Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le magam...

Hogyan szoktassam le magam erről? Valaki tegyen már helyre, hogy tisztán lássak!

Figyelt kérdés

Sajnos megint egy családos ember szeretője lettem. Az előző kapcsolatomban is szerető voltam, mikor annak vége lett meg is fogadtam, hogy soha többet nem verek át senkit, sem magamat, nem hazudok, nem bújkálok. Erre megint beleestem ugyanabba a gödörbe. Kezdem azt hinni, hogy én csak az ilyeneket vonzom be. Középkorú családosokat. Nagyon megvisel hogy süllyedhettem ennyire mélyre. Két érzés van bennem: hogy nekem is kell a testiség, a szeretet, és a szerelem, a kaland. És hogy nőnek érezzem magam. 23 éves nő vagyok, fiatal, most akarom megélni a szerelmet. Nem vagyok qrva ne értsetek félre, nem fekszem le fűvel fával, csakis szerelmet keresek de ha egyszerűen nem tetszik egy korombeli fiú sem, akkor miért ne járna nekem ennyi. A másik pedig hogy belebetegszem ebbe az egészbe, és hogy néha közel állok a begolyózáshoz. Elég elképzelnem, hogy a szüleim, akik tisztességes emberek, a barátaim és a munkatársaim mekkorát csalódnának bennem, ha megismernék ezt az oldalamat. Hogyan tehetnék ez ellen? Nem vagyok áldozat típus sem, tudom uralni a férfiakat. Nem a pénzért csinálom. Az nem érdekel. Egyszerűen nem szeretek várni. Vannak korabeli udvarlóim is de ők olyan éretlenek. Félek attól is hogy idő előtt kiégek. Hogy mire találkoznék a nagy szerelemmel, elfásult és elhasználódott leszek. Olyan beteges, 23 évesen ez az egész. Az előző pasim 40 volt, a mostani meg 54. Ez annyira nem normális! Vajon miért csinálom ezt magammal? Mi a véleményetek rólam?


Kérlek józanitsatok ki! Nagyon el vagyok keseredve.


2010. ápr. 13. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bizonyára sok olyan választ fogsz kapni, amiben elítélnek, én nem akarok ilyet írni. Az ember elé néha hoz olyan helyzeteket az élet, hogy nem feltétlenül hoz jó döntéseket. Szerintem mérlegelned kellene, hogy mit is vársz tulajdonképpen egy kapcsolattól? Mi a jó neked abban, hogy harmadikként vagy jelen két ember házasságában? Szerintem nem a korkülönbséggel van a baj, hanem azzal, hogy nős emberek. Nekik ez egy nagyon kényelmes szitu, otthon a jól bevált feleség, amúgy meg a fiatal szerető... De akkor is boldog lennél velük, ha nem csak a szeretőjük lennél? Nem biztos, együtt élni ettől már sokkal komplikáltabb dolog.

Azt nem tudom, miért csinálod ezt magaddal, viszont saját magadat alázod meg valamilyen szinten. Nem hiszem, hogy nem lennél annyira jó, hogy valakinek a szemében te legyél az egyetlen. És ha csak a testiség kell, arra is találhatsz független partnert.

Szerintem a magad érzéseit tisztázd először. Mert szerintem többet veszítesz, mint amit nyersz.

2010. ápr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudod,hogy nem jó ez neked,akkor menj el mondjuk egy önismereti csoportba. Szerintem az,hogy ennyivel idősebb pasikat választasz az jelenthet valamit. Talán apa komlexusod van,de ezt ennyiből nem tudhatom. Viszont gondolj arra,hogy ha belemész egy szerető viszonyba más családok életét teheted tönkre. Szerintem mindenki többet érdemel,mint,hogy csak szerető legyen. Arról nem is beszélve,hogy ha tényleg a szerelmet keresnéd,akkor nem ezt tennéd. Hiszen ez minden csak nem szerelem. Ha az is lenne gondolj csak bele,hogy mi lesz ha mondjuk ez az 54 éves férfi elhagyja miattad a családját. Akarni fogod-e őt a gyerekeivel együtt és 20 év múlva mikor te 43 leszel ő meg 74 akkor is boldog leszel-e. Keress magadnak valami elfoglaltságot és hidd el jönni fog a szerelem. Viszont ha ilyen kapcsolatokban maradsz,akkor egyszer csak arra ébredsz,h 40 éves vagy és senkid sincs...
2010. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Először is nagyon bátor dolog, hogy ezt így felvállalod, és őszintén szembenézel a dologgal.

Én ajánlanék neked valami önismereti foglalkozást. Kinek ez jön be, kinek az, keresgélj. Ezt kivétel nélkük MINDEN embernek ajálanám amúgy, aki e földre született.


Nem is feltétlenül az a gond, hogy a környezeted csalódna, hanem hogy neked nem jó ez a dolog, de nem tudsz tenni ellene.


És biztos vannak korban hozzád illő, neked való emberek, azt kutasd, miért nem tudsz várni. Talán nem lesz könnyű út, de szurkolok neked.


És hátha az segít, ha a családos ember családját képzeled magad elé, vagy mi történne, ha apukád menne bele hasonlóba.

2010. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Mielőtt egy kapcsolatba kezdesz,gondolkozz józanul és legyen önuralmad! A testiségen is lehet uralkodni,csak akarat kérdése.Az sem baj,ha néha férfiak nélkül élsz.Ha van értelmes elfoglaltságod,akkor ez nem is olyan nehéz.

ÖÜnvizsgálat, és akarat,Ez az egyetlen megoldás.

2010. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az idősebb korosztály az eseted, akkor is választhatsz fiatalabbat. Tehát mondjuk 30-40 közötti embereket. Köztük is akad biztos jópár kellemes társaság, olyanok akik nem azért nőtlenek, mert elfuserálták, meg szerencsétlenek, hanem nem találták meg az ideális nőt, vagy nem tudtak megállapodni. Szóval talán keress pár évvel fiatalabb párt az idősebb korosztályból. Ez az első javaslatom. (Vannak olyan szórakozóhelyek, ahova nem kis tinik járnak.)

A második pedig az, h keress magadnak más társaságot, barátnőket, klubot, sportkört, akármit, ahol találkozhatsz emberekkel, megismerkedhetsz másokkal, és találhatsz más elfoglaltságot...

Vagy ha tényleg csak a testiségért csinálod, akkor keress a neten. Más ötletem nincs.

2010. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz, hogy tudod uralni a férfiakat (max. eljátsszák, hogy uralod őket, hiszen addig nem lépsz le), nekem sokkal inkább úgy tűnik, ők uralnak téged, hiszen egyik ilyen kapcsolatodból sem lett semmi, ergo ezek a férfiak csak kihasználtak.

Szerintem nem a te bűnöd, hogy belepiszkálsz kapcsolatokba, mert ha az a kapcsolat jó lenne, nem sikerülne, még neked se. (Senkit sem kényszerítenek, hogy csalja meg a párját, az hogy "de nem tudtam ellenállni, mert elcsábított", az mellébeszélés.) Ha nem veled, megtennék mással, ergo mindegy nekik, csak nő legyen és dugható.

Sokkal inkább magaddal szúrsz ki, értelmetlen meddő kapcsolatokkal, hiábavaló várakozással és reménykedéssel, hogy majd nem kell hazudni meg bújkálni. Elég büntetés ez neked, csak kérdés, miért bünteted szándékosan magad. Szerintem ez valami tudat alatti önbizalmi, önértékelési probléma lehet, ill. annyira félsz egy normális komoly kapcsolattól, amiben el kell köteleződnöd, hogy tudat alatt ilyeneket választasz, vagy ahogy mondtad, "bevonzod". Mindenképpen személyiségfejlődési kérdés.

Sürgősen egy önismereti csoport vagy pszichológus, ha önerődből nem tudod megoldani. Ezt onnan fogod tudni, hogy legközelebb ismét belekeveredsz egy ilyenbe, vagyis nem oldottad meg a problémát.

2010. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatod apukáddal?
2010. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem offolni szeretnék, de kettővel fölöttem valaki nagyon jól és karakán módon írt .(Fel is pontoztam) Ennél jobban nem is lehet megfogalmazni, mi a szitu. Nem te uralod a kapcsolataidat, és valahol ezt félsz bevallani. Csak az a kérdés, hogy miért menekülsz ilyen férfiakhoz?
2010. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindez akaraterő kérdése, semmi más. El akarod venni más férjét? Ha a válasz nem, akkor ne fogd arra, hogy gyenge vagy, mert ez csak a kifogás a könnyebb út megtalálásához. Az önbizalmaddal van probléma? Attól könnyebb a lelkednek, ha egy másik nő párját veszed el? Ebben a 40-es, 50-es korosztályban már viszonylag sok az elvált, egyedülálló férfi, miért nem közülük válogatsz, ha már idősebb férfi kell?

Hogyan tehetnél ez ellen? Mondj nemet a családosokra és keresgélj a függetlenek között.

2010. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elöttem szólók véleményéhez.

Ha az uralkodás alatt az elcsábitást érted az nem nagy dolog,bárkí képes rá.Te pontosan tudod,hogy ez igy nincs rendben,szedd össze magad és ne add fel a hozzád illö keresését!

2010. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!