Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszeretnék menni otthonrol,...

Elszeretnék menni otthonrol, bármi tanács?

Figyelt kérdés
Üdv! 20éves fiú vagyok, a helyzet az, hogy nagyon nagyon rosszul érzem magam itthon. Apám (akit lassan már annak sem tekintek) csak dolgozik meg tv-t néz, néha kocsma, de soha esze ágába sem jutna, hogy bárkivel is beszéljen 2percnél többet(ez mindig is így volt...), anyám teljesen beleőrült a sok szarságba ami itthon van, 2 testvérem utál engem, és egymás seggét nyalja, szóval nem az az igazi családi hangulat ami itt van. Barátaim nem nagyon vannak, csak pár hülyegyerek aki próbál kihasználni ahol csak tud, iskolába már nem járok, meló perpillanat nincs. Nagyon elvágyom már itthonrol, de nem tudom hogy, és hová menjek egyáltalán. Nyugalomra vágyom, ahol nem vagyok stresszes és idegbeteg a nap 24órájában olyan dolgok miatt, amikről jóformán nem is tehetek. Sajnos pénzem nem sok van, kb. 80-100ezer forint a tőkém, ebböl nemhogy külföldre, de még csak a város másik végébe sem merek elmenni fix munka nélkül. Valakinek bármi tanács?
2010. ápr. 13. 23:51
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

0:48nak én is igazat adok, a leírásodból én inkább egy későn érő kamaszlázadást érzek ki, de végül is korodat tekintve felnőtt vagy, csak te tudhatod, hogy mennyire

érzed jól vagy rosszul magadat otthon.


Nyelvtudással hogy állsz? Ha megbízhatóan beszélsz angolul, én is a hajót ajánlom, két ismerősöm is dolgozott karibi üdülőhajón néhány évig és imádták. AZ egyik le is telepedett az Usa-ban, a másik 2 év után hazajött, de tele fantasztikus élményekkel, plusz pénzzel. A kiutazásodat fizetik, a hajón laksz, étkezel, fizetést kapsz, a kikötőkben - egy-két kivételtől eltekintve, amikor rövid az idő és sok a munka - te is kapsz szabadidőt. Neten tudsz keresni ajánlatot is és beszélhetsz/levelezhetsz olyanokkal, akik ezt végigcsinálták. Mint mindenhol, itt is vannak jó és kevésbé megbízható közvetítő cégek, mindenképpen kérj tanácsot a többiektől, hogy ki melyik céget ajánlja.


Ha németül, olaszul vagy franciául beszélsz, magyarok által kedvelt kinti üdülőhelyeken éttermi vagy szállodai munkát tudnál vállalni. Neten tudsz munkát keresni: szépen kiválasztod, hogy melyik helyek érdekelnek (általában a honlapon fel is tüntetik, ha van felvétel, de ha nincs kiírva, akkor is érdemes próbálkozni) és egy levéllel kísérve elküldöd a fényképes(!) jelentkezésedet. Ha érdekli őket, majd jelentkeznek. Unokahúgom így intézett magának (mondjuk szakírányú diplomával és 2 felsőfokú nyelvvizsgával) munkát Írországban és az USA-ban is. Mindkét helyen éveket töltött. Ilyenkor persze magad fizeted az utiköltségedet, albérletet kell találni (addig néhány nap panzió!), az első fizetésig enned, közlekedned is kell. Erre 80-100 ezer forint nem elég.


Persze ezekhez a munkákhoz mind feltétel a kultulrált, ápolt megjelenés, határozott, de udvarias fellépés, jó problémamegoldó képesség (hacsak nem takarítást vagy rakodást akarsz vállalni). Sok szerencsét!

2010. ápr. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
62%

Én tökre megértelek, nincs igazuk, hogy fáradt apád stb, eltartatod magad. A mai világban nagyon nehéz munkát találni, ezt sokan nem tudják??? AZért mert valaki dolgozik,és fáradt, a tv helyett beszélgethetne a szeretteivel a munka után, mert szerintem az is egy kikapcsolódás, méghozzá normális!!! Teljesen egyet értek veled, és elhiszem, hogy anyud is belőrül a sok "szarságba" ahogy Te írod, mert bele is lehet!!! ELőször azt hittem, ezt az én 20 éves fiam írta, de itt nincs 2 kisebb gyerek.

Elég nagy vagy már, próbálj meg elmenni külföldre dolgozni, de csak normális munkaközvetítőtn keresztül, nehogy gondod legyen. Szerintem ehhez elég a 100 ezer ft-od, hogy a papírokat elintézd, aztán majd csak lesz valahogy, el kell kezdeni. Fiatal vagy előtted az élet, ne csüggedj!! Remélem nyelvet beszélsz!!!!

Hajrá, én szurkolok Neked!

2010. ápr. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Miért kell egyből küldöldre menni? Ott sem egyszerü az élet. Miből adsz haza pénzt, ha nem dolgozol? És ha hazaadni tudsz pénzt, akkor itt is megpróbálhatsz olcsó albérletet szerezni, dolgozni, és a saját életedet élni.
2010. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

A válaszaidból látszik, hogy tényleg fogalmad sincs arról, hogy milyen, ha valaki egész nap dolgozik - utána nem csak fél óráig fáradt, hanem egyszerüen szüksége van arra, hogy magában lehessen - és ez nyugodtan eltrathat egész hétvégén. 20 évesen már nem vagy gyerek, akit szórakoztatni kellene. Ha nem dolgozol, akkor inkább vedd át anyukád munkájának egy részét, és ne azon siránkozz, hogy anyád beleörül a sok munkába.

Ha nincs munkád, akkor nem hiszem el, hogy van miböl hazaadnod pénzt, de 20000 Ft-ból azért nem élnél meg, úgyhogy akárhogy is nézzük, csak eltartatod magad.

Arról ne is álmodj, hogy ilyen hozzáállással munkát találsz - mindenki érezze magát megtisztelve, ha egyáltalán oda akarsz menni - különösen külföldön nem.

Milyen végzettéseged, szakmád van? Beszélsz nyelveket?


Kicsit szállj már magadba, és ne itt sajnáltasd magad, hanem inkább örülj, hogy a szüleid nem küldenek el a fenébe - elvégre már felnöttnek számitasz, rengetegen meg kell, hoyg éljenek abból, amit saját maguk hoznak össze, és senkit nem érdekel, hogy tetszik-e nekik.


Keress munkát, segits otthon és ne itt hözöngj.

2010. ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Off:

Nem azért, de szerintetek az egy normális család, ahol az apa nem veszi ki a részét a családi életből? Ti olyan családot álmodtatok meg, amilyenről a kérdező ír? Ez abszurd. Igen, van rosszabb is, de mindennél van. Van párom, és tuti nem elégszem meg azzal, hogy hazajön a melóból és tv-t néz egész nap, egész hétvégén. Ebben hol a család?

2010. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
63%

"Ti olyan családot álmodtatok meg, amilyenről a kérdező ír? Ez abszurd."


Ez bizony igaz! Én csak azt szeretném tudni, hogy mik a képesítéseid, kedves kérdező?

Mert erről semmit nem írsz! Pedig a te esetedben nem is a pénz lenne a legfontosabb, hanem az, hogy mit tudsz, mire vagy alkalmas, és mire vállalkoznál?

Megírnád ezt nekünk, hogy jobban tudjunk segítenií?

Remélem, sikerül valami!

2010. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
68%

Kamaszlázadás?! Csak itt hőzöng?!

Ezt úgy hívják hogy kilátástalanság!

Itt a rengeteg fiatal, aki szeretne dolgozni, szeretne lassan családot alapítani, szeretné magát függetleníteni a szüleitől. De az állások többségére csak a "tökéletes" embereket veszik fel. Nincs gyár ahová úgymond a hulladék elmehetne. Aki nem beszél két nyelvet tökéletesen, aki nem törtető, s képes átgázolni mindenkin.

Aki gyengébb, mint a többiek azt eltapossák.

2010. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

ma 11:43-as: az utolsó moindatodat mások úgy fogalmazták, hogy ez a természetes kiválasztódás.


Egyébként miért van, hogy aminek nincsenek szülei, vagy valami miatt nem tudják eltartani a felnött gyereket, ott a gyerek meg tudja oldani a megélhetését, ahol meg a szülök etetik-itatják, ingyen szállást adnak, ott nem tudja megoldani a különköltözést, és a szülöket szidja, mert neki nem megy olyan jól, mint ahogy elképzeli.

Szerintem ideje lenne, ha ezek is felnönének és nem csak elvárásaik lennének, hanem megpróbálnának valamit tenni azért, hogy elöbbre jussanak.

2010. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Aham, természetes kiválasztódás.

S a kérdésedre is ez a válasz. Aki jobban rá volt kényszerülve fiatalkorában a harcra, az harcosabb fajta lett. Aki meg nem, az nem. De persze aki az első csoportba tartozik, az is lecsúszhat bizonyos okokból. És fordítva is. Szóval a kivételek.

2010. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Uristen... Páran elvannak tévedve, tehát megpróbálok rendet rakni. Az hogy apám fáradt, és nem beszél velem az már nem gond. Mostmár ne tegye, mert nem érdekel, elásta magát elöttem réges régen. A gond az, hogy amikor kicsik voltunk se tette, nemvolt apánk, csak valaki aki itt lakott, meg épp eltartott minket. De bármi csevely nevelés szándékkal, vagy bármi nem igaz hogy minden apa szarik a saját fiaira. Értitek amit mondok remélem. Szóval vele az a baj, hogy velem ordibál állandóan olyan dolgokról amikről egyszerüen nem tehetek. Vagy azért mert elmegyek otthonrol 20!évesen!!!!! Anyám nem a munkájába őröl bele, hanem a kedves apám dolgaiba, meg abba, hogy nincs pénz, stb... Vicces ez a vedd át a munkáját szöveg, ha gondolod rakok egy cukrász tanfolyamot gyorsan... -_- Egyébként sajnos szakmám nincs csak egy érettségim, ugyanis 18évesen érettségi után én azt gondoltam jobb lesz, ha gyorsan elmegyek dolgozni, ami akkor jó volt, mostmár kevésbé. Az hogy haza adok pénzt, az annak köszönhető, hog épp nyerek vmennyit netes pokerrel, ami általában pont annyi amit haza is adok. Nem kamaszkori lázadásról van szó, az már régen lement. Én csak egyszerüen UNOM, hogy nemvolt az elmult 3-4 évben olyan nap, hogy apám/anyám nem ordibálna, és ölné a másikat. Nagyon unalmas, amikor zeng a ház, és vki a család másik tagját olyan szinten oltja rommá, mintha nemis a gyereke/felesége/férje lenne. Ennyi a problémám. Lehet sok minden amit kívánok, de ha már egyszer nem volt egy rendes gyerek korom, legalább így ezt az időszakot ne rontsák el. Ennyi, nem több. Egyébként angolul középfokon beszélek, más nyelvet sajnos nem. Szerintem gyüjtögetek még aztán neki látok vmerre
2010. ápr. 14. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!