Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy felvegyem anyukám nevét?

Figyelt kérdés
A családomban felvetettem ezt az ötletet, és eléggé megoszlanak a vélemények. Anyukám támogatja (ezt persze megtudom érteni :D ), apukám nem rajong az ötletért, és mondott dolgokat, amivel megtudott "ingatni". Olyan típus vagyok eleve, akit könnyen le tudnak beszélni dolgokról (meg persze mégis csak az apám). Nektek volt hasonló a családotokban? Mi a véleményetek erről a dologról?
2016. jún. 24. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Mi lenne ha apukád neve mellé vennéd fel anyukádét? Pl: Nagy-Varga Mariska
2016. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem illik ezzel megbántani apádat! Meg anyukádra nézve ez olyan,mintha zabi lennél,rá és rád nézve is szégyen. Mintha nem lenne apád! Ne tedd!
2016. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, kicsit pontosítanék a kérdésen: Az anyukám vezetéknevét szeretném apukámé mellé. Első válaszoló: Köszönöm, hogy írtál, nekem kellett volna pontosan kiírni a kérdésemet. De igen, így szeretném a változtatást! :D
2016. jún. 24. 15:08
 4/19 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Így, hogy pontosítottam, így is ugyan ez a véleményed?
2016. jún. 24. 15:09
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha még pl olyan helyzetbdn lennél mint én ,hogy tagadod apád aláírnám változtass nevet .. de ugy h harmonikus családi életben éltek és apád mindent megtesz érted szerintem ez a legundoritobb dolog amit vele tehetsz .
2016. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

Hogy érted pontosan?


Most vagy apád után Suta Mariska és nem tetszik apád vezetékneve, ezért anyád után lennél inkább Szép Mariska?

Vagy pedig ahogy az első írta, dupla nevet akarsz? Suta-Szép Mariska?


Első szitu oké, cseréld.

Második eset... Hát azt nem javaslom! Csak szenvedni fogsz, hogy olyan sokat kell mindenhova beírnod, és az ügyintézőkkel is csak bajod lesz... Különben is, úgy is ott a Suta, amit rejtenél.

2016. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, mi az oka annak, hogy meg akarod változtatni a nevedet, de gondolom, apukád inkább a régi felfogást követi, miszerint a gyerek az apja vezetéknevét vigye tovább. Ha mindenképp változtatni akarsz, akkor szerintem is egy jó kompromisszum a kötőjeles megoldás. És akkor talán mindenki elfogadja a döntésedet, és nem lesz sértődés belőle.
2016. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

Ja hogy mellé akarod, most már látom én is.


Nos nem, nem javallom!


Ha anyudat akarod megtisztelni ezzel, nos akkor inkább majd ha gyereked lesz annak add inkább anyád keresztnevét, vagy ilyesmi...

2016. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szüleim elváltak, apukám tudja, hogy nem akarom őt ezzel letagadni, megbántani, stb.

Olyanokat mondott, hogy gondoljak arra, ha feleségem lesz, neki akkor mi lesz a neve, de ennek részletesen utána olvastam, meg ezen az oldalon is találtam pont egy ilyen kérdést, hogy a férfinak 2 vezetékneve van, a feleségnek milyen "variációi" vannak.

A másik amit mondott, hogy tényleg sok macerával jár.

Azt is mondta, hogy ezzel a család nevét akkor nem viszem tovább. De az oldalon írta valaki, hogy a gyerekeimnek adhatom "tovább" csak apám vezetéknevét.

2016. jún. 24. 15:19
 10/19 anonim ***** válasza:
17%
És miért akarod felvenni anyukád nevét is? Olyan különleges?
2016. jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!