Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elszeretnék menni otthonrol,...

Elszeretnék menni otthonrol, bármi tanács?

Figyelt kérdés
Üdv! 20éves fiú vagyok, a helyzet az, hogy nagyon nagyon rosszul érzem magam itthon. Apám (akit lassan már annak sem tekintek) csak dolgozik meg tv-t néz, néha kocsma, de soha esze ágába sem jutna, hogy bárkivel is beszéljen 2percnél többet(ez mindig is így volt...), anyám teljesen beleőrült a sok szarságba ami itthon van, 2 testvérem utál engem, és egymás seggét nyalja, szóval nem az az igazi családi hangulat ami itt van. Barátaim nem nagyon vannak, csak pár hülyegyerek aki próbál kihasználni ahol csak tud, iskolába már nem járok, meló perpillanat nincs. Nagyon elvágyom már itthonrol, de nem tudom hogy, és hová menjek egyáltalán. Nyugalomra vágyom, ahol nem vagyok stresszes és idegbeteg a nap 24órájában olyan dolgok miatt, amikről jóformán nem is tehetek. Sajnos pénzem nem sok van, kb. 80-100ezer forint a tőkém, ebböl nemhogy külföldre, de még csak a város másik végébe sem merek elmenni fix munka nélkül. Valakinek bármi tanács?
2010. ápr. 13. 23:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
naja, munka nélkül nehéz így
2010. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nos igen... Soha nem voltam az a csavargó aki vágyna ide-oda, de mostmár tényleg elegem van ebböl a helyből :S Nincs olyan 10perc az életemben amikor ne arra gondolnék, hogy milyen jó lenne külföldön új életet kezdeni, ahol nem ismer senki, és énsem ismerek senkit. Szeretnék végre nyugodt lenni, és olyan dolgokra fókuszálni amikre szeretnék, kellene már valami barátnő is, de sajnos ilyen lelki állapotban, nameg ennyi gondal itthon nem igazán van sem energiám sem pedig kedvem ilyen dolgokra. Valaki próbált már külföldre menni úgy, hogy se munka se menni, csak ki a vak világba? Ha igen mennyi pénzel indult, és hogy sikerült neki?
2010. ápr. 14. 00:07
 3/37 anonim ***** válasza:
Hát.. ennél kevesebb összeggel is elindultakmár külföldre.. például Angliába melózni.(pizzafzutár, ujsághordás, stb..)
2010. ápr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
Hát szerintem találj itthon egy olyan állást amiből kijön egy kis pénz és próbálj meg vele takarékoskodni addíg amiíg összegyűlik annyi hogy eltudj menni valahova. De én is Angliát ajánlom mert több ismerősöm is ott van és nagyon jól érzik magukat, jó a munkakínálat és teljesen más mint magyarország. Nem olyan stresszelő
2010. ápr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
63%

Már nem azért, de mások irigyek lennének talán rád az életkörülményeid miatt.Apukád dolgozik, utána érthető, h fáradt, és ki akar kapcsolódni, te pedig 20 évesen nem csinálsz semmit, és gyakorlatilag eltarttatod magad.Egyébként meg az, h nem nagyon bírod a tesóidat stb.talán nem olyan nagy ügy, mások örülnének, ha csak ilyen problémájuk lenne, ha pedig most nincsenek barátaid, akkor attól, h elköltözöl ez nem fog varázsszerűen megváltozni, ez rajtad áll.

Ha viszont mindenáron el akarsz menni otthonról, akkor munkát kell keresni, dolgozni, kivenni egy albérletet, és szépen lassan építgetned a jövődet, de attól tartok, h ehhez egy kicsikét hiányzik belőled a motiváció, meg később a kitartás.Gondolom ennél nagyobb problémád nem nagyon volt még az életedben, és nagyon nem is kellett megküzdened semmiért. Lehet, h ez nem tetszik most neked, de ez a véleményem a dologról. 25/F

2010. ápr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
Hozzátenném, h én egyenlőre nem javasolnám azt, h külföldön próbálj szerencsét, ugyanis ahhoz valamennyivel talpraesettebbnek kell lenni annál, ami az írásodból leszűrhető.
2010. ápr. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul menj el hajóra dolgozni. Bejárod a világot és még egy kis pénzt is keresel.igaz sokat kell dolgozni de biztosan megéri, ha másért nem addig sem vagy otthon.
2010. ápr. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
Sajnos igaza van a 00:48as valaszolonak de en megis azt mondanam hogy vagj bele mert igy nem is lesz beloled semmi ha nem probalkozol!Felnott ember vagy mi bajod lehet?nezz korul itt:www.magyaroklondonban.hu es talalsz hozzad hasonlo fiatalt akivel kozossen tudsz egy szobat berelni angliaban es akkor mar van baratod is es talan munakt is segit talalni.a rep.jegyet vedd meg jo elore ugy olcsobb lesz a ryanair a legolcsobb most azthiszem.batorsag
2010. ápr. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Héhé álljunk meg egy szóra... Nem tartattom el magam, minden hónapban adok haza 3-40ezer forintot, lehetőségeimhez mérten. Apán fáradt péntek este meló után ez tény, nade fáradt volt mindig, egész életében szombat délben is? Wow...
2010. ápr. 14. 05:58
 10/37 A kérdező kommentje:
Hú basszus most attól hogy nem írtam le minden egyes problémám, az nem azt jelenti, hogy az az egyetlen amiket itt megemlítettem... Van elég nem véletlenül vagyok stresszes. Azokat a dolgokat írtam le, ami az otthonommal kapcsolatos, és érthető legyen miértnem bírok itthon lenni, vannak problémáim ezeken kívül is, ebben biztos lehetsz:O Megkaptam mindent egész életemben, na ez mondjuk vicces... A családomnak kb. soha nemvolt pénze, azért van számítógépem és internetem, mert magamnak vettem/fizetem.
2010. ápr. 14. 06:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!