Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Egykék"! Hiányzott nektek...

"Egykék"! Hiányzott nektek gyerekkorotokban a testvér?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 13:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mikor kisebb, úgy 6-7 éves voltam, nagyon szerettem volna egy testvért. Mindig mondogattam anyáéknak, hogy szeretnék egyet legalább, még egy karácsonyi kívánságlapba is beleírtam a kívánságomat, sikertelenül. :) Anya ugyanis már idősnek tartotta magát a gyerekszülésre, most pedig már egyéb ok(ok) miatt nem lehet testvérem. Amúgy, ha választhatnék, én csak nővért nem szeretnék, húg, öcsi, és hát, így utólag persze, egy bátyó sem lenne akadály. Amúgy van egy srác, jó barátom, és mindig huginak nevez, szóval lehet, hogy ez utóbbi "megoldódott" ;). Velősen, szerintem egykének lenni jó, mert egyedöl maradsz, ha azt szeretnéd, nem kell megosztani másokkal a szobádat, miegyebet, de egy tesó sok mindenre megtanít, akaratlanul is, viszont azt mondom mégis, hogy van a családunkban elég gyerek, akik kitesznek egy "majdnem-testvér"-t :).
2010. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy nem egykeként válaszolok^^

Nekem 2 kishúgom van, akiket imádok, de néha elég nehéz legidősebb tesónak lenni! Néha nagyon vágyok 1 idősebb nővérre, vagy akár bátyra, akik megosszák velem a tapasztalataikat, vigyáznak rám, ilyesmi. De ez már bukott dolog:D

2010. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon vágynék egy idősebb testvérre, bár nem vagyok egyke, nekem is van egy fiatalabb testvérem. Nagyon jól megvagyunk, egyáltalán nem bánom, hogy nem vagyok egyke. Unokatesók is vannak, de még így unokatestvérek körében is én vagyok a legidősebb és néha tényleg jó lenne ha lenne egy idősebb is, de ez már ugye nem lehet :)
2010. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon hiányzott egy testvér gyerekkoromban, mert nem volt kivel játszanom, hülyülnöm, ugyanis a barátaimmal csak a suliban találkozhattam. Délután sehová sem mehettem, ezért egész nap csak olvastam a lecke után (ez még a mesecsatorna- és számítógépmentes korszak volt).

Még akkor is szerettem volna egy testvért, amikor láttam, illetve hallottam, hogy mások, akiknek volt, állandóan csak veszekedtek.


Aztán amikor 14 éves koromban mégis született egy tesóm, már csak púp volt a háatmon, mert inkább voltam mellette pótanya és bébiszitter, mint testvér.

2010. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem és nem is fog:)13/L
2010. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Habár én nem vagyok egyke, de szerintem a testvérnek is megvan a maga szerepe minden családban, a szülőkön kívül egy testvér "máshogy" neveli életre az embert.

Az egykeség talán a mai korban igazán jellemző, régen ez nem volt természetes.

2010. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem, mert sok gyerek volt a szomszédban, mindig játszottam valakivel, ha meg mégsem, egyedül is megtanultam ellenni :)

21L

2010. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

imádtam egyedül lenni, egyedül játszani. sőt! idegesített, ha átjött vmi kis barátom. már fáradt voltam hozzá.

egyáltalán nem hiányzott a tesó, egyébként meg esély sem lett volna rá, mert apám hamar lelécelt.


ezzel a mai napig így vagyok: néha elegem van az emberekből, és akkor jó egyedül lébecolni itthon :)

2010. ápr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz, én még javában a gyerekkoromat élem,(13múltam/L)de vágyok nagyon egy tesóra. Mivel a szüleim már nem olyan fiatalok, illetve anyumék betervezték már egy csomószor a tesót, de valamilyen okból mindig missed ab lett belőle,(Mivel nyíltan beszélünk otthon az ilyen dolgokról, így tudok róla)már nem mernek belevágni újra.

Sajnos marad így, egymagam vagyok, de azt tudom, ha gyerekem lesz, nem fosztom meg ettől az örömtől, hogy nem lesz neki tesó.

я

2010. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem.És most sem hiányzik.Nem bírtam volna,még az is irritált,ha anyámék jöttek be a szobámba beszélni,nem hogy még egy rongy kölyök szívja a vérem.Inkább a barátaimmal lógtam ha olyan kedvem volt.19/F
2010. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!