Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire vészes? Helyre lehet...

Mennyire vészes? Helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés

Az van hogy nagyon rossz a családommal a viszonyom.

Apám sosincs itthon. Anyum meg isteníti az öcsém mert ő fiú. Engem egyik se szeret mert lánynak születtem... (nem csak beképzelem. Mondták. Bár nem nekem csak egymás közt de pont Hallottam)

Öcsém egyre inkább keresztbe tesz nekem. Ma egy játék pisztollyal vagy nem tudom mi ez... Meglőtt és szemem talált. 5 órája csak foltokat látok de anyum nem tesz semmit.


Nem elösször jut eszembe az hogy elszököm vagy öngyilkos leszek...

És nem mondhatja senki hogy beszéljek a szüleimmel mert mint mondtam apám sosincs itthon anyum meg... Vagy nem beszél velem vagy mindenért lecsesz amit nem is én teszek.


Külön szobám nincs... Anyummal és öcsémmel alszok 5 m² miközbe apám bitorolja a nagyszobát.


Magánéletem sincs. A szoba ajtaja 5 percre nem lehet zárva


Mellesleg anyum elve hogy a kajáért dolgozunk meg... Nekem meg kell... Öcsémnek a seggét is kinyalják


Gondolom érhető mire akarok kilyukadni.


Pénteken elindultam itthonról de mamámék nem voltak otthon így nem volt hogy mennem. Haza kellett jönnöm.


Azt kaptam Válaszul hogy mért nem mosogattam el mielött elmentem..


A kérdésem az lenne hogy valahogy tudok ezen változtatni...?

El tudom érni hogy szeressenek a szüleim?


Nagyon egyedül érzem magam😩



2016. aug. 10. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Az pont kimaradt, hogy hány éves vagy.


Ha a nagyszülőd/dolgozó rokonod elvállalná a gyámságodat, akkor a gyámhatóságnál kell érdeklődni, sima helyzetben csak kiszednek, és beraknak egy intézetbe, ha sikered van, egyből nevelőszülőkhöz kerülsz.

2016. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

14 vagyok


És csak a mamámhoz mennék de nagyon keveset vannak itthon. Nem tudnék rendesen iskolába járni. Máshoz nem mennék csak hozzájuk. Ők szeretnek egyedül 😩

2016. aug. 10. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Emiatt ne okozz magadnak rosszat, vígasztaljon a tudat, hogy a testvéred életképtelen lesz, 30 évesen is az anyukád fogja kitörölni a seggét, miközben otthon kockul.

Rengeteg példám van erre.


Te meg sikeres leszel :) hidd el, állj fel, bírd ki, esetleg menj kollégiumba, vannak ingyenes koleszok (sulihoz tartozók)

2016. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még egy évet általánosban vagyok. A nyolcadikat nem akarom új suliba kezdeni.


De ha koleszba is mennék valamikor?

Miből tartsam el magam? Mert hogy Szüleim nem adnak majd pénzt az tuti és abból hogy néha korepetálok vagy vigyázok mások gyerekeire abból eddig se sok jött össze csak annyi hogy mindig tudtam magamnak venni azt amim nem volt és szükségesnek tartottam...

2016. aug. 10. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyszülők sem tudnak anyagilag támogatni?
2016. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem... Annyit nem tudnak adni... Elev anyának adnak mindig vagy apának... Rám nem lenne elég... Vagyis lenne de akkor nekik nem és inkább ők legyenek meg... Nehogy már azért szenvedjenek nyugdíjas évejikben mert én itt nyavajgok... Akkor inkább elviselem ezt de tőlük nem fogok pénzt elvenni
2016. aug. 10. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam koli (Bp), ingyenesen adta a szállást, csak a kajáért kellett fizetni, havi 15000-t. Annyit csak adnának, próbáld meg elmagyarázni, hogy ha otthon laksz, sokkal többe kerül a kajád, és még a vizet meg a villanyt is használod, meg lélegzel, tehát hamarabb fogy a levegő a szobában, többször kell szellőztetni, magasabb miattad a fűtésszámla. Amilyen beteg szüleid vannak, teljesen megértenék ezeket az érveket (már elnézést).

Esetleg a mamádtól nem tudsz kérni ennyit? És igen, a többit már kiegészíthetnéd korrepekből, esetleg próbálj meg megpályázni valamilyen ösztöndíjat... Ajánlom figyelmedbe az AJTP-t (Arany János Tehetséggondozó Program), ha hátrányos helyzetű vagy, és mellette jól tanulsz, jó lehetőség lehet neked.

Nagyon sajnálom a helyzeted, remélem, tudtam segíteni. És mielőbbi gyógyulást a szemednek!

2016. aug. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Girgoy ***** válasza:
Az előző szerintem jókat írt. De egyébként ha még nagyszüleid nem is támogatnának anyagilag, azért esetleg tudnának beszélni a szüleiddel vagy agyalni valami megoldáson, úgyhogy mindenképp beszéld meg velük a helyzetet. Valamikor csak otthon vannak vagy felveszik a telefont.
2016. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!