Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu nem támogat SEMMIBEN!...

Anyu nem támogat SEMMIBEN! Tönkre tenné a jövőmet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok.

Most fogok érettségizni idén..és tovább szeretnék tanulni.

Győrbe szeretnék menni a Nyugat-Magyarország egyetem tanitó szakára.

Irodalmat, illetve angol érettségit szeretném duplázni.

Mindkettő megy hálisten,( le is kopogom..) de a legtöbbet szeretném kihozni magamból érettségire hogy felvegyenek államilag finanszirozott képzésre, mert anyu megmondta, hogy neki nincs erre pénze.

Ezért csak annyit kértem tőle,hogy had járjak el magyar tanárhoz külön heti 1x,hogy felkészitsen.

Múlt héten még elmehettem,adott pénzt.

De most kiverte a hisztit férje előtt, hogy ez neki havi 10.000 forint stb stb... és ő ezt nem fizeti..

Azt mondta az lenne a legjobb ha tovább sem tanulnék,mert neki nincs erre sem ereje sem energiája,hogy még 3-4 évig eltartson..

Testvérem 40 éves lesz lassan,de őket még mindig istápolja..anya rengetegszer megveszi a kaját helyettük, mert nekik nincs pénzük.

Holott tesómnak meg volt a lehetősége arra hogy tanuljon,de ő nem akart.Nem is érettségizett le...

Pedig a körülmények adottak voltak.

Én pedig szeretnék tanulni,de egy szaros forinttal nem támogat anyu,helyette inkább a 40 éves tesómat és a feleségét "tartja el", mert azt mondja, nekik ez létfontosságú, rám pedig csak szórja a pénzt..

Nyáron az augusztust végig dolgoztam, folyamatos szakban egy gyárban, hogy legyen pénzem és azóta folyton ezt vágja a fejemhez ,hogy menjek dolgozni ha kell valami..

Holnap is megyek de éjszakára mert csak igy tudtak adni munkát és emiatt nem megyek be a suliba pénteken.. Érettségi évében.

Én nem várok semmi luxust el,de ha anyuéknak havi 350.000-400.000 a közös keresetük, akkor nem hiszem el hogy egy magyar tanárt nem tudnak nekem fizetni.

Tesómnak persze megveszi a húst hétvégente, meg a kaját, meg mindent..meg fizeti a 20.000 forintot havonta,tesóm hülye hitelét..

na mindegy...

Mit tegyek?!?

Fáj ez az egész és idegesit.


2015. nov. 18. 16:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

valóban rossz érzés lehet,hogy őt 40 éves létére is támogatja, téged meg nem,pedig te még jobban rászorulsz.(sőt az első papír megszerzéséig kötelessége is támogatni téged) nyilván magántanárt nem kötelező fizetnie.

én se jártam én 80-93% között sikerültek az érettségik. szóval szerintem meg lehet csinálni magántanár nélkül is.

de a sulit ne hagyd ki a munka miatt. egyrészt ki fogja ezt igazolni? másrészt kicsit fontosabb hogy ott legyél órákon, mint az a 3-4 ezer amit keresel a gyárban. (gondolom 8 óra, a 3 műszak miatt)

szóval szerintem hanyagold a diákmunkát,max hétvégén menj. de inkább koncentálj a sulira. a neten is van elég sok segítség, szerintem úgy is tudsz készülni.


egyébként mennyi a ponthatár tanító szakra? muszáj a 2 emelt egyátalán?

én 1 emelttel értem el bőven 400 pont fölötti eredményt.

mert ugye a magyar közép érettségi elég könnyű, lehet egyszerűbb lenne arra menned és csak angolból duplázni:) de te tudod


egyetem mellett meg majd dolgozol..ott már jobban lehet,mint középsuli mellett..egyrészt te állítod össze az órarended,másrészt van néhány felesleges előadás amit ki lehet hagyni,anélkül is le lehet vizsgázni.én mérnöknek tanulok. nem jártam be közgázra egyszer sem, mert ütkzött mással. ötösre vizsgáztam. nyilván egy matekkal ez nem ment volna..de érted a lényeget.

egyetemen már sokan dolgoznak, lazábban veszik a hiányzásokat . sok tárgyból első hetekben van katalógus,utána hónapokig nincs

2015. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a fájdalmas, féltékeny érzéseket félretenni. (Tapasztalat sajnos) Tartsd a célod a szemed előtt, mert az jó, és ne tántorítson el semmi. Ügyes vagy ahogy látom. Magyar tanár nélkül is fel fognak venni. Anno én is szükségesnek éreztem, jártam is, de anélkül is menni fog (ezt csak arra az esetre írom, ha tényleg nem lenne rá pénz..) A főiskolán már lesz lehetőség remélhetőleg ösztöndíjra és szociális támogatásra is. Szurkolok Neked!
2015. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!