Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neveloszulotol ha betoltom a...

Neveloszulotol ha betoltom a 18at akkor elmehetek?

Figyelt kérdés
Oktoberben 18 leszek. Van egy 5 honapos kislanyom akit szeretek nagyon,de itt a neveloszulo nem engedi hogy dolgozzak vagy barmi is soha az eletben nem tudnek kulonmenni a kislanyommal. Ha betoltom a 18at nem kerem az utogondozasom,mennyi ido mire kivesznek a rendszerbol?
2016. máj. 30. 12:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%
Ja bocs, már eldöntötted, hogy lepasszolod a gyereket, te meg dolgozgatsz meg tanulgatsz, hát gratulálok, marha jó anya vagy! Képes lennél otthagyni egy 5 hónapos gyereket? Szégyelld magad! Akkor gondolkoztál volna, amikor bevállaltad szerencsétlent! Mit gondolsz? Éled az életed, aztán majd ha úgy tetszik, visszamész érte? Hol az apja? Fizet gyerektartást? Jól gondold át, hogy mit csinálsz, mert ha eltűnsz a gyereked életéből, az óriási nyomot fog benne hagyni. Ne magadra gondolj, hanem rá és arra, hogy te vállaltad, neked kell gondoskodni róla és felnevelni. Sajnálom a nevelőszüleidet.
2016. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%

Miért akarsz visszamenni az igazi anyádhoz? Nem véletlenül nem élsz vele. A gyereked legyen a szemed előtt!! Mi bajvan a nevelőszüleiddel?

A gyereket anyudhoz ne vidd, ha teged elvettek tőle akkor nem bíznám rá a kisbabát! A neveloszuloknek pedig legyél halas, ne pedig otthagyd őket, ha nincs velük problema. Miért nem a férjedhez költozol?

2016. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Hurrá, oldják meg a gyereked eltartását, amíg Te "kitalálod", mit akarsz? Nem gondolod, hogy pofátlan vagy? Hosszú évek eltelnek, mire egyáltalán annyit keresel, ami saját magadra elég. Gondolom, semmilyen használható képzettséged nincs. A közmunka nem szakma, azt ugye tudod?
2016. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Na még egy purdé a világnak, kösszépen.

Netezni van eszed, de zárva tartani a lábaid nem? A semmire persze felcsináltatod magad, majd a barom adófizetők eltartják helyetted. El kell venni tőled, hogy neki legalább legyen normális élete, nem ilyen lecsúszott senkik között kallódjon el ő is.

2016. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Ki vagy te :D ha ha ha
2016. máj. 30. 13:48
 16/27 anonim ***** válasza:
92%
Aki itt idióta, az nem én vagyok kislányom... Tudod én két gyereket vállaltam és nevelem őket, én gondoskodom róluk minden nap, nem más. Pedig képzeld, nekem is voltak és vannak is nehézségek az életemben, de megoldom, nem pedig lepasszolom a gyerekeimet! Milyen anya vagy, hogy képes vagy egy 5 hónapos kicsit másra bízni? Tudod, lehet, hogy jobb is lesz annak a gyereknek, ha nem te neveled, mert aki képes elhagyni a gyerekét olyan kamu dumával, hogy csak egy kis ideig, meg majd dolgozom, meg tanulok... aha, 2 hónapig fogsz tanulni? Hagyjál már! Vagy utána már tudsz róla gondoskodni? Vagy addig felszedsz egy palimadarat, aki eltart titeket? Tudod hány nő tenné össze a két kezét, ha lehetne egy kislánya? Te meg arra készülsz, hogy lepasszolod másoknak, hogy tudjál csavarogni. Aki akar, az gyerek mellett is tudsz dolgozni, tanulni, egyről a kettőre jutni. Nem az a megoldás, hogy másra hagyod. Tudod mit okozol ezzel egy 5 hónapos kicsinek? Senki nem tudja neki elmagyarázni, hogy az anyja elment, majd jön valamikor, amikor úgy gondolja. Nem érdekel, hogy utánad fog sírni napokig, hetekig? Hogy okozhatsz ekkora törést egy pici emberben? Miért csak magadra gondolsz, hogy neked mi a jó? Az idióta itt egyedül te vagy. Betöltöd a 18-at, aztán mehetsz külföldre a haverjaidhoz táncikálni, csak ne csodálkozzál azon, ha majd meguntad és kéne vissza a gyerek, azt sem fogja tudni, hogy te ki vagy és már marhára nem akar veled lenni.
2016. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem egyértelműbb választ tudnánk adni, ha ismernénk a történetet. A nevelőszülők a te nevelőszüleid? Elvettek anyukádtól régebben? A kislány apja hol van a törtènetben? Mi az oka, hogy anyukádhoz szeretnél költözni? Van valami oka, nem jössz ki a nevelőszüleiddel?
2016. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
26%
nincs az az élethelyzet, amiért elhagynám a lányomat egyetlen napra is...
2016. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem tudom mi miatt akarsz ennyire eltűnni a nevelőszülőd mellől, nem ismerem a történetedet. De kérlek gondold meg mit csinálsz. Ha nem vagy nagyon rossz helyzetben, ne akarj lelépni a nevelőszülődtől. Neked is, és a kisbabádnak is biztos helyre, megélhetésre van szükséged. Száz százalék hogy anyukádnál, akitől valamiért elvettek, jó helyen lesztek? Biztonságban lesz a gyermeked? És te? Lesz elég időd rá, meg tudod oldani hogy ne hanyagold el? Biztosan nem fog kihasználni akihez mennél?

Gondolom tudod mennyi mindenre szüksége lesz kislányodnak. Ugye tényleg meg tudod oldani?

Sajnos a mai világban nem a legegyszerűbb munkát találni még végzettséggel sem. Mi lesz addig veletek?

2016. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%

A fröcsögésbe nem szándékozom beszállni, de erre muszáj reagálnom:

"Tudod mit okozol ezzel egy 5 hónapos kicsinek? Senki nem tudja neki elmagyarázni, hogy az anyja elment, majd jön valamikor, amikor úgy gondolja. Nem érdekel, hogy utánad fog sírni napokig, hetekig? Hogy okozhatsz ekkora törést egy pici emberben?"

Semmit nem fog ezzel okozni az 5 hónapos kicsinek. Tudom, hogy 2016-ra az anyaság már valami perverz szentséggé avanzsált az anyák nagy részének fejében, de ez baromság. A te, az én, a kérdező, bármelyikünk anyasága ugyanolyan, mint egy szuka kutyáé, egy nőstény macskáé, sőt bármelyik szaporodni képes egysejtűé. Hiába képzeled, hogy az anyaságod és a gyereked valami eszméletlen nagy világcsodája, mert nem az. A gyerek nem az anyja után fog sírni, hanem valaki után, aki gondoskodik róla = adjon kaját, babusgasson, szeretgessen. És az a nagy büdös igazság, hogy ez bárki lehet. Ha az apja, akkor ő, ha a nagymama, akkor ő, ha meg nevelőanya, akkor ő. A baba rohadtul nem fogja felfogni, hogy őt most "elhagyták", és nem is érdekli, amíg valaki más ott van neki. Természetesen gondozásra szorul, elsősorban fizikaira, másodsorban szeretetre, de azt csak Te és a hozzád hasonló szentanyák képzelik be maguknak, hogy csakis ők tudják a babának ezt megadni.

Természetesen nem támogatom, hogy bárki elhagyja a saját gyerekét (bár a kérdező nem ezt mondta), de ne higyjük már el azt, hogy ezzel egy csecsemőnek - aki egyelőre(!!!) ugyanazon a szinten mozog, mint bármilyen létfenntartási ösztönnel megáldott kisállat - ezzel bármiféle lelki törést okozna. Igen, változás lesz, mert aki eddig gondozta, eltűnik, és más lesz helyette (egy ideig), de részéről ennyi. Nem kell többet beleképzelni.

2016. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!