Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy sem. Szerintetek?

Költözzek vagy sem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

10.osztályos vagyok, 18éves. Anyukámmal elég sokat szoktunk veszekedni, és ezek során szóba jön, hogy költözzek el, ha ugy akarok élni,ahogy nekem tetszik(pl ha későn érek haza, el szeretnék menni valahova stb) Ezen az elmúlt pár nap során rengeteget gondolkoztam, és egy egész ideális ötletem támadt.

A suliból kiiratkoznék(eleve olyan szakmát tanulok, amire nincs szükségem,és később egyetemre szeretnék menni, teljesen más irányba)és elmennék estire, ahova 2napot kell bejárnom, délután 4-5 órát, ami mellett bőven van időm dolgozni, és eltartani magam,ráadásul fel tudnék készülni választott érettségi tantárgyra (a mostani iskolámban ilyen nincs, kötelező szakmai tárgyból kell emeltfokút tennünk) tehát az egyetemre való jelentkezésem is megkönnyítené. Ez igy mind szép és jó, de azért kicsit félek az önálló élettől,illetve anyukámék véleményétől, mert mindazok ellenére, hogy nagyon durva veszekedéseink vannak, azért szerencsésnek mondhatom magam, mert rengeteg dolgot meg tudunk beszélni, de tudom, hogy ő ezt az egészet nagyon ellenezné,még ha látszólag jobban járok vele, midnen szempontból..

Mit tanácsoltok? Tényleg nagyon feleslegesnek tartom azt, hogy még 2 évig ebbe az iskolába járjak,napi 8 órában,aminek a felével semmire sem megyek, és még választott érettségi tárgy sincs (Persze tdom, attól még letehetem bármiből, de azért elég nehéz lenne felkészülni ,úgy,hogy a másikból kötelező emeltszintű.. :/ )

Köszönöm a válaszokat! :)


2016. jún. 5. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha úgy érzed bírod,akkor tedd!!! Csináld!

De az nem ér, ha hazajársz kajálni meg otthon fürdesz,meg anyutól néha pénzt kérsz. Légy valóban önálló, ha úgy érzed sikerülne, akkor hajrá.

Nekem is ezt kellett volna már régen tennem. Ne érdekeljen senki véleménye. Ez legyen a te életed. Te döntéseid, te hibáid!

2016. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eszembe se jutna hazajárkálni ilyenek miatt :O Látogatóba természetesen jönnék,mert szeretem őket, de égne a pofámról a bőr, ha rajtuk élősködnék utána is :l
2016. jún. 5. 21:09
 3/12 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
83%

Ha te beleugranál a nagy világba én azt mondom tedd. Ha elég sokat tudsz nyelni bírni fogod.

Sok sikert!

2016. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Neked kell mérlegelni!

Sok sikert!

2016. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

18 évesen 10. osztályos?

Az nem sok jót sejtet. Egyetem? Ilyen felfogás? Valahogy nem jön össze...

De azért hajrá!

2016. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem költöznék el ilyen piti dolog miatt. Ha esti suliba akarsz járni, akkor járj, mellette is tudsz dolgozni és legalább akkor egyetemen lesz miből eltartanod magad, mert attól h államilag támogatott képzésre mész, rohadt sokat kell fizetni mindenre (vizsgadíjak, ha többször veszel fel egy tárgyat azért, kötelező könyvek, szakmai gyak) plusz még ha albérletbe akarsz lakni akkor az is drága, plusz a bérlet stb stb.


Szóval ha pénzt akarsz keresni, akkor inkább erre tegyél félre, azt a kis időt meg kibírod otthon úgy, ahogy anyukádnak is megfelel pl. kevesebbet jársz el este csavarogni

2016. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Eszter76 ***** válasza:

Azért ez így elég meredek... megpróbálhatod, de nagyon kemény munka mellett iskolába járni - persze nem lehetetlen.

Azért nekem lenne jobb ötletem, ha megfogadod...

1. verzió: Iratkozz át egy rendes nappali középiskolába egy másik városba, és legyél kollégista! Ugyan ott is vannak szabályok, de kicsit talán szabadabb.

2. verzió: Tervezd ezt a költözést, de előtte próbáld ki, hogy mennyire reális - próbálj meg hétvégi diákmunkát talni és ha azt bírod a nappali suli mellett, akkor van esély, hogy a munkát és a sulit is bírni fogod egyszerre. Nyárra pedig feltétlenül vállalj munkát.

3. verzió: Gondold át. Lehet, hogy nem vagy most jóban a szüleiddel, de nem biztos, hogy irreálisak az elvárásaik. Próbáld meg az ő szemszögükből is nézni. Pl. ha csak azért balhéznak, mert suli időben (hétköznap) későn jársz haza, az valahol jogos; az is, ha esetleg hajnalban fölzajongod őket. Nekem annak idején elég lazán vették a dolgokat a szüleim. 2 szabály volt: mindig tudják, hol vagyok és mindig mondjam meg, hogy kb. hányra érek haza. Ez betartható volt - hátha a tieiddel is lehetne ilyen kompromisszumot kötni. (Amúgy én 19 évesen költöztem el, főiskolai kollégiumba - talán addig még te is kibírnád).

A sulit semmiképp ne hagyd abba - ha nem ezt fejezed be, akkor menj másikba! Esti is jó, ha tényleg nincs más megoldás - de azért az nem ugyanaz, és munka mellett nehezebb is.

2016. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Még annyit szeretnék,pár válaszolónak, hogy kicsit könnyebben megértsetek..

Anyukám nem azért veszekszik velem, mert hétköznap későn érek haza(egyáltalán nem mehetek sehova suli után, csak egyből haza..) És hétvégente is nagyon ritka, hogy elmegyek, szerintem kb havonta egyszer(Természetesen akkor is tudják, hogy kivel, hova és meddig.ha kések hívom őket..) mert ha többször elkéreckedek, akkor már megsértődik, hogy miért kell eljárkálni, a családi programot rúgom fel vele satöbbi... Ha pedig ezen ritka alkalmakkor elkések, akkor eléggé ki tud kelni magából, és utána végképp nem mehetek el sehová. Kibírható persze, nem azt mondom, hogy nem, sokkal rosszabb dolgok is vannak az életben, de kicsit rossz azt látni, hogy nálam jóval fiatalabbak azt tesznek amit akarnak, úgy bánnak a szüleivel mint a kutyával, stb,én pedig,18 éves létemre szinte ketrecbe vagyok zárva...

Másik nappali suli is jó lenne, el fogok rajta gondolkodni, mert azért nem mindenáron szeretnék költözni, csak csábít az önálló élet, ahhoz pedig az esti előnyösebb azért. :)

Nem egyedül szeretnék költözni, hanem egy nagyon jó barátommal, így eloszlanának a költségek,és viszonylag olcsón kijönnék.

Nyáron mindenképp megyek dolgozni, már csak azért is, hogy ha végül költöznék, akkor legyen elég pénzem a kaucióra,és a lakbérre.

Azt nem értem, hogy az esti miért lenne nehezebb munka mellett? Azt nem pont az olyan felnőtteknek találták ki, akik állás mellet próbálnak érettségit szerezni?

2016. jún. 5. 22:29
 9/12 anonim ***** válasza:

az önálló élet nagyon nehéz. Ahhoz, hogy megélj és még tanulj is, ahhoz bizony egy nagyon jól fizetó állás kell, a túlóra is előfordulhat, és ezek mellett tanulni nagyon nehéz.

Ha ónálló vagy, akkor a takarítás, mosás, főzés is rád vár. Meg kell tanulnod beosztani a pénzedet.

Szerintem gondold át, hogy megéri e. Tényleg annyira kibírhatatlan otthon?

Én 18 éves koromban lettem teljes árva, és még a legszegényebb osztálytársam is nagyobb szabadságban élt, mint én. Én nem bulikra, meg új ruhákra kerestem a pénzt, hanem a megélhetésre.

Én nem vonhattam meg a vállamat, ha nem volt munka, hanem addig kellett tekernem, amíg fel nem vettek valahova.

Szóval óvatosan a nagy ónállósággal, mert a szülői támogatás nagyon sokat számít.

2016. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Most diák melózol, vagy dolgoztál életedben?

Azért nem annyira egyszerű, mint ahogy te ezt elképzeled...

Munkahelyi stressz valószínűleg kihatna a tanulmányaidra.

A sok (valószínűleg ingyen) túlóra meg elvenné a tanulástól az időt...az energiáról nem is beszélve!

Ezen felül ott vannak az anyagiak...egyedül nem tudsz fenntartani egy saját háztartást, szóval valakivel közösködnöd kell, amiből szintén lehetnek konfliktusok...


Szóval először gondold át az előnyeit és a hátrányait a dolognak és utána döntsd el, hogy megéri e neked ez...

Miközben lehet csak meg kellene beszélned anyukáddal a dolgokat és sokkal jobb lenne minden...


23F

2016. jún. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!