Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 22-30 évesen szültek és...

Akik 22-30 évesen szültek és nagyon jó anyagi háttérel azt hogyan értétek el?

Figyelt kérdés
Tehát jó munkát kaptatok, vagy szülői támogatást.?? mert manapság csak azt hallani, hogy mindenki milyen nehéz sorsban van.
2009. jún. 10. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 évesen szültem. Kb. 18 voltam, mikor megismertem a férjemet és összeköltöztünk. Végig dolgoztunk két helyen is a férjemmel 3 évig, hogy gyűjtsünk. Ezzel sikerült annyi önerőt összeszedni, ami elég volt egy kis másfél szobás lakás megvásárlásához. És aztán jött a baba. :-) De ugyanúgy kellett hitelt is felvenni hozzá, mert azért nem olcsó mulatság itt Pesten egy lakás. Senki nem támogatott, nem segített, mert nem tudtak. A szüleink sem gazdagok. Az én édesapám rokkantnyugdíjas, a páromnak meg van kistestvére, aki még nem dolgozik és suliba jár, meg anyósoméknak is ott a sok hitel. Szóval önerőből értünk el mindent. Azóta lediplomáztunk és a babának is mindent meg tudunk adni.
2009. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És nem nevezném jó munkának. Mivel még csak érettségim volt, mikor elkezdtem dolgozni, nem sok lehetőségem volt. Telefonos értékesítő lettem minimálbér + jutalékért. 2 hónapon belül a legjobb lettem a csoportban és 150ezer nettót vittem haza. A másik munkám pedig ciki nem ciki az volt, hogy takarítani jártam Budán gazdag családokhoz. A legtöbben ezért lenéznek, mert hogy ők ilyen munkákat soha nem csináltak volna meg. Engem viszont nem érdekel, mert én legalább elértem valamit. Ha valaki nagyon akar valamit, akkor nincs lehetetlen.
2009. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.

Jó munkám van, nagyon jól keresek. Persze ehhez tanultam is... Férjem is jól keres nagyon, így az se gond, hogy itthon maradjak a gyerekekkel.

Szülők nem jelentősen, de akkor segítenek, amikor arra tényleg szükség van.

Meg szerencse is kellett hozzá.

Albérletben kezdtük. Munka mellett vállalkozni kezdtünk (kétkezi munkát), az első félretett forintjainkkal vágtunk bele. Hamar lett kedvezményes lakásvásárlási lehetőség, belevágtunk, itt segítettek a szülők mindkét oldalról, nem túl sokat, de mégis. Felújítottuk kétkezi munkával, majd megvettük, hozzányitottuk a szomszéd lakását, azt is rendberaktuk. Az áráért vettünk családi házat, azt is csinosítgattuk. Most építkeztünk a régi ház helyén. Okosan, mindent körüljárva. Hitelt annyit vettünk fel, amennyit elbírunk simán, úgy is, hogy én nem dolgozom. Szülők itt megint segítettek, nem túl sokat (pl. áthidaló pénz a kölcsön megérkezéséig).

Sose szórtuk a pénzt, mint másoknál látom. Jó munkaerők vagyunk, így egyre többet keresünk.

Gyerek előtt beutaztuk a fél világot, azt is okosan, kevés pénzből, mindennek utánajárva.

Szóval tanulás, a munka becsülete, valamennyi szülői segítség és mindent okosan mérlegelve pénzköltés. Ez a mi kombinációnk. Most 36 évesek vagyunk, 3 gyerek, jó fizetések, nagy új ház, autók, utazások stb.

Nem értékelem, amikor valaki sír, mert apa leb..ta a telefonban, mert kiderült, hogy tartozása van, neki nincs munkája, terhes, szülőknél élnek....

Édesanyám nem volt diplomás, 2 kisgyerekkel, elváltan tanulni kezdett, kiépítette az egzisztenciáját. Ma jól él, nyugdíjasan is jól menő vállalkozása van, utazgatnak a nagyvilágban. Én ezt láttam otthon. Nem a szülőkre kell támaszkodni, de ha tudnak, segítsenek. Ne tegenek mindent a segged alá, mert az neked se jó hosszútávon.

2009. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindent a férjemnek köszönhetek. Azért lehet két gyerekünk, mert Ő megteremtette az anyagi hátteret. Rengeteget dolgozik, szinte csak hétvégén találkozunk. Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert a férjem fizetése elég mind a négyünknek.
2009. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bár én nem tartozom bele a fent írt korhatárba, mert 32 évesen szültem, de nálunk is hasonló a recept, mint az előzőeknél. A szüleim sokat dolgoztak, főleg apám, és nem itta el, nem cigizte el, nem játszotta el. Mindkét gyereküknek nyitottak egy takarék számlát, ami jól jött aztán a lakásvásálásnál. (mázlink is volt, mert még az áremelkedések előtt vettük a lakást). A férjem nagyon jól dolgozott már fiatalnak is, ezért feljebb került, aztán egy volt főnöke elcsábította egy multi céghez. De ezt csak a szorgalmának és az eszének köszönheti! Tehát jól keres. Ezért is tudok itthon maradni 3 évig, bár nem vet fel a pénz. Félretettünk az első pillanattól kezdve, több életbiztosításunk is van. Az autón volt hitel, de már kifizettük. Tény, elég öreg szegénykém... de nekünk megfelel! Panelban élünk, de nem kell nyomorognunk, bár nyaralni nemigen jártunk (sajnos - ezt ma már másként csinálnám). Fősulit végeztünk, nyelvvizsgát tettünk, ehhez mérten van is normális állásunk. A gyereknek már elkezdtünk félretenni, ahogy anyáink csinálták, hogy neki is legyen egy ugródeszkája. Sajnálom azt, aki otthon nem ezt látta. Anyósomék rokkantnyugdíjból (vidéken) tudnak félretenni, megtermelik a kiskertben, ami kell, persze rengeteget dolgoznak vele. Nem győzzük meghálálni... De azért persze szerencse is kell ám az élethez... Úgyhogy ha ezt értetted jó anyagi háttéren, akkor nekünk így sikerült!
2009. jún. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!