Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinélni, hogy ne...

Mit lehetne csinélni, hogy ne legyen minden rossz amit teszünk?

Figyelt kérdés

Bármit is teszünk a férjemmel az a szüleim szemében 99%-ban rosszként van elkönyveleve és nekem már nagyon elegem van ebből.

Az elmúlt hétvége egyik napján pl. kirándulni akartak itt a közelben a szüleim a testvérem és a párja. Hívtak minket is, de mi már programot szerveztünk. Mikor ezt jeleztük megkaptuk, hogy már találkozni sem akarunk velük. Aztán mikor kérdeztem milyen volt közölték, hogy nem mentek mert az lett volna a fő cél, hogy velünk találkozzanak (pontosabban velem). Amit ha van benne igazság akkor is most tudtunk meg már utólag. Mert mikor még semmi konkrétat nem tudtak-, hogy merre csak hogy mikor-, akkor azt írták, hogy ők tutira mennek négyen. Meg apának is nagyon mehetnéke van valahová. Most meg ránk akarják fogni, hogy azért nem mentek kirándulni, mert mi nem csatlakoztunk, meg tök zavarba lettek volna elmondásuk szerint a szüleim az ifjú szerelmesekkel. Nem kérdeztem meg, de szívem szerint megtettem volna, hogy akkor is zavarban vagytok ha a tesómat meglátogatja a párja, és ott (otthon) tölti legalább a fél napot?

Amellett mikor rájuk jön azt hajtogatják, hogy hogy hiányzom nekik, jó tényleg régen láttak, de nekik könnyebb lejönni kocsival, mint nekünk vonattal. Nem beszélve róla, hogy ők már legalább egy fél éve nem is jöttek, mindig csak nyavajogtak, hogy hiányzom és mennyünk mi. Múltkor is rá akartak venni egy elsőre jól hangzó mobilcsomagra, hogy akkor majd tudunk olcsóbban beszélgetni. Erre írtam nekik egy olyan megoldást ami csak egyszeri max. 1000Ft-os kiadás, nem havonta min. 800Ft és utána ráadásul ingyen van, de még semmit nem léptek az ügy érdekében. Itt is szívesen megkérdeztem volna, hogy most akkor valóban akartok velem beszélgetni, tényleg hiányzom?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de most annyira bennem van...és így is ez csak egy kis töredék. Segítsetek légyszi!


2010. ápr. 8. 18:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok újra: De a fiútesód akkor ezek szerint normális, nem? Szerintem próbálj a normális családtagokra fókuszálni, a többivel meg minimalizálni a kapcsolatot. Látszik rajtad, hogy tiszta ideg vagy, hidd el NEM ÉRI MEG. Két dolgot kellene belátnod: 1. Nem te tehetsz a helyzetről. A családodat nem választhatod meg. Magyarul nem vagy hibás. 2. Nem tudsz változtatni rajta, és ebben sem vagy hibás. Ha jól értem, nem is egy településen laksz velük. Szerintem próbáld meg kialakítani a saját független életedet, barátokat szerezni, szabadidős elfoglaltságot keresni, akkor már nem fog annyira fájni, hogy ilyen a családod.
2010. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mindkettőtökben van tüske. A húgodban is irányodban. Az esküvőt nem érdemes felhasználni a problémák rendezésére. Vágjatok jó képet hozzá. Végülis ez az egyik legszebb nap az ember életében. Aztán jegelni kicsit a problémát. Ha hiányoztok egymásnak, akkor valaki kezdi a közeledést, ha meg nem, akkor minek erőltetni. Sokszor azt mondják, jobb egy jó szomszéd, mint egy rossz rokon. Én egyedüli gyerek vagyok, a férjemék vannak hatan. Soha nem keresik egymást. Telnek az évek, hogy egyik sem kíváncsi a másikra. Nekem ez furcsa, mert azt hittem, a testvérek ragaszkodnak egymáshoz. Hát nem. De jobb, mint ha veszekednének körbe-karikába.
2010. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Szerintetek ebben mit tegyek:

Tesómnál konkrétan rákérdeztem, hogy kinek milyen feladata, tisztsége van az esküvőn, de nem írta még így sem meg, hogy nem én leszek a tanu. Csak a feladataimat hajtogatta, amit ha belegondol lehetetlen egy főre rányomni, mert nem tud senki egyszerre több helyen is ottlenni, helytállni. Nem beszéve róla, hogy ne megkér, hanem szinte szó szerint kiosztja, hogy ezeket csinálod és kész. Férjem már kijelentette, hogy még nem mutatkozik meg, hogy normálisan várt vendégek vagyunk ill., hogy nem csak kihasznált szolga vagyok, addig ő nem megy bele, hogy menjünk. Én meg azon filózok, hogy mit tegyek, szivesen mennék segíteni, mert csak egy emlékezetes nap a tesóm életében, de úgy ha így áll hozzánk már nem tudnám jól érezni magam. Az meg kicsit furán jönne ki, hogy úgy sürögnék-forognék a többiek között, mint aki citromba harapott. Az biztos, hogy a férjem nélkül ne megyek, de már azt sem tudom igazán, hogy én akarok e menni...és ha igen, akkor hogyan vegyem erre rá a férjem. Félő, hogy a tesóm hozzánk való állásán nem fog semmi sem változtatni.

Köszi előre is!

Ja, amúgy igen, a fiú tesómmal jól megvagyok és az ő feleségével is, meg a férjem családjával is, sőt az ő szüleivel szintén. Csak az én szüleim és lány testvérem azok, akik irányából(ba) felénk nem stimmelnek a dolgok.

2010. ápr. 13. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!