerekek hogy sértődőset játsszanak, mégis ez van. Szóval szerintem ne sajnáld hogy nincs testvéred. Lehet hogy te is épp annyira utálnád, mint az én unokatesóim utálják egymást! A jó testvéri viszony nem garantált.
2016. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos az egykéket meg lehet ismerni, az önzőségükről, nagyképűségükről.
2016. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17-es,ez nem jött be,én egykeként sosem voltam önző,pont hogy az volt velem a baj,hogy mindig kihasznàltak.Viszont sokszor tapasztaltam,hogy akinek van testvére,az volt rohadt önző és irigy,úgyhogy ne gyere ezzel,mert nem így van.
2016. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Itt minden egyke sajátmagát fényezi! Jó lenne megtudni az ellenkező véleményt is !
2016. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A testvér csak akkor jó dolog, hogyha vagytok olyan helyzetben, hogy mindkettőtöknek lehet külön szobátok, vagy pedig annyi közöttetek a korkülönbség, hogy már alig találkoztok, mert tök más körökben mozogtok, és az idősebb testvér már ritkábban van otthon. Mert így nem is nagyon van a veszekedéseknek színtere. Vagy még egy olyat is tudok, hogy azért van jó viszonyuk nem sok év különbséggel született, ugyanott élő testvéreknek, akiknek eleinte közös szobájuk is volt (4 -en tesók), hogyha vannak attól függetlenül, hogy közös szobájuk van, vannak annyira gazdagok, hogy mindent, minden mást a külön szobán kívül megkaphatnak, meg szülők is kiegyensúlyozottak, meg mindenki amikor kedve szottyan akkor mehet strandra, moziba, vagy esetleg vásárolgatni, mert vannak olyan jó anyagi helyzetben, hogy megtehetik. Szóval szerintem azok a testvérek szokták szeretni egymást, akiknek külön szobájuk vagy, vagy nagyon nagy a korkülönbség, vagypedig gazdagok- a gazdagot itt most úgy értem, hogy minimum nem szenvednek hiányt semmiben, szóval nekik pl nem jelent gondot pl egy hirtelen felindulásból történő új tv-vásárlás, nyaralás, meg amit kitalálnak, pl új ágy, asztal, mégha nem is feltétlenül szükséges, de megtehetik, amikor kedvük szottyan.
2016. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!