Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem tabu vagy másoknak is?

Nekem tabu vagy másoknak is?

Figyelt kérdés
Anyukám mindíg akkor kérdezi hogy mikor fog megjönni meg...stb nekem mikor apum ott van olyan szintem pirosodok és sztem semmi köze apunak hozzá vagy is zavar ha apu elött beszéljük meg ezeket a dolgokat mert ő férfi és semmi köze a mői dolgaimhoz.. mg mikor anyu kutat a fiókoba semmi köze hozzá h mi van benne meg ilyesmik csak én érzek így és ez baj vagy mások is..
2008. szept. 30. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
hmm, hàt nekem apukàm sose volt tabu, igazibòl azèrt sztem semmi szègyelnivalo nincs elötte, ö az apukàd. ilyen alapon majd a baràtod elött sem fogsz beszèlni ròla ha megvan vagy bàrmi. tèny h nem sok embernek van köze hozzà de sztem pont apud elött nem kène ezen aggòdni nem hiszem h nagyon izgatnà amugy is a tèma.a màsik az màr tèlleg gàz, senki nem szereti h turkàlnak a cuccai közt, jobb ha beszèlsz anyukàddal, hogy hagyjon èlni, majd te tudod mikor jön meg ne akarjon tudni ròla mindig, meg te se turkàlsz a cuccia közt.persze szèpen nyugodtan
2008. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szia. Én megértelek, nekem is tabu lenne, de szerencsére az én anyámnak ilyen nem jutott soha eszébe, sőt a mensiről sem beszélgettünk, miért érdekli ez anyukádat? Nekem az volt kínos, mikor a szoptatásról beszélt apum előtt, akkor szóltam is neki, hogy nem kéne, azóta nem teszi. A cuccaimhoz soha nem nyúlt, ha a Te anyukád megteszi, és nem tudod vele megbeszélni, akkor szerelj zárat a fiókokra, én biztos azt tenném,
2008. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jogos a felháborodásod,neked is kell hogy legyen magánéleted.Hiába az anyukád,azért nem kellene turkálnia a cuccaid között.Be kellene látnia hogy nem vagy már kisgyerek,és vannak neked is apró titkaid.Nem apukád előtt kellene ezt megkérdeznie,ezt nyugodtan elmondhatod neki hogy te ezt szégyenled,sokan így vagyunk ezzel.Valószínűleg olyan jó a kapcsolata az apukáddal hogy mindent megbeszél vele,és valószínűleg eszébe se jut hogy neked ezzel kellemetlenséget okoz.Szólj nyugodtan,szerintem nem fog megsértődni.
2008. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Szerintem sem kellene,hogy apukád előtt tabu legyen,de ha téged zavar,miért nem kéred meg anyukádat,hogy ezeket a dolgokat négyszemközt beszéljétek meg.Nem mindenki van olyan viszonyba az apukájával,hogy erről beszélgetne előtte.

A holmiid között kotorászás nem túl szép dolog.Mondd meg anyukádnak,hogy nagyon zavar téged,tartsa tiszteletben,hogy ez neked a magánszférád.Nem írtad hány éves vagy,de én a 15 éves fiam cuccai között már régóta nem keresgélek semmit.Ha valamit akarok,tőle kérem.


Remélem sikerül megbeszélned ezeket anyukáddal,üdv

2008. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bár én örökbefogadott vagyok, de nálunk ugyanez volt a szitu. Elég prűd a családom, és apu előtt például sosem voltam még bugyiban sem, meg ő sem előttem kisgatyóban. Amióta nem anyum fürdetett, azóta zártuk a fürdőszoba ajtót.

Azóta van egy férjem, nálunk meg teljesen más, apuka vette a tampont a sógornőmnek,de még a fogamzásgátlót is:)

Meg nálunk nyáron mindenki egy szál semmibe,ami elég riasztó(főleg hogy már elmúltak 50 évesek is),de szerencsére mikor megyünk, felöltöznek.

Tehát a lényeg:nem vagyunk egyformák, kérd meg anyudat 4szemközt,hogy apád előtt hanyagolja a témát. Ja,meg ne kutasson,ez viszont nálunk rendszeres volt.:(

2008. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem kéne az ilyennek zavarnia, prűdség.
2008. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Az, hogy állandóan kutat a holmidban, nem normális.

De a többi miért tabu?

Szerinted egy férfi nem tudhatja, hogy egy nőnek vérzése van? Vagy, hogy mikor? Akkor hogyan legyen ilyenkor türelmesebb?

Vagy nem vehet tampont neki?

A párodnak sem akarod elárulni? Akkor nem lesz valami jó életed... és neki sem.


Régebben a terhesség is tabu volt. A terhes nőt úgy kezelték, mintha fertőző beteg lenne.

2008. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem apukám jön zavarba,amikor a "miért mész a boltba?" kérdésre a válasz "tamponért"...:)
2008. szept. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát amikor tini voltam, tőlem is megkérdezte anyukám, hogy mikor fog megjönni, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy ő vette nekem a tampotn. Eleinte zavarba hozott, hogyha apukám előtt kérdezett ilyet, de ahogy idősebb lettem már nem zavart az ilyesmi, mert persze elsőre ez nagyon misztikus dolog egy lányak, de aztán rájön az ember, hogy ezen semmi szégyellni való nincs. Persze ha téged zavar, akkor kérd meg anyukádat, hogy ne apukád előtt beszéljen erről, mert ez a te dolgod, ha téged zavar, akkor zavar, azzal sincs semmi baj.
2008. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szeretnel valami vicceset hallani? Szerintem apukadnak lehet pont olyan kínos, mint neked :)


Anyukaddal beszélj, hogy már nagylány vagy, ezért az ilyen dolgokkal, ha beszéltek, akkor lehetoleg kettesben, és te se nagyon nyulkalsz az o fiokjaba. nem azert mert barmi titkolnivalód lenne, szivesen megmutatod neki, de szerinted te már lassan kinossz a gyerekkorból, és zavar. (de jelezd neki, hogy tenyleg megmutatod, nincs titkolnivalód, csak zavar)


szepen leulsz, és elmondod. tudod, ő szült, látott felnőni, vagyis hiába lát, a te szemében még mindig pici vagy, és néha bizony emlékeztetni kell a szülőket, hogy elreppentek az évek, es bizony nem is vagy olyan kicsi :D

fontos, hogy elmondd, hogy nem akarsz kiszakadni, elszakadni tole, csak már nagy vagy :)


sok szerencsét

2008. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!