Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem támogat, hogy...

Miért nem támogat, hogy elérjem a céljaimat?

Figyelt kérdés

Az életemnek volt egy kisiklott szakasza ami szerencsére helyre jött.

Most eljutottam odáig, hogy szeretnék elvègezni egy főiskolát.

A páromon viszont nem látom, hogy támogatna benne. Kicsit úgy lerázza magáról ezt a dolgot, ha szó esik róla akkor elnevetgéli de ennyi.


2016. jún. 27. 16:20
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Azért ajànlanàm figyelembe, hogy mielőtt leszólunk valamit nèzzünk utàna.

Nyilván nem fogok olyan szakra menni amivel nem megyek utàna semmire.


Kedves utolsó, neked lehet ilyen a párod/feleséged. Én nem heverészek itthon.

Mindig van tennivaló a hàzban, a gyerekünkel foglalkozni és a pàromnak besegíteni.

2016. jún. 27. 18:46
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Estin/levelezőn nincs nagyon állami, de több helyen lehetsz állami részösztöndíjas, és akkor 50%-ot kell fizetni. Én amúgy nagyon támogatom, ha valaki tanulni akar, de jól menő vállalkozást nem biztos, hogy feladnék érte.


Azt gondold át, hogy valóban előrébb leszel-e tőle. Alap közgazdasági modell ugye, hogy a fősuli valós költsége nem a 6-7 félév szorozva x ezer Ft, hanem ehhez hozzá kell venni azt a pénzt, amit a saját vállalkozásotokban a tanulásra szánt idő alatt kereshetnél. Add mindezt össze, becsüld meg a netes adatok alapján, hogy mennyit tudnál keresni azzal a diplomával és számold ki, hogy hány év alatt térülne meg. Persze, vannak emberi tényezők is, hogy az az álommunkahelyed, vagy akarsz mindenképp diplomát, de azért lásd számokban is, hogy megéri-e. Készülj fel arra is, hogy a párod nem fog támogatni, akár vitaforrás is lehet ez a későbbiekben. Érzelmi szempontból biztos nincs igaza, hiszen neked ez érték és fontos, de anyagi szempontból, tehát logikusan lehet hogy igaza lesz, ami ellen nehéz éveken át érvelni úgy, hogy ne mérgesedjen el végleg a szitu.


Drukkolok, hogy elérd, amit szeretnél,mert tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz munka mellett visszaülni az iskolapadba és azt is, hogy mennyi lemondással jár. Gondold át alaposan.

2016. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!