Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológushoz szeretnék...

Pszichológushoz szeretnék menni, de a szüleimet nem érdekli, nem vesznek komolyan. Hogyan győzzem meg őket vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pszichológushoz szeretnék menni mert van néhány problémám, amiben szerintem tudna nekem segíteni. A szüleimmel semmilyen személyesebb dolgot nem tudok megbeszélni mert nem olyan a kapcsolatunk. Nem rég elmondtam nekik, hogy el szeretnék menni egy szakemberhez, de nem mondtak rá semmit és úgy csinálnak mintha ez meg sem történt volna és minden rendben lenne. Elmennék egyedül is viszont nem tudom, hogy hová, kihez kellene fordulnom illetve az interneten picit már utánanéztem, de a városban nem találtam egy pszichológust sem. Mit mondjak nekik vagy mit kezdjek ezzel a helyzettel?
2016. aug. 2. 13:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
37%

Szia, ha gondolod írj privátba, és szívesen segítek néhány tanáccsal.

Sajnos nem vagyok pszihologús, de nagyon közel állok hozzá ;)

2016. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Abban ne reménykedj, hogy a pszichológus megmondja, mit kell tenned.
2016. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Milyen probléma pontosan?
2016. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
29%

amúgy ha nem vesznek komolyan, akkor legyél önálló és állj ki magadért

nekem is volt hasonló tapasztalatom a szüleimmel

2016. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Gyakorikérdéseket ismered, Googlet nem? Érdekes. Na írd ki a város, hadd keressük meg neked, hova kell fordulnod.
2016. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ide a kérdés alá nem szeretném leírni. Nagyon kedves, aranyos dolog és tényleg jól esik, hogy sokan szeretnének segíteni, szívesen meghallgatnának. Már több emberrel is beszéltem ezen az oldalon és jó érzés, ha az ember kiöntheti a lelkét valakinek, viszont én nem éreztem, hogy segített volna. Ha valaki esetleg valamilyen tanácsot tudna adni a kérdésre vonatkozóan, akkor azt is megköszönném!

2016. aug. 2. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Inkább ne menj pszichológushoz. Vagy nagyon drága (lehet a szüleid ezért nem akarják) vagy felír valami kedélyjavítót, aztán gyógyszerfüggő leszel egy életre.

Ha megosztod a problémáid itt segíthet, de megoldást nem nyújt. Inkább tényleg privát üzenetet kellene írnod annak aki felajánlotta, hogy szívesen segít, egy barát többet ér mint egy pszichológus.

2016. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Többször beszélgettem már itt emberekkel és jól esik, viszont magát a problémát nem oldotta meg. Amúgy ha jól tudom, akkor a pszichológus nem orvos, nem írhat fel gyógyszert, az a pszichiáter.
2016. aug. 2. 14:44
 9/12 anonim válasza:
62%

lehet nem a megfelelő emberrel beszélgettél! ;)


nekem is ha valami gondom van több emberrel is megosztom mert mindenki más nézőpontból segit

aztán végül valaki (mindig más) mond egy mondatott ami 2 perc alatt helyre állitja az agyam :D


sose tudhatod hogy ki mivel tud neked segiteni :)

2016. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad a korodat. Ha még iskolás vagy, akkor lehet, hogy van nálatok iskola pszichológus. Ha nem tudsz róla, akkor érdeklődhetnél az osztályfőnöködtől.


Egy másik lehetőség, hogy ha a háziorvosod indokoltnak tartja, akkor igénybe vehetsz TB alapon pszichológust.

2016. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!