Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek vagy sem. Szerintetek?

Költözzek vagy sem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

10.osztályos vagyok, 18éves. Anyukámmal elég sokat szoktunk veszekedni, és ezek során szóba jön, hogy költözzek el, ha ugy akarok élni,ahogy nekem tetszik(pl ha későn érek haza, el szeretnék menni valahova stb) Ezen az elmúlt pár nap során rengeteget gondolkoztam, és egy egész ideális ötletem támadt.

A suliból kiiratkoznék(eleve olyan szakmát tanulok, amire nincs szükségem,és később egyetemre szeretnék menni, teljesen más irányba)és elmennék estire, ahova 2napot kell bejárnom, délután 4-5 órát, ami mellett bőven van időm dolgozni, és eltartani magam,ráadásul fel tudnék készülni választott érettségi tantárgyra (a mostani iskolámban ilyen nincs, kötelező szakmai tárgyból kell emeltfokút tennünk) tehát az egyetemre való jelentkezésem is megkönnyítené. Ez igy mind szép és jó, de azért kicsit félek az önálló élettől,illetve anyukámék véleményétől, mert mindazok ellenére, hogy nagyon durva veszekedéseink vannak, azért szerencsésnek mondhatom magam, mert rengeteg dolgot meg tudunk beszélni, de tudom, hogy ő ezt az egészet nagyon ellenezné,még ha látszólag jobban járok vele, midnen szempontból..

Mit tanácsoltok? Tényleg nagyon feleslegesnek tartom azt, hogy még 2 évig ebbe az iskolába járjak,napi 8 órában,aminek a felével semmire sem megyek, és még választott érettségi tárgy sincs (Persze tdom, attól még letehetem bármiből, de azért elég nehéz lenne felkészülni ,úgy,hogy a másikból kötelező emeltszintű.. :/ )

Köszönöm a válaszokat! :)


2016. jún. 5. 21:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elgondolkoztam a dolgon, egyelőre azt beszéltük anyával, hogy megnézünk pár közepes színvonalú gimnáziumot, hátha átvesznek valamelyikbe, ha ez nem jön össze, akkor elmegyek estire.A költözés várhat egy nagyobb veszekedésig, vagy ha anya tényleg tartja magáát ahhoz, hogy sehova nem mehetek amig otthon lakok ><" (ez a legújabb "büntetése" . A sehova, a délutáni barátnőzésre is vonatkozik. )
2016. jún. 6. 16:54
 12/12 Eszter76 ***** válasza:
Anyukád se semmi... visszagondolhatna a saját fiatalságára... na mindegy, nem is ezt akartam mondani. :-) Szóval a ritka bulizós napokon a késés... ezt nagyon egyszerű kivédeni. Ha szerinted éjfélre érsz haza, mondd azt, hogy hajnali 2-re, és akkor tuti belefér stb. Én mindig "rátettem" 1-2 órát annak idején - a szüleim mindig örültek, hogy előbb hazaértem. :-)
2016. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!