Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Költözzek?

Mit tegyek? Költözzek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, a szüleim külföldre akarnak menni dolgozni de én nem szeretnék menni,meg nem akarom hátra hagyni az itteni életem akár 3hónapig sem,mert tudom hogy erre a kapcsolatom is rá menne. A párom azt mondta költözzek hozzá,és nagyon gondolkodok rajta. Anyuéknak minden egyes alkalommal mondom hogy én nem szeretnék menni,de ők erre azt mondják hogy pedig fogok menni amíg rájuk vagyok utalva. Annyira stresszelek ezen az egészen hogy már élni sincs kedvem,főleg hogy így is elég stresszes meg szorongós vagyok,és biztos hogy kint bekattanék. A barátomat meg nem szeretném el veszíteni. Kérlek segítsetek!

2016. jún. 17. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Anyuéknak minden egyes alkalommal mondom hogy én nem szeretnék menni,de ők erre azt mondják hogy pedig fogok menni amíg rájuk vagyok utalva." - Kérdező, költözz!
2016. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Csak a lényeget hagytad ki... dolgozol vagy tanulsz?

A párodnak van lakása, vagy a szüleihez mennél? El tudod magad tartani, vagy ki lennél szolgáltatva a pasinak?


Akármennyire borúsan látod ezt a külföldre menést a pasid miatt, lehet, hogy jobban járnál a kimenéssel hosszútávon!

2016. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha 3 hónapot nem bír ki a kapcsolatotok, akkor kár is több energiát belefeccölni. 3 hónap nem a világ, legalább világot látsz, nyelvet tanulsz.
2016. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha anyagilag toluk fuggsz, akkor nem sok lehetoseged van. Jogilag megteheted h maradsz, de amikor szakitotok, mihez kezdesz? Keress melot, es maradj, ha akarsz... De nem lenne jobb, ha parod is inkabb menne veletek? Kicsit tudnatok sporolni es kesobb visszamehettek mo-ra, ez meg mindig jobb, mint szakitani. Egyebkent 2-3 honapot meg illene kibirni, ha nagy a szerelem...
2016. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezt mindig kihasználják..és amíg itthon lakok addig mindig az van amit ők akarnak és nekem sok bele szólásom nincs. Főleg most jelentkeztem tanfolyamra is amit nyáron el tudok végezni és ezt se veszik figyelembe.
2016. jún. 17. 09:22
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

tanulsz? dolgozol? ezek elég lényeges infók.

a barátoddal mióta vagytok együtt? mennyire komoly a kapcsolat?

én azt mondom,hogyha úgy érzed,hogy tényleg komoly és vele akarnád leélni az életed,akkor ne menj. 19 évesen már a kapcsolatok nagyon fontosak. én pl 17 éves korom óta vagyok együtt a férjemmel.

de az is tény,hogy a külföldi költözés is nagy lehetőség.

én a helyedben maradnék itthon és ha eddig nem dolgoztál akkor keress sürgősen munkát. és ha később úgy döntesz,hogy anyukádék után mész,akkor mész. biztosan fognak segíteni az elején munkát találni vagy ilyesmi.

de nem vagy már gyerek,hogy ebbe ne legyen beleszólásod. úgyhogy nem is értem anyukádat,hogy már pedig jössz, nem lehet véleményed..már hogyne lehetne. 19 vagy. lehet most nincs munkád(úgy jött le a leírásból) de ha a megélhetésed függ tőle akkor keresel. akár suli mellett

2016. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én tanulok még! És a páromnak van állása meg lakása is,és igen ha úgy van persze hogy el mennék dolgozni valamit itthon.
2016. jún. 17. 09:23
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező (#5) "Az a baj hogy ezt mindig kihasználják..és amíg itthon lakok addig mindig az van amit ők akarnak és nekem sok bele szólásom nincs." - na, pont ezért írtam azt az #1-ben, hogy költözz... az "amíg az én kenyeremet eszed" c. szülői mentalitásnál gyakorlatilag bármi jobb...
2016. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
53%
Nem értem. Ha tényleg annyira fontos nektek ez a kapcsolat miért nem evidens hogy hozzá költözöl és együtt saját életet kezdtek. Ha pedig úgy érzed hogy ez a kapcsolat elég ingatag lábakon áll és ezért nem akarsz hozzá költözni és nem bírna ki pár hónapot akkor miért nem mész ki? Új életet kezdhetnél annyi lehetőség nyílna meg előtted, új emberek új barátok szerelem, jobb munka, biztosabb pénzügyi helyzet.
2016. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nagykorú vagy, a szüleid nem kényszeríthetnek hogy menj velük. Nem kell hogy rájuk legyél utalva, gondolom az anyagiakra utalhatnak, költözz a párodhoz, ha már felajánlotta, keress munkát, légy önálló.
2016. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!