Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnéd a gyerekedet akkor...

Szeretnéd a gyerekedet akkor is, ha nem lenne szép vagy okos?

Figyelt kérdés
Akkor is szeretnéd ha nem minden jegye ötös lenne?
2010. ápr. 10. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
LOL
2010. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

ha minden jegye négyes vagy részben 3-as, az még nem katasztrófa.


ha szarabbak, akkor az már gáz, de arra se az a megoldás, hogy nem szeretem, hanem az, hogy foglalkozni kell vele, hogy jobb legyen.


tehát nem ebből jön ,h szeretem e vagy sem, főleg, hogy azért ott elég nagy gáz van ahol a szülő nem szereti az iskolás gyerekét.

2010. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Akkor is szeretném ha a világ "lehhülyébb gyereke " lenne:-D

Mert az én húsom az én vérem,két testben egy lélek...szóval ennyi!

Segíteném és szeretném a szívem utolsó dobbanásáig!!!!

2010. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Iszonyat buta kérdés! Már hogyne szeretném, hiszen az enyém!
2010. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
25%

Először is, ha buta és randa (tudom, hogy rondának kell írni, de így volt kedvem most) akkor DNS vizsgálatot csináltatnék, mert az én kölyköm, csak és kizárólag szép és nagyok okos lehet!

Ha randa, akkor az asszony félreketymetyelt!!! Figyelj erre oda, mert ráfázol öreg!

2010. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát, én régen gimiben félévkor még buktam is, de anyum nem mondta, hogy nem szeretne emiatt. :) Jó-jó, nem örült, de azért szeretett. Persze, szeretni fogom akkor is, majd ha lesz.
2010. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

A gyermekem soha SEMMILYEN cselekedettel nem tudná elérni, hogy ne szeressem!

A jegyeivel különösen, az még csak egy cseppnek sem csepp a tengerben. Ha majd megnő (3 éves), és iskolás lesz, csak 1-2 tárgyból várom majd el a legjobb jegyeket, mégpedig azokból, ami érdekli. A többiből csak ne bukjon meg. Ha a sportokat, tesit szereti, minek legyen jó rajzból, stb? Csak találjon olyat, ami érdekli és az örömét leli benne, és azért tegyen is meg mindent.

Viszont ha nekem rohanna 16 évesen hogy most megfolyt, akkor is szeretném, csak tudnám, hogy valamin sürgősen változtatni kell!

2010. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Jaj de hülye vagy te!!!!!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Gyanítom, kedves kérdező, hogy egy gyermek vagy, akit szülei a nem 100%-os tanulmányi eredményéért bántanak (kitudja hogyan: csak szóban vagy esetleg testileg), és ezért úgy érzed nem is szeretnek.

De nincs igazad.


A szüleid csak minél jobb eredmény elérésére akarnak serkenteni, hogy azután NEKED legyen jobb. Csakis neked akarnak jót!

Az, hogy úgy érzed nem szeretnek, azért van, mert valószínűleg helytelen módszerrel próbálják meg ezt elérni. Nem tudom, hogy így van-e, csak feltételezem.

Sok családban van ilyen, hogy a szülők verbális úton lelkileg terrorizálják, vagy ami rosszabb, nonverbális úton, veréssel próbálják a gyerek teljesítményét növelni. Ettől még ők szeretik a gyereket, hiszen neki akarnak jót ezzel. De akkor felmerül a kérdés, hogy miért folyamodnak ilyen módszerekhez? Hiszen sok más is van.


Valószínűleg azért, mert gyerekkorukban velük is hasonlóan bántak. Azonban meg kell jegyezni, hogy ennek nem egyenes következménye, hogy ők is úgy fognak bánni a gyerekeikkel ahogy velük bántak annak idején.

Van aki éppen hogy túlságosan kedves és engedékeny lesz a gyermekével, mert véletlenül sem szeretne vele úgy bánni ahogy vele bántak annak idején, mivel tudja hogy az nem helyén való volt.

Míg olyan is van, aki éppen ezért mert vele úgy bántak, azt mondja, hogy "na én is majd jól megverem a gyerekem ahogy apám tette velem."

De ez még mindig nem jelenti azt, hogy nem szereti a gyermekét. Egyszerűen csak úgy fejlődött ki a személyisége, hogy az ő számára az normális, ha ezt teszi a gyermekkel. Azt hiszi, ez a helyes. Nem ő a hibás érte.


Aztán vannak akik egyszerűen túl magas elvárásokat támasztanak a gyermekük elé,

(Pl.: "Minden jegy legyen 5-ös")és egyszerűen nem értik meg, hogy nem mindegy gyerek ugyanolyan képességű.

Valószínűleg velük is ugyanezt tették, ezért hát ők is ezt teszik a gyermekükkel. Mert szeretik. Hiszen, ez a gyermek érdeke. De ugye... a módszer nem mindegy.


Ahogy előttem már leírták, a legcélravezetőbb megoldás az lenne, hogy leülnek a gyermek mellé, és együtt átbeszélik amit nem ért, kikérdezik tőle az anyagot...stb.


Lényeg a lényeg, kedves kérdező, ha igazam volt veled kapcsolatban, ne búsulj, mert biztos vagyok benne, hogy a szüleid szeretnek. Még akkor is ha ez nem mindig látszik rajtuk.

2010. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy szeretnem!!!

Nem lehet mindenki okos es a szep ezen a vilagon. Ahogy irtak masok is ugy szeretnem ot amilyen, mert az enyem. Nem tudnam nem szeretni.

2010. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!