Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszeretnék menni otthonrol,...

Elszeretnék menni otthonrol, bármi tanács?

Figyelt kérdés
Üdv! 20éves fiú vagyok, a helyzet az, hogy nagyon nagyon rosszul érzem magam itthon. Apám (akit lassan már annak sem tekintek) csak dolgozik meg tv-t néz, néha kocsma, de soha esze ágába sem jutna, hogy bárkivel is beszéljen 2percnél többet(ez mindig is így volt...), anyám teljesen beleőrült a sok szarságba ami itthon van, 2 testvérem utál engem, és egymás seggét nyalja, szóval nem az az igazi családi hangulat ami itt van. Barátaim nem nagyon vannak, csak pár hülyegyerek aki próbál kihasználni ahol csak tud, iskolába már nem járok, meló perpillanat nincs. Nagyon elvágyom már itthonrol, de nem tudom hogy, és hová menjek egyáltalán. Nyugalomra vágyom, ahol nem vagyok stresszes és idegbeteg a nap 24órájában olyan dolgok miatt, amikről jóformán nem is tehetek. Sajnos pénzem nem sok van, kb. 80-100ezer forint a tőkém, ebböl nemhogy külföldre, de még csak a város másik végébe sem merek elmenni fix munka nélkül. Valakinek bármi tanács?
2010. ápr. 13. 23:51
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

12:05

Olvass már légyszives... Soha semmit nem vágtak csak úgy a seggem alá, most nem mennék bele mélyebben a dolgokba, mert azthiszem így is eleget rinyáltam, de fantáziálgatni menj máshova, nem esik jól, hogy valótlan dolgokat állítasz rólam. Leírtam mi a helyzet, ezekből a dolgokból próbálj meg légyszives vmi rendes választ adni, a fantáziád meg hagyd meg éjszakára.

2010. ápr. 14. 13:02
 22/37 anonim ***** válasza:

Azért ezek eléggé minösitenek: "Vicces ez a vedd át a munkáját szöveg, ha gondolod rakok egy cukrász tanfolyamot gyorsan... -_- Egyébként sajnos szakmám nincs csak egy érettségim, ugyanis 18évesen érettségi után én azt gondoltam jobb lesz, ha gyorsan elmegyek dolgozni, ami akkor jó volt, mostmár kevésbé."


Na, itt van az elsö baj, ugyanis ha letennél egy cukrász tanfolyamot, akkor azért elörébb lennél, mit akarsz kezdeni mindenféle szakma nélkül? Olyanok, akik nem értenek semmihez, több ezer van minden egyes városban, akkor ki alkalmazna éppen TÉGED és miért?


"Az hogy haza adok pénzt, az annak köszönhető, hog épp nyerek vmennyit netes pokerrel, ami általában pont annyi amit haza is adok."


Ha ilyennel töltöd az idödet, akkor meg ne csodálkozz, hogy mindenki naplopónak néz, ez éppen az, hogy munka nélkül akarni pénzt kapni.


Ha én lennék az apád vagy az anyád, akkor már régen lezavatralak volna, hogy éljmeg az internetes pókerból máshol, ne az én költségemre lopjad a napot.

2010. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Kicsit OFF


Na álljunk már meg egy szóra! Valaki avval jön itt, hogy milyen képesítése van, beszél-e nyelvet. Miért a diploma ingyen van? A nyelvtudás ingyen van? Vagy a jogsi? Egy frászt picinyeim. 100-150 ezer egy istenverte jogsi. Ha, jól akarsz beszélni angolul, akkor minimum egy évig kell hetente többször tanfolyamra járni ez az egy év alatt a legalacsonyabb nyelvvizsgával, vagy oklevéllel vagy tudom is én mit adnak, szintén minimum 100, de inkább 150-200 ezer kemény forint. És akkor hol a diploma? Az államilag finanszírozott sem ingyenes. Unom már, hogy államira kell menni. Mondják. Ja, ahhoz mindenből ötösre kell érettségizni. Máskülönben félévente kb 200 ezer tandíjat kell pengetni 5 évig. Egyik barátom államira jár, és eddig több százezerbe van benne az egyetem. Ez tény, kár erről vitázni. Az OKJ sincs ingyen. A munkaügyi központ csak a leghasználhatatlanabb vackokat fizeti, pl: fodrász, műkörmös, pincér. Egy komoly felsőfokú rendszergazda képzés (okj55) már 200 ezerbe vagy többe is kerülhet. Ha, ezek a képzések árát összeadjuk, kijön 1 millió forint. Miből fizesse ezt egy 20 éves fiú? Minimálbérből? Akkor legalább 80 éves koráig kéne spórolnia. A szülei se biztos, hogy kitudják fizetni. Úgy hogy jó lenne, ha nem vagdalkoznának egyesek itt avval, hogy mije van, vagy mije nincs, mert a tanuláshoz sok pénz kell. Én azt mondom maradjon Magyarországon és itt próbáljon meg boldogulni. Egyelőre. Lehet lepontozni, megszoktam, hogy aki kimondja mi a dörgés, az valakiknek nem tetszik. Az én apám meg egy alkoholista volt, aki csak vert minket, úgyhogy átérzem a kérdező helyzetét.

2010. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Költség? EGY FÉL FIZETÉST HAZA ADOK MINDEN ÁLDOTT HÓNAPBAN JÓ EMBER. De a kedvedért mostantól nem pokerezek, nem adok 1fillért se haza, verem a farkam mint a 24éves báttyám (akit mellesleg senki sem baszogat, hogy nem csinál semmit, és nem fizet semmit). Munkát keresek minden áldott nap, nem értem miez a nem csinálok semmit?! Kár volt ide írni, mert itt mindenki olyan nagyon okos, hogy tud mást fikázni, amikor olvasni se tud, vagy ha épp igen értelmezési gondjai vannak. Grat neked is kedves utolsó, látom felfogtad a lényeget. Az mondjuk hogy több hónapig nem volt rendes kaja itthon, mert apám nem dolgozott, csak a csődbe ment vállalkozása miatt sírt itthon, akkorse kellet volna pokereznem, és nem kellet volna pénzt adnom haza, hátha éhen döglünk. Istenem. Gondold már át mit beszélsz.
2010. ápr. 14. 15:37
 25/37 anonim ***** válasza:
ma 15:36-os: hallottál már diákkölcsönröl? Azt ugyanis éppen ezért találták ki..
2010. ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Khmm nem az utolsónak ment, hanem az az elöttinek, közben ugye írt más... Egyébként tökéletesen igazat adok utolsó. Megnézegettem pár munkanélküli központos tanfolyamot, de sajnos megkell hogy mondjam, amilyen cégeknek itt kiadják a tanfolyam lebonyolítását, mindennel foglalkoznak csak az oktatással nem. Önképző szakkör az egész, az oktatókat nem érdekli semmi, és úgy általában az intézetet sem, csak és kizárólag a pénz. Jár 1-2 ismerősöm oda, voltam bent, és láttam mi folyik az ilyen helyeken, vicc az egész. Nekem nincs több százezer forintom egy normális tanfolyamra. Persze az könnyen beszél, akinek anyu-apu fizet mindent tanulj fiam 26éves korodig, nembaj, van pénz. Én 18évesen megelégeltem, hogy a havi szórakozás kimerül a hétvégi szalonna sütésben. Pénz kellet, mert sajnos anyámék nem finnanszíroztak semmiféle szórakozást. Lehet elrontottam, de aki minden hétvégén megkapja a 10ezer forintot bulizni, az nem érzi át az ilyet. Továbbra is keresek olyan választ, ahol rendesen leírja valaki, hogy nála hogy ment az elköltözés (ha hasonlóak voltak a körülmények).
2010. ápr. 14. 15:44
 27/37 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem finanysziroztak semmit, mivel nem volt kinek: édesapám meghalt még kisgyerek koromban, anyukám egyedül nevelt fel a két testvéremmel együtt. Ennek ellenére kettönknek van diplomája, az öcsémnek meg érttségi után szakmája. Egyokünknek sem jutott volna eszébe, hogy 20 évesen otthon pókerezzünk és lpojuk a napot, közben meg siránkozzunk, hogy milyen rossz nekünk. Tanultunk, mellette dolgoztunk - általában 6 órákat aludtunk éjjelente - szórakozni meg hasonlókra nem volt se irönk, se kedvünk. Amikor megvolt a végzettségünk, akkor kerestünk munkát, de se a tanulás alatt, se utána nem tarttatuk el magunkat édesanyámmal.

Persze, aki csak élösködik, az mindig talál kifogást.

2010. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

18:01


Azt állítod, Neked nem finanszíroztak semmit és a tanulás mellett dolgoztatok. Csak tudod az a bibi, hogy pl az ismeretségi körömben több egyetemista van, egy államilag fizetett és a többi fizetősre jár. És egyikük sem tud dolgozni a tanulás mellett, van köztük mérnök informatikus, programozó, vegyészmérnök, biológus, és orvostanhallgató. Ilyen szakok mellett kizárt, hogy lehet dolgozni, a tanulás rovására menne. Hozzáteszem ezen ismerőseim mind gazdagok, nekik nem kell dolgozniuk. De, ha kellene, se tudnának. Nem tudom Te milyen szakon voltál, de egy gagyi bölcsészt ne hasonlítsunk a fentebb említett szakokhoz, mert ott valóban tanulni kell. És mi van, ha valaki csak egy 175 centi és 55 kiló? Az napi 8 óra tanulás meg utazás mellett 6-8-órát nem tud ledolgozni. Nem mindenki lehet 190 centi 90 kiló svájcinéger 48-as büdös lábbal. Ilyen adottsággal lehet dolgozni meg tanulni is. És az érettségidet ki finanszírozta, ha nem az édesanyád? A mai modern érettségi hacacáré simán egy 100-as. legalább. Ha, valaki szülei minimálbéren vannak, az nem fog érettségizni, mert a kötelező öltöny mondjuk 50E, vacsorák ugyanennyi, stb, stb. Szóval nem kéne ferdíteni. Mégis csak a szüleid finanszírozták a taníttatásod. De, nincs evvel semmi baj, csak nem kéne ferdíteni és hazudni, be kéne ismerni, hogy aki akar 1-2 OKJ-t, 1-2 nyelvvizsgát, jogsit, és esetleg diplomát, annak nagyon a zsebébe kell nyúlnia és minimálbérből, ez nem megy.

2010. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Szia! Tényleg nem könnyű egy érettségivel elhelyezkedni. De! Az állam támogat egy szakképzést, egy felsőfokú szakképzést, egy diplomát. Ha azt vesszük, jobban járnál hosszútávon, ha továbbtanulnál. A képzések 1 vagy két évesek. Ha nappalin tanulsz, annak több előnye lenne:

1. diákigazolvány

2. addig sem vagy otthon

3. + tanulsz

Nem olyan durvák a képzések, nem tudom, napi mennyi időt fordítasz pókerezésre, de talán az idődbe még az is beleférne.

Vagy mész továbbtanulni: fősulira, egyetemre, ott pedig kolis lehetnél. A kolik nem olyan drágák.

2010. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Elárulod hol laksz?

2010. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!