Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan létezne ilyen balek nok?

Komolyan létezne ilyen balek nok?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem most mult 29 eves, es meg otthon el a keresztszuleimmel, akik persze a feneket kinyaljak, az unokatesóm nem dolgozik, miota végzett a sulival, 1 évet nem dolgozott egyhuzamban. Ami szamomra megdöbbentő, hogy meg a barátnője keresi neki a munkat, mert unokatesóm nem igazan szeret dolgozni, de ez keresztanyameknak nem gond, azonkivul hogy néha megemlítik, hogy jo lenne ha kezdene magával valamit, különösebben nem tekintik olyan nagy problémának. Nekem az a fura, hogy ez a csajának fel sem tunik, meg inkabb o keresi neki a munkat, mig az uncsitesom lebecol. Ez normalis dolog Szerintetek? Egy nő hogy tud felnezni egy ilyen férfira, aki meg az agyat sem tudja rendbe rakni, ha ott alszik a csaj, az anyja agyazza be az ágyneműt. Komolyan ez a mai vilagban normalis?


18 L



2016. aug. 3. 09:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

NEm csak a mai világban nem normélis az ilyen anyámasszony katonája viselkedés, de nem magától olyan amilyen, bár változtatni, az unokatesó csak magán tud.


Tehát: Arra kíváncsi volnék, hogy unokatesód szüleivel rendben van-e minden, és anya, nem a fián éli ki magát, még akkor is, ha azt a férjével kellene tennie.

HA az apa nem él velük, az megiint más kérdés.


Tehát kijelenthetjük, hogy az anya kedvencei férfiak, mind az anyjuk miatt lettek olyanok amilyenek, viszont változni csak akkor fog, ha akarja: Márpedig nem akarja, mert marha kényelmes dolog, hogy anyuci mindent megold helyettem.


Tudni kellene, hogy a lány, hány éves?

VAlószínű, ő egy ilyen anyáskodó típus (mit ad isten, egy anyámasszony katonája és egy anyapótlék), akinek vagy jó ez, de legalábbis nem rossz így.


ÉS nem, nő nem tud felnézni egy férfialtan férfira, próbáltam, nem megy, de ha nekik így jó...akkor foglalkozz a saját pároddal/életeddel, és ha te nem ilyen párt akarsz magadnak, akkor kerüld az ilyen embereket. De ha nekik így jó, legyen, ő 'dóguk'.

2016. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Nyilván sosem volt normális ha valaki 30 évesen nem dolgozik. Bár ha sok pénz van egy családban akkor előfordul ilyen. A kérdésed csak azért furcsa, mert tényleg úgy tűnik, hogy te rugózol ezen naphosszat, ahelyett, hogy a saját életeddel foglalkoznál.
2016. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%

Igen, meg fordítva is.


A rokonságban van egy leszbikus lány. Ő a fiú "szerepkört" viszi. Nagyon talpraesett, már 16 éves kora óta addig talpalt, amíg szerzett magának munkát, közben suliba járt, leérettségizett, szerintem sokra fogja vinni.

Nemrég a férjem közös programon volt vele és a barátnőjével. Amikor hazajött, fogta a fejét, hogy úúúúristen, a barátnő aranyos, de hihetetlenül buta. És nem érti, hogy a rokon lány mit eszik rajta, amikor ő intelligens, talpraesett. A lány meg a sztereotíp "szőkenő". Bénácska, affektál, külső iránymutatás nélkül még a saját lakásában is eltévedne.


Beleszólni nem akarunk, felnőtt emberek, de tényleg nem értjük, hogy miért pont őt választotta. Ég és föld kettejük szellemi szintje - de a rokon lány láthatóan fülig szerelmes.

A rokonság hallgat, fogja a fejét - de ahogy írtam, felnőttek, ezért senki nem szól bele, nincs hozzá jogunk.



A konkrét kérdésedre: igen, van. Sokféle ember van, meglepően széles a skála. Nekem fontos volt, hogy a partner ambíciózus, értelmes legyen, megfelelő döntéseket hozzon az életével kapcsolatban. De ez neki is fontos volt a párkeresésnél. Mi így találtunk egymásra, ő is túl volt pár anyuci-picilányán, akit pont ezért szűrt ki.

Nem, nem pénzről van szó, mert ő az első randira egy lepukkant (csodálkoztam, hogy még elindul) kocsival jött, én meg akkor még főiskolás voltam, minimális diákmunkás bevétellel. De láttuk egymásban a perspektívát.

Már a férjem, az anyagi helyzetünk is rengeteget javult az elmúlt 10 évben, mióta ismerjük egymást.


No meg nőként nehéz nem gondolni arra hosszútávon, hogy ha gyerek születik, akkor legalább 1-2 évig anyagilag kiszolgáltatottabb a nő. Egy saját döntéséből munkanélküli férfi mellett nem sok jóval kecsegtet ez.

(Ha azért munkanélküli valaki, mert épp megszűnt alóla a cég, de közben keres munkát, az teljesen más kategória.A hangsúly az akaraton, ambíción van.)

2016. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
előző, nem feltétlenül a nő lesz anyagilag kiszolgáltatott, szerinted egy ilyen szituációban miért a nőnek kellene otthon lenni a gyerekkel, ha a férfi egyébként is otthon van?
2016. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

Igen, léteznek ilyen balek nők.:-D

Ismerek olyan nőket,férfiakat, te unokatestvéredhez hasonló emberrel házasodtak össze.

2016. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
Igen léteznek, nem egyet ismerek is. A nő tizenéve Németországban dolgozik, 5-6 hetente jár haza 1-2 hétre, a férje meg leszázalékoltatatta magát, a nagy semmivel. Egész nap az utcán lóg a férfi, dohányzik, alszik, eszik, és rendszeresen eljár magát "gyógykezeltetni" fürdőkbe, ide-oda. A férfinek harminc pár ezer forint a rokkantnyugdíjja, 45 évesek. Jól óltözik, rendeli a kaját magának, autózik, jól él, a nő meg lefossa az inát annyit dolgozik.
2016. aug. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Amig nem TE tartod el,addig semmi közöd sincs az h ők hogy élnek!

Én pl több mint 4 éve együtt vagyok a barátommal,33 éves,én 26 otthon él ő is énis,és 1,5 évig kerestem/kerestünk neki munkahelyet nem vették fel sehova(már melozik),és én pl ez miatt nem éreztem baleknak magamat!

2016. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%

"amikor ott vagyunk náluk es latom hogy hogy vannak vele es ez teljesen normalis szerintuk"


Na itt van a kutya elásva. Amikor ott vagy, ezt látod. De jó eséllyel nem ez a valóság. Biztos, hogy amikor nincsenek vendégek, akkor balhék vannak, már ha anyuka dolgozik.

Ha ő is segélyből él, akkor egyértelmű, hogy a fiúnak ez volt a példa. De ha a szülei rendes, dolgos emberek, akkor biztosan 1000x elmondták már neki, hogy menjen, nem tartják el tovább, stb.

De mindenki tudja, hogy úgysem teszik ki az utcára.

Ne gondoljuk már azt, hogy az a valóság, amit az emberek kitesznek a kirakatba!


Lehet láttátok/hallottátok már, elég találó:


"Kívánom, hogy legyen olyan életed, ahogy a facebook-on mutatod!"


Az a család, a szülők, nem akarják mutatni a külvilág felé, hogy kudarcot vallottak. Szégyen számukra, hogy egy semmirekellőt neveltek fel, aki nem fog tudni gondoskodni róluk öregkorukban. Mivel szégyellik, ezért mások előtt azt mutatják, hogy jól van ez így, ez normális, nincs semmi baj.



És még valami: a szexizmusod gusztustalan.

Léteznek ilyen balek nők?


Igen, és épp annyian vannak, mint a balek férfiak!

2016. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!