Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu nem támogat SEMMIBEN!...

Anyu nem támogat SEMMIBEN! Tönkre tenné a jövőmet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok.

Most fogok érettségizni idén..és tovább szeretnék tanulni.

Győrbe szeretnék menni a Nyugat-Magyarország egyetem tanitó szakára.

Irodalmat, illetve angol érettségit szeretném duplázni.

Mindkettő megy hálisten,( le is kopogom..) de a legtöbbet szeretném kihozni magamból érettségire hogy felvegyenek államilag finanszirozott képzésre, mert anyu megmondta, hogy neki nincs erre pénze.

Ezért csak annyit kértem tőle,hogy had járjak el magyar tanárhoz külön heti 1x,hogy felkészitsen.

Múlt héten még elmehettem,adott pénzt.

De most kiverte a hisztit férje előtt, hogy ez neki havi 10.000 forint stb stb... és ő ezt nem fizeti..

Azt mondta az lenne a legjobb ha tovább sem tanulnék,mert neki nincs erre sem ereje sem energiája,hogy még 3-4 évig eltartson..

Testvérem 40 éves lesz lassan,de őket még mindig istápolja..anya rengetegszer megveszi a kaját helyettük, mert nekik nincs pénzük.

Holott tesómnak meg volt a lehetősége arra hogy tanuljon,de ő nem akart.Nem is érettségizett le...

Pedig a körülmények adottak voltak.

Én pedig szeretnék tanulni,de egy szaros forinttal nem támogat anyu,helyette inkább a 40 éves tesómat és a feleségét "tartja el", mert azt mondja, nekik ez létfontosságú, rám pedig csak szórja a pénzt..

Nyáron az augusztust végig dolgoztam, folyamatos szakban egy gyárban, hogy legyen pénzem és azóta folyton ezt vágja a fejemhez ,hogy menjek dolgozni ha kell valami..

Holnap is megyek de éjszakára mert csak igy tudtak adni munkát és emiatt nem megyek be a suliba pénteken.. Érettségi évében.

Én nem várok semmi luxust el,de ha anyuéknak havi 350.000-400.000 a közös keresetük, akkor nem hiszem el hogy egy magyar tanárt nem tudnak nekem fizetni.

Tesómnak persze megveszi a húst hétvégente, meg a kaját, meg mindent..meg fizeti a 20.000 forintot havonta,tesóm hülye hitelét..

na mindegy...

Mit tegyek?!?

Fáj ez az egész és idegesit.


2015. nov. 18. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Szia, nem irigyellek, az biztos!

Menj el diakmunkara, havonta lehet azzal keresni 60-80e forintot, es meg marad is penz az egyetem finanszirozasara, ha anyud ennyire egy harpia. Persze nem lesz majd konnyu dolgozni tanulas mellett, de egy probat megerne.:)

2015. nov. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%

Vállalj házimunkát otthon. Segíts mindenben, dicsérd a szüleid..egyszóval vágódj be náluk.

Sok sikert!

2015. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

annyit nem lehet..

netto 504 forintos órabérben vagyok ott..

Augusztusban, folyamatos szakban kerestem 116.000 forintot,de úgy hogy 3 napig delelőtt,egy szünet, három napig délután,egy szünet, 3 éjszaka..

Ez igy suli mellett nem kivitelezhető..

Illetve ebben a hónapban is csak 3 napot tudtak adni amikor tudok dolgozni,mert bevan irva más..

1 éjszakát és 2 délutánt kaptam...

2015. nov. 18. 16:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy testvéred segítségre szorul. Anyád ettől valamiért úgy érzi, őt kell segítenie, téged nem, mert te tudsz dolgozni, ha akarsz. Valahogy tetesd magad segítségre szorulónak. Sajnos nem tudom megmondani, hogy kell, mert nekem se ment soha, de vannak szülők, akik így működnek...
2015. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Mondd meg nekik, hogy vagy most ad 10.000 forintot havonta, vagy te se mész egyetemre és akkor téged is támogathat 40 éves korodban is.
2015. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4 voltam. Úgy értem, te, a kérdező, meg én is értem, hogy te is segítségre szorulsz most, de anyádnak, akinél a diploma nem egy elvárás (a testvéredtől se várta), neki ez egy felesleges flancolásnak tűnik, amivel ki akarsz törni, míg a hús és a hitel létszükséglet.


Csak diákmunkára szerintem nem tudsz alapozni, ahogy te is írod, 3 nap kevés egy hónapban. Próbálj meg egyedül tanulni, és felvetetni magad az egyetemre, ott kollégiumot kérni, és JÓBAN LENNI valakivel, aki diákszövetkezetnél dolgozik, mert akkor téged fognak beosztani 25 napra, és másokat 3 napra. Hidd el, ez így megy, nem attól függ, hányan vannak valójában arra a munkára. Egyszerűen visszajött a haverja a nyári fesztiválokról, amit a diákmunkából fizetett, így te kiestél arról a helyről.

2015. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Apádtól sem kapsz pénzt?


Egyébként egy magyar emelt szintre nem olyan nehéz felkészülni tanár nélkül, ha a suliban odateszed magad. Megkérheted a magyartanárodat is, hogy adjon extra feladatokat, általában szoktak örülni a lelkesedésnek.

2015. nov. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
úgy csináltam 90%os érettségit mindenből, hogy szinte be se jártam a suliba. Ne görcsölj, nem a tudás számít, hanem, hogy milyen jól tudsz tesztet írni. Annak a begyakorlását meg otthon, ingyen véghez tudod vinni
2015. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem a külön tanár a bajos, mert emelt érettségire anélkül is feltudsz készülni, hanem a többi, hogy nem akarja finanszírozni a továbbtanulásod.

A szüneteket próbáld végigdolgozni, és azon kívül, hogy államira megpróbálsz bekerülni, koleszt intézz (nehéz lesz) illetve majd egyetem alatti szünidőkben is dolgoznod kell. De amíg tanulsz (tehát vizsgák/órák vannak) ne dolgozz mellette. Romlani fog az átlagod és áttesznek költségtérítésesre. Inkább a tanulmányaidra koncentrálj akkor.

2015. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan tanulnak teljesen önerőből.

Magyar tanárhoz járni, hát... szerintem tök felesleges.


A tanító szak nem egy olyan nehéz szak, hogy ne tudj közben dolgozni.

2015. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!