Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy felvegyem anyukám nevét?

Figyelt kérdés
A családomban felvetettem ezt az ötletet, és eléggé megoszlanak a vélemények. Anyukám támogatja (ezt persze megtudom érteni :D ), apukám nem rajong az ötletért, és mondott dolgokat, amivel megtudott "ingatni". Olyan típus vagyok eleve, akit könnyen le tudnak beszélni dolgokról (meg persze mégis csak az apám). Nektek volt hasonló a családotokban? Mi a véleményetek erről a dologról?
2016. jún. 24. 15:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tiszteletből,szeretetből. Ezt így bírom röviden leírni.
2016. jún. 24. 15:35
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Én semmi értelmét nem látom. Anyukádat ne ezzel tüntesd ki, hanem, hogy emberszámba veszed, segítesz neki, beszélgetsz vele. Ez többet ér bárminél.
2016. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Minden nap megteszem neki ezeket.
2016. jún. 24. 15:42
 14/19 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen, hogy őszinte legyek, nem látok hátrányt a dologban. Vagy van neki mégis?
2016. jún. 24. 15:51
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A neved nem az édesanyádé és nem az édesapádé, hanem a tied. Ha elég felnőtt vagy már, akkor eldöntheted, hogy hogyan akarod viselni. Bátran válassz olyan nevet, amivel te szívesen élsz az elkövetkezendő életedben. A tisztelet nem ezen múlik. (A viselt név nem a tiszteletet fejezi ki, hanem az egymáshoz tartozást. XY fia-lánya, illetve felesége) Nem olyan bonyolult eljárás az, kitöltesz egy kérvényt, elbírálják, majd a határozattal bemész az okmányirodába/kormányablakba, NAV-ba és kérsz új igazolványokat. Ennyi. Anyagi vonzata van, de gondolom arra fel vagy készülve.
2016. jún. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szabó-Juhász Ákos? :D
2016. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Egy rokona ;)
2016. jún. 24. 16:34
 18/19 anonim ***** válasza:
Erdélyben pl ez szokás. Egy erdélyi barátomat eleve így nevezték el. Egy másik, budapesti barátomnak meg felnőttként megtetszett az anyja neve is (volt más szabó tamás a szakmájában, aki ráadásul ciki dolgokat beszélt). Így kötőjellel vette fel az anyja nevét is.
2016. jún. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Rémes, hogy a 21. században még mindig van, aki az anya vezetéknevét valami ciki, szégyellnivaló dolognak tartja és használja a "zabigyerek" fogalmat. Nekem megtiszteltetés lenne, ha a gyerekem a nevemet viselné.
2016. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!