Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen programot lehetne...

Milyen programot lehetne kitalálni, ami végre neki is tetszene, nem csak 4 fal között monitorbámulás?

Figyelt kérdés

Párom nem hajlandó kimozdulni a 4 fal közül...neki leginkább az tetszik ha hazaér munkából/suliból szex,kaja,nap további részében összebújva filmnézés...

Egyszerűen arra se tudom rávenni,hogy a 3 lépcsőházzal arrébb levő fagyishoz lemenjünk (ha én hozok fel fagyit,akkor az már jó),vagy csak sétálni,nemhogy társasággal (nem részegedős 200fős dolgokra gondolok,hanem csendes helyre beülni meginni egy kólát beszélgetni)...

Soha sehová...még az elején 1-1 dolog belefért,de jóideje semmi...hiába találok ki szinházat,állatkertet,kocsikázást,mindent, "oké,majd valamikor" a válasz...

(nem,nincs oka fáradtságra,pénzbeli akadálya se lenne,bár séta semmibe nem kerül,és csúnya se vagyok,h ne merne velem mutatkozni)

Jön a jóidő,nekem kedvem lenne kimenni néha akármitcsinálni,de nélküle nem...

Ötlet? Ti ezzel mit kezdtek?

(nem kérek olyan választ,h dobjam ki,nem ez a megoldás mindenre)

22/L


2010. ápr. 12. 16:58
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

akkor rád se néztek még hatalmas bociszemekkel,mondván,hogy "nem lehetek annyira szivtelen" hogy elmegyek nélküle...


rossz igy,de rosszabb lenne azon veszekedve,hogy nélküle mászkálok...

2010. ápr. 13. 15:24
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
De igen, az én barátom is ilyen volt. Nem tiltotta meg, de azért sajnáltatta magát, hogy én otthon hagyom őt egyedül én meg nyugodtan bulizgatok. (nem is akart akkormég menni sehova) Lehet én vagyok túl szabadságfüggő, de megsem fordult olyan a fejemben hogy nekem sajnálom kéne. Inkább ideges lettem, de az nagyon. El is magyaráztam szépen neki hogy nem vagyok már kislány, ha a saját anyám nem mondja meg mit csináljak akkor ő se tegye. Ezután nem mondott semmit, de ugyanúgy nem járt el sehova. Azóta megváltozott minden, már nekem nincs annyira kedvem menni, ő minden héten megy a haverjaival :)
2010. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
nem értem miért nem lehet megérteni, hogy a pasi ILYEN. Vagy elfogadod ilyennek, vagy lapát. Minek trükk vagy bármi. Mondjuk én sem vagyok menős fajta, szeretek otthon ülni, de ha a pasim el akar menni, elhív én meg nem megyek, akkor persze menjen egyedül. Ha hisztizik, hogy nélküle elmész akkor egy önző alak, és ezért hagynám ott a fenébe.
2010. ápr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hiába írod, hogy nem kérsz olyan megoldást, hogy dobd ki... előbb utóbb rá fogsz jönni, hogy nincs tovább...


Nem azt mondom, hogy ne keress megoldást, hanem válaszd a könnyebb utat, és lépj le... De nem csak rajtad múlik, a másikon is.

Ha ő otthon ülő, te meg mászkálós vagy, egyszerűen nem illetek össze.


Ha el tudod fogadni ilyennek, akkor működhet a dolog (persze ehhez az is kéne, hogy ő is elfogadja, hogy te meg mászkálsz másokkal), ha nem tudod elfogadni, max. "belenyugszol", akkor egy idő után annyira boldogtalan leszel, hogy a veszekedések miatt úgyis szétmentek.

Ha viszont elfogadod, az elfogadás azt jelenti, hogy nem érzed rosszul magad, nem keresel megoldást, nem akarod megváltoztatni sem őt, sem a helyzetet. És mondom, így is boldog vagy, "de" és "ha" nélkül. Szeretetben, szerelemben nincs "ha", nincs "de", nincs feltétel. Vagy szereted, vagy nem.


Ha szereted, elfogadod olyannak, amilyen. Ha ezt nem tudod (mert egyébként nem vagy rá köteles!), akkor nem őt szereted, hanem egy álomképet, akit elképzeltél magadnak, vagyis felesleges vele lenned és kínozni egymást.

2010. ápr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is ilyen otthon ülös tipus az elmult 5évben megbirnám számolni az egy kezemen h hányszor voltunk valahol...pedig szeretnék néha bárhova menni cs ne maradjak mindig itthon...de mindenre van kifogas...aztan ha megunom a nyavalygását ak fogom magam és elmék barátokhoz beszélgetni v báhova...de olyant h mondjuk fürdőbe v szorakozohelyre nem igazan...sajna ez van el kell fogadni,v megszoksz v megszöksz...
2010. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

szia!

csak van valami ami után közösen érdeklődtök,mert ugye nem a szükségletek miatt vagytok együtt ?

most nem arra gondolok,h folyton egymás fenekébe kell lenni de pl egy túra,vagy más sport mindenki életébe belefér.

vagy kutyakiállítás,egyéb kiállítás ami iránt ő is érdeklődik !!!

2010. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

12:26 vok

még annyit

egy költői kérdés:-mi lesz 10év múlva?

2010. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

érdeklődés...

amig nappalis egyetemista volt,nem volt gond,egyetem,én kollégium,csak egy ajtot kellett kinyitni,és volt társaság,meg 5 méteren belül ott volt minden,nem unatkoztam,nem tünt föl nagyon,hogy ő ezekből ha teheti kimarad


érdeklődés nála kimerül abban,hogy melo,suli után elvan gép előtt,elvan velem,főzőcskézünk,filmezünk,egyéb,amit házon belül lehet...(régebben odavolt a szabadtéri szexért is,most meg csak lakásban:D)

kiállítás? nem láttam még önszántából kiállitásra mászkáló férfit...

kocsik érdeklik csak,de azok se kiállitva,sajátját szépitgeti mindig,max hungaroringre menne ki szivesen,de az meg perverzdrága...


10év mulva?még 3 év suli,utána együtt el innen,egy baba is szobakerülhet 10 év mulva nagyjából

hogy hogy egyezttjük össze ezt az ő itthon lenne mindiget azzal hogy nekem szükségem van frisslevegőre,azt nemtudom...egyenlőre nekem mászkálós melom van,az "tompitja" az efféle igényeimet...

2010. ápr. 15. 12:38
 19/35 anonim ***** válasza:
Pedig ennek így nem lesz jó vége. Nem elég a szerelem. A legfontosabb, hogy legyen közös célotok, hobbitok. Mi is teljesen különbőzőek vagyunk a barátommal, éppen ezért nem is jósolok hosszú időt magunknak.
2010. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Háát, igyekszem visszafogni magam és nem rávágni, hogy dobd ki... :D


Egy fogalom jutott eszembe a leírásod alapján a párodról: társfüggőség. Rajtad kívül semmi sem érdekes, mindig csak veled együtt, azért hogy csak rá figyelj, ő legyen nálad a középpontban, stb., stb. És nem átall olyan játszmákba belemenni mint zsarolás és lelkiismeret furdalás keltése - erre való a bociszem meg a "nem lehetsz ilyen szívtelen" és hasonlók...


Két lehetőség van, az egyik neve: ELFOGADÁS - ez arról szól, hogy elfogadod a helyzetet, a boldogságotok és a közös jövőtök érdekében, mert még így is több van a pozitív oldalon, hagyod magad ránevelni, hogy otthonülős, filmnézős legyél te is. Ha ez megy, boldog életetek lesz.

A másik lehetőség neve: ÁTNEVELÉS - ez meg arról szól, hogy kinyitod a szemét, elsősorban arra, hogy felnőtt, önálló emberré kell válni, aki teljeskörűen dönt a saját sorsáról, melynek célja, hogy kiteljesedett élete legyen (rendben, mindenki számára mást jelent a kiteljesedés, van aki megelégszik annyival, hogy megcsinál pár gyereket). Jelen pillanatban a párod számomra egy görcs, csak az évei száma alapján felnőtt, egyébként maximálisan gyerek (különben nem zsarolna ilyesmikkel és nyitott lenne a világra, tudná, hogy anyuci - jelen esetben ez vagy te - szoknyája mellől elmerészkedve új dolgokat lehet felfedezni, a frusztrációk leküzdhetők, és meg is éri egy csomó élmény, hogy leküzdje). Arra is rányithatod a szemét, hogy ahhoz, hogy a veled való közös élete színesebb és összehangoltabb legyen, neki is áldozatot kell hoznia, kompromisszumot kell kötnie - erre megint csak egy felnőtt képes, gyerek nem, mert a gyerek hisztizik, játszmázik, hogy az ő akarata érvényesüljön.


És akkor a harmadik lehetőség ecsetelése helyett beharapom a számat :D ... de annyit azért muszáj elmondanom, mert személyes tapasztalat, hogy régi és jelenlegi szerelmeim, illetve férfi barátaim között nem egy akad, aki:

- kiállításra hív el!

- színházjegyet vesz, mert tudja, a barátnőjének nem tetszik, de ő meg akarja nézni, és biztos benne, hogy én is vevő vagyok a darabra,

-koncertekre jár, meg csak úgy sörözni egyet, túrázni a hegyekbe és elhív minket is a párommal, miért ne mennénk négyesben,

- könyveket ajánlanak, stb., stb.

- vagy éppen nem érnek rá, mert vacsorázni mennek a párjukkal, épp focimeccsük lesz, vagy aikido-edzésük, kibringáztak Szentendrére tökegyedül megenni egy lángost és a film kezdésére nem érnek már vissza, stb., stb. Mind hús-vér férfiak, nem én találtam ki őket, ilyenek is vannak. Te döntöd el, ki mellett tartasz ki, de aztán csak magadat okolhatod.

2010. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!