Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem segít semmiben....

Párom nem segít semmiben. Szerintetek kinek van igaza? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Én gyed-en vagyok, és a párom is a munkája mellett sokat(szinte mindig) itthon van. a reggel úgy nézz ki hogy fölkelek,(6-7 közt) begyújtok, a gyereket felöltöztettem, megettem, jön a mosás, főzés takarítás meg az apróbb dolgok....

ő fölkel 8- fél 9 körül, ha van dolga elintézi, és esetleg hozz be fát, ennyi...vagy a gépen játszik, esetleg a gyerekkel van kicsit(át már nem pelenkázza, pl.)

haverjai szerint ez normális , mert én itthon vagyok. nem várok el tőle nagy tetteket, csak észrevehetne 1-2 dolgot,olyanokra gondolok hogy kiviszi a ruháit a szennyesbe vagy segítene összepakolni, vagy a kukát kiüríti, esetleg merő kedvességből néha elmosogat. ja és nem hagyja maga után szét a dolgokat. engem nagyon bosszant, hogy nem csinál semmit szinte és úgy érzem minden az én nyakamba szakad.szerintetek én vagyok a hisztis, vagy tényleg tehetne többet i??



2013. febr. 6. 07:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem leszek népszerű a véleményemmel, de tudod te azért kapod a gyedet, hogy a gyereket neveld, amellett meg simán belefér a házimunka is.
2013. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Segíthetne többet, de ha valakiben ez alapvetően fel sem merül, attól nem lehet elvárni semmit. Mondhatom úgy is, hogy hibásan választottál párt: olyan ember mellett vagy, aki halálosan felháborodik azon, ha a napi 8 órája mellett bármiben is kell segítenie.

Nem biztatlak: az ilyen férfi akkor sem fog többet segíteni, ha már visszamentél dolgozni. Az ilyen azt vallja, hogy ha már megvolt a 8 óra munka, neki joga van pihenni annyit és úgy ahogy akar, a másik csináljon meg mindent.

Ha ezt ráhagyod, akkor tényleg mindent te fogsz csinálni, ő meg nagyon kényelmesen meglesz a gépe előtt, míg te a gyerekkel foglalkozol.

Most írjam azt, hogy ez nem igazi szerelem, csak egymás mellett élés?

2013. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy hisztis vagy, nem akarok ítélkezni. De! Van szád, nyilván szoktatok kommunikálni valahogy. El kell neki mondani, hogy nem vársz el tőle sokat, csak egy pici segítséget, pl. vigye ki a szemetet, a ruhákat a szennyesbe tegye......tudod, amit itt is leírtál.

Sosem értettem az ilyen kérdések mit keresnek itt, amikor ezeket a kis problémákat könnyedén meg tudja beszélni az ember a párjával.

2013. febr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
40%

Az egyértelmüen a te feladatod, hogy amig otthin vagy a gyerekkel, addig öt ellátod meg a háztartást rendezed. Viszont az, hogy a gyerekkel folglalkozik, amikor otthon van, azért beleférne.


DE!!!! az, hogy a párod nem tart rendet maga után - szennyest a tartóba, a használt dolgokat avissztenni a helyére, stb már nincs rendben, ennek minden ember számára természetesebnek kellene lennie.


A kuka kivitele, stb meg megbeszélés kérdése, ezt nem a haverokkal kellene megbeszélni, hanem egymással.


Másrészt ha ennyire nem tudtok semmig megbeszélni, akkor minek kellett egyáltalán gyereke vállalni? Mert igy nem sok jövötök van együtt.

2013. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam nem normális napi 8 órás munkája van, hanem itthon van.és kedves első válaszoló jól írod hogy én azért kapom a gyed-et hogy a gyereket neveljem, de szerintem nem azért hogy őt is kiszolgáljam.és sajnos a mi esetünkben azt se lehet mondani hogy ő a család fenntartó, mert átlagba ugyanannyi a gyedem mint az ő fizetése. van szám és igen sokszor beszéltünk erről , de minél jobban mondom neki, annál jobban tesped csak a gép előtt, pedig ahogy írtam nem várok nagy dolgokat....
2013. febr. 6. 07:55
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, nálunk is hasonló a helyzet, csak nálunk inkább én dolgozom többet, ő pedig a tv előtt alszik délután, éjszaka meg nem tudok tőle aludni, mert tv-zik meg számítógépezik, mert nem álmos. Rengeteget veszekedünk emiatt.
2013. febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sem kérsz nagy dolgokat. Ő mit mond, miért nem teszi meg ezeket? Nálunk természetes, hogy nem én viszem le a szemetet, főleg most, h a terhesség végén járok. A ruháit az én párom is szanaszét hagyja, aztán egyszer kereste a melegítőjét, ami persze a kanapén volt, hisz ott hagyta. Kérdezte, hogy miért nem mostam ki, én meg mondtam, h csak azt mosom ki, ami a szennyesben van, mert az a szennyes. Persze még most is a kanapén hagyja a ruháit, de legalább nem lepődik meg, ha nincs mit felvennie :) Hétvégén viszont szólok neki, h akkor válogassa ki őket, mert mosok. Amúgy én még dolgozom, csak ő többet. Ált. a mosogatás is még az ő dolga, de nem szoktam kiakadni, ha épp nincs kedve megcsinálni, vagy elfelejti.
2013. febr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Azért kapja a gyedet a gyereket lássa el,nem a párjának cselédnek.Ő sem halna bele ha legalább maga után nem dobálná szét a cuccait.csinálj belőle egy gombocót oszt vágd hozzá:)
2013. febr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ez nem egészen világos: " nem normális napi 8 órás munkája van, hanem itthon van", ez MIT jelent?


Mert ha interneten keresztül dolgozik otthonról, a géppel csinál valamit vagy hasonló, akkor az nem egészen ugyanaz, mint a "gépen játszik"!


Azt ird már meg, hogy MIT dolgozik?

2013. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
Könyörgöm, azt lehet kihasználni, aki hagyja magat. Ha nem akarod kiszolgálni, hat ne csináld. Mellesleg en itthon vagyok es a párom is, en főzök, mosok, mosogatoba, pakolok - a szennyes ruhát is a földről, mert szerinte ott van a helye- en húzom ki a kukát az utcára, mert o 10-ig alszik, en mosogatok, en csinálok mindent. Nem esik nehezemre.
2013. febr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!