Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik 18-25 évesen szültek,...

Akik 18-25 évesen szültek, miből élnek/éltek meg?

Figyelt kérdés

Mostanában szinte gazdasági öngyilkosság fiatalon gyereket vállalni. Mégis sokan bevállalják, mi több: tervezik a gyereket már akár 20 évesen is. Engem már régen foglalkoztat, hogy milyen körülmények között élnek azok, akik huszonéveik elején gyereket vállalnak, így most egy egyetemi dolgozatot írok a témáról.


Megköszönném, ha a következő szempontok szerint válaszolnátok (nagyban megkönnyítenétek a munkám):


1. Hány éves vagy most, és mennyi voltál, mikor az első gyermeked született?

2. Összesen hány gyermeked van? Ők veled élnek?

3. Mi az iskolai végzettséged (általános, szakiskola, érettségi, felsőfokú)? Tanultál még, mikor először gyereket vállaltál?

4. A kapcsolatod kezdete után mennyi idővel szántad el magad, hogy gyereket vállalj? Milyen kapcsolati formában éltél ekkor (egyedülálló, élettársi, házastársi)? Terveztétek a babát?

5. Miből éltél terhességed alatt, ki támogatott anyagilag?

6. Jelenleg együtt vagy még gyermeke(i)d apjával? Milyen kapcsolati formában?


Előre is nagyon szépen köszönöm azoknak a fiatal anyukáknak, akik 10 évnél nem régebben szültek, és ekkor 18 és 25 év között voltak!

Természetesen másoktól is szívesen fogadom a válaszokat, mert abból is nagyon sokat lehet tanulni!


2010. ápr. 16. 18:23
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mintha sorstársak lennénk, mivel én is ebből írok dolgozatot az egyetemen, illetve én a hátrányos helyzetű fiatalkorú nőkről/lányokról és az ő gyerekvállalási motivációjukról írok, tehát azért kicsit más kategória.

Na ez csak elöljáróban.

Nekem még nincsen gyerekem, barátnőmről tudok írni neked: most márciusban született az első babája 20 évesen, ez az egy gyereke van, és vele él a baba. Okj-s végzettsége van, de amikor a jött a baba már nem tanult, nem is dolgozott. Egy éve volt a párjával, amikor már elkezdtek a babával próbálkozni, de nehezen jött össze, csak a második évre sikerült, élettári kapcsolatban élnek, illetve eljegyzés már volt. Tervezték a babát, több vetélés is volt, nehezen akart összejönni. A párja támogatta a terhessége alatt, ő dolgozik/dolgozott. Jelenleg is a párjával van, élettársi kapcsolatban.

2010. ápr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!