Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszeretnék menni otthonrol,...

Elszeretnék menni otthonrol, bármi tanács?

Figyelt kérdés
Üdv! 20éves fiú vagyok, a helyzet az, hogy nagyon nagyon rosszul érzem magam itthon. Apám (akit lassan már annak sem tekintek) csak dolgozik meg tv-t néz, néha kocsma, de soha esze ágába sem jutna, hogy bárkivel is beszéljen 2percnél többet(ez mindig is így volt...), anyám teljesen beleőrült a sok szarságba ami itthon van, 2 testvérem utál engem, és egymás seggét nyalja, szóval nem az az igazi családi hangulat ami itt van. Barátaim nem nagyon vannak, csak pár hülyegyerek aki próbál kihasználni ahol csak tud, iskolába már nem járok, meló perpillanat nincs. Nagyon elvágyom már itthonrol, de nem tudom hogy, és hová menjek egyáltalán. Nyugalomra vágyom, ahol nem vagyok stresszes és idegbeteg a nap 24órájában olyan dolgok miatt, amikről jóformán nem is tehetek. Sajnos pénzem nem sok van, kb. 80-100ezer forint a tőkém, ebböl nemhogy külföldre, de még csak a város másik végébe sem merek elmenni fix munka nélkül. Valakinek bármi tanács?
2010. ápr. 13. 23:51
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

18:01 gratulálok, diplomás létedre nem sikerült felfognod ezt a nagyon egyszerü dolgot. Innen látszik, hogy a diploma nem az észhez jár :(

1, Lopom a napot? Na és miért? Mi a naplopás abban, hogy pokerezem napi 3-4órát, hogy TUDJAK ADNI PÉNZT HAZA, meg keresgélek munka után?

2, Sajnálom, hogy ilyen szar gyerek korod volt, remélem sikerült tultennetek magatokat rajta.

3, Azért az élősködés kicsit durva, nem gondolod? Annyit adok haza, amennyibe kerülök, ezek után nem értem mégis miért élősködnék én anyámékon. Ne félj, ha tehetném azonnan lelépnék.

2010. ápr. 14. 19:03
 32/37 anonim ***** válasza:
49%

Írtam már tegnap is, kíváncsi vtam, h hogy alakult tovább a történet, és őszintén szólva meglepő dolgokat olvastam.Tehát nem tarttatod el magad, nem unatkozol, hanem igenis keresel pénzt, méghozzá !netpókerrel! omfg lol Hát komolyan sok mindenre számítottam, pl. h néha vállalsz kisebb munkákat, mint pl. árufeltöltés stb.stb., de hogy neked a pókerezés a pénzkeresés, hát azon nagyon jót nevettem :DD Tudod, mások ezt kikapcsolódásként, szórakozásként űzik....pl. munka után.Egyébként meg ha te úgy gondolod, h a pókerből befolyó összeg fedezi a költségeidet, akkor pókerezz még ügyesebben, költözz el, tartsd fönt magad pókerből, és volt-nincs gond, ha viszont te sem látsz ebben az ötletben túl sok fantáziát, akkor be kell ismerned, h igenis eltarttatod magadat a szüleiddel 20 éves létedre.Ráadásul pedig 18 évesen még a sulit is otthagytad, mert jobbnak láttad, h inkább dolgozni kezdjél, ha jól számolom, akkor azóta 2 év telt el, és úgy tűnik azóta is csak jobbnak látogatod a dolgozást mint a tanulást, de az aktív része a dolognak még nem indult be.Legalább miért nem tanulsz valamit, pl. egy szakmát? 23 éves korodig nappali tagozaton, abszolút díjmentesen beiratkozhatsz szinte bármelyik szakképzőiskolába, legalább is a környékbeli iskolákban ez így van, nem hinném, h az ország más részein erre nem lenne lehetőség.Nem is értem, h a szüleid ezt hogy engedik meg neked, nekem sohasem engedték vna meg, h se suli, se munka, csak pókerezés, meg láblógatás otthon, és mindezt már 2 éve.Ahhoz, h változzon a helyzeted, azért neked is tenned kell, és külföldön sem keresett igazán az, akinek nincs szakképzettsége, az érettségi előnyt jelent, ha van mellette valami képzettséged, de csak úgy magában szinte nulla.Nem is értem, h mit akarsz, tanácsot kérsz, amikor pedig valaki leírja, h min kellene változtatnod, akkor egyből ellentámadásba meg béna kifogáskeresésbe, magyarázkodásba kezdesz, tehát úgy tűnik csak sajnáltatni akarod magad, h írja le mindenki, h milyen kiba***ttul sajnál téged, mert hogy neked mennyire rossz blablabla azért, h megnyugtasd a lelkiismeretedet, h bizony te nem tehetsz semmiről, ilyen sz@r az életed.Ha tényleg kezdeni akarnál valamit végre magaddal, akkor nem csak itt rinyálnál, hanem megfogadnál egy két tanácsot, de belőled hiányzik mindenféle motiváció, köszönet, meg tisztelet, igaz, erről a szülő (hiányos) nevelése is tehet.Ennek ellenére, ahelyett, h az önsajnálatba merülsz el, megpróbálhatnád kihozni a szituációból a maximumot.Egyébként hozzátenném, h én nagyon szívesen cserélnék veled, örülnék, ha a te helyzetedben lehetnék.

25/F

2010. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Talán tényleg van a kérdezőben egy kis önsajnáltatás, DE azért nem kellene így leordítani a fejét!!

A pókerezésben bizony nagy pénzek vannak! Aki azt állítja hogy az láblógatás, és semmittevés, az szerintem az sem tudja mi az hogy póker.

És szakma nélkül tényleg semmi esély munkát találni ma Magyarországon. Annyiban van igazatok hogy elmehetne szakmát tanulni ami 23 évig ingyenes!

Tehát kedves kérdező, ezt a lehetőséget használd ki először, s addig ülj szépen otthon a fenekeden, s pókerezz, amiből hazaadsz, amennyit tudsz.

2010. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
49%

"18:01 gratulálok, diplomás létedre nem sikerült felfognod ezt a nagyon egyszerü dolgot. Innen látszik, hogy a diploma nem az észhez jár :(


Azért csak több eszem van, mint neked, mert elöszöt is van diplomám, van munkám és nem nyavalygok azért, mert nem minden körülöttem forog


1, Lopom a napot? Na és miért? Mi a naplopás abban, hogy pokerezem napi 3-4órát, hogy TUDJAK ADNI PÉNZT HAZA, meg keresgélek munka után?


Ennyi idöráforditással kereshetnél munkát - akár boltban árufeltöltöként, vagy pizzafutárként dolgozhatnál - a pókerezés nem pénzkeresés, hanem szórakozás. Megmagyarázni mindent lehet, de attól még a tények nem változnak.


2, Sajnálom, hogy ilyen szar gyerek korod volt, remélem sikerült tultennetek magatokat rajta.


Azt nem mindtam, hogy a gyerekkorom rossz volt, mert az nem is lenne igaz, hanem csak nehéz volt, de legalább megtanultam azt, hogy az életben ne várd a sült galambot a szádba.


3, Azért az élősködés kicsit durva, nem gondolod? Annyit adok haza, amennyibe kerülök, ezek után nem értem mégis miért élősködnék én anyámékon. Ne félj, ha tehetném azonnan lelépnék."


EZ élösködés, mert nem ennyibe, hanem sokkal többe kerülsz a szüleidnek. DE ha neked az a véleményed, hogy ennyi a megélhetésedhez szükséges, akkor miért nem máshol élsz meg belöle - elárulom, hogy azért, mert ennyi még a kajádra se lenne elég, a lakbérröl, rezsiröl meg ne is beszéljünk.


Tudod, akik ilyen ingyenélök, azok mindig a körülmények miatt nem jutnak elöbbre, sajnálják magukat, mindenkit hibáztatnak, DE HOGY VALAMIT TENNÉNEK, olyan nincs.

2010. ápr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Aha..tehát a pókerezés tkp. komoly munka, komoly bevételi forrás, amiből...akár el is tudja valaki tartani önmagát, ugyanúgy, mint a kedves kérdező is, nemde?! Ez nagyszerű, ugyanis úgy tűnik, h megtaláltuk a megoldást egy napjainkban jelentős problémára! Aki nem talál munkát, vagy nincs kedve elhagyni a házát az --->PÓKEREZZEN!! Egyesek szerint itt ugyebár az is munka, és fönt is tudja magát tartani valaki ebből, így az állam megspórolhatja a sok-sok munkanélküliek után fizetett járadékot, és máris több a pénz az államkasszában, ezáltal pedig föllendül az ország! Juhúú, micsoda zsenik vannak itt!!
2010. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Nem kéne kiforgatni a szavaimat!!

Nem azt mondtam, hogy konkrétan munka, hanem egy pénzforrás, ha így jobban tetszik!

És ha van hozzá tehetsége, türelme, képes órákon keresztül koncentrálni rá, akkor csinálja!

2010. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Persze, h pénzforrás, de nem tudja vele fedezni a költségeit, egyébként meg nem állandó bevétel, mert attól függ, h mennyit nyer.Tegyük föl, h egy hónapban nem nagyon nyer semmit,akkor nem is eszik az adott hónapban?
2010. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!