Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinélni, hogy ne...

Mit lehetne csinélni, hogy ne legyen minden rossz amit teszünk?

Figyelt kérdés

Bármit is teszünk a férjemmel az a szüleim szemében 99%-ban rosszként van elkönyveleve és nekem már nagyon elegem van ebből.

Az elmúlt hétvége egyik napján pl. kirándulni akartak itt a közelben a szüleim a testvérem és a párja. Hívtak minket is, de mi már programot szerveztünk. Mikor ezt jeleztük megkaptuk, hogy már találkozni sem akarunk velük. Aztán mikor kérdeztem milyen volt közölték, hogy nem mentek mert az lett volna a fő cél, hogy velünk találkozzanak (pontosabban velem). Amit ha van benne igazság akkor is most tudtunk meg már utólag. Mert mikor még semmi konkrétat nem tudtak-, hogy merre csak hogy mikor-, akkor azt írták, hogy ők tutira mennek négyen. Meg apának is nagyon mehetnéke van valahová. Most meg ránk akarják fogni, hogy azért nem mentek kirándulni, mert mi nem csatlakoztunk, meg tök zavarba lettek volna elmondásuk szerint a szüleim az ifjú szerelmesekkel. Nem kérdeztem meg, de szívem szerint megtettem volna, hogy akkor is zavarban vagytok ha a tesómat meglátogatja a párja, és ott (otthon) tölti legalább a fél napot?

Amellett mikor rájuk jön azt hajtogatják, hogy hogy hiányzom nekik, jó tényleg régen láttak, de nekik könnyebb lejönni kocsival, mint nekünk vonattal. Nem beszélve róla, hogy ők már legalább egy fél éve nem is jöttek, mindig csak nyavajogtak, hogy hiányzom és mennyünk mi. Múltkor is rá akartak venni egy elsőre jól hangzó mobilcsomagra, hogy akkor majd tudunk olcsóbban beszélgetni. Erre írtam nekik egy olyan megoldást ami csak egyszeri max. 1000Ft-os kiadás, nem havonta min. 800Ft és utána ráadásul ingyen van, de még semmit nem léptek az ügy érdekében. Itt is szívesen megkérdeztem volna, hogy most akkor valóban akartok velem beszélgetni, tényleg hiányzom?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de most annyira bennem van...és így is ez csak egy kis töredék. Segítsetek légyszi!


2010. ápr. 8. 18:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most látom -már utólag- a hibákat (helyesírásilag), bocsi érte!
2010. ápr. 8. 18:09
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint az a lényeg, hogy ti törjétek magatokat utánuk?
2010. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de már nagyon elegem van belőle, és fáj is most ez is, hogy miatatok nem tudtunk kirándulni menni, pedig milyen jó lett volna. Mondjuk szó szerint nem írták ezt le, de amit írtak totál ez jön le. Nem beszélve róla, hogy pont ugyanabban a levélben írta anyum, hogy a tesóm közelgő esküvőjén mi mindent szeretné, ha segítenék. Mert jó segítek természetesen, de 100 felé azért én sem tudok szakadni...Nem beszélve róla, hogy azt sem tudjuk hivatalosak vagyunk e rá, mert egy időben nem kívánt személyekké léptünk elő.

Menjek a tortáért, virágért. Mutassam meg az ott alvó vendégeknek hol lesznek elszállásolva (ami nem is a közelben van és több helyszín, ráadásul se kocsim, se jogsim; a férjemnek sincs), ja és kinálgassak az "álló" fogadáson az esküvő előtt gondolskodva arról, hogy mindenki jól érezze magát. Majd a végén odatette, hogy egyenlőre ennyi jut az eszébe.

2010. ápr. 8. 18:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább szokjanak hozzá, hogy nem vagytok a cselédeik.
2010. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Próbálj kicsit felül emelkedni. A húgod esküvőjére valószínű elmégy, egy életen át bántana, ha nem mennél el. Ha meg ott vagy, örülj, hogy valamilyen feladattal segítheted a jó hangulatot. Csak azt vállald el, amihez kedved van. Ha meg ellent mondasz, mindig magyarázd is meg csendben, nyugodtan, hogy miért nem. Mint ahogy gyereket nevelünk. Fel kell tételezni, hogy egy családon belül mindenki szereti a másikat,csak nem értik egymást, mert nem beszélnek meg dolgokat.
2010. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A tesóm esküvőjére szívesen megyünk és szívesen segítek is abban amit tudok és győzök, de ő jelentette ki anno, hogy nem vagyunk hivatalosak az eseményre. Mondjuk az biztos, hogy csak akkor jelenünk meg, ha mindketten meghívott személyekké lépünk elő, hisz mi a férjemmel már egy vagyunk.

A hétvégi találkát mikor írtam, hogy nem tudunk rajta résztvenni azt is jeleztem rögtön, hogy azért, mert már programunk van akkora. Mindezt teljesen nyugodtan és egyáltalan nem bántóan, sértően tettem.

Ja, és nálunk tán soha nem volt olyan, hogy valamit is leülünk mind a négyen és megbeszélünk. Mióta férjhez mentem volt olyan amit anya mondjuk tőlem tudott meg, pedig apa mondta nekem. Ráadásul nem is voltak haragban, hogy ne tudták volna megbeszélni ha akarják. Szóval elég durva, hogy olykor a kb. 59km-re lakó lányukra van szükségük ahhoz, hogy megtudjanak egymás dolgairól valamit, ami nem is titok.

2010. ápr. 8. 18:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát látod, ez neked lehet tanulság egy örök életre! A pároddal is, és a gyermekeiddel is mindent meg kell beszélni, hogy te is ismerd meg a másikat, ők is ismerjenek meg téged. Tudják meg, hogy mi bánt, mi okoz neked örömöt. Nem véletlen, hogy Domján Edit azt énekelte: Beszélj!, beszélj!. A beszéd híd az emberek között. Így még inkább azt mondom, te légy türelmesebb, kevésbé sértődékeny, hisz te vagy az okosabb. Nem tudod már megnevelni őket, de mondhatod: anyukám, hisz még meg sem hívtatok. Van egy mondás: ki miben járatlan, gyermek abban. Szüleid gyermekek a kommunikációban, s ahogy a gyermekkel az ember megértő, türelmes,légy te az okosabb!
2010. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, várom atovábbiakat!

Amúgy próbálok én nagyon türelmes, nyugott lenni az irányukban. Szerencsére olyan természet vagyok aki sokáig tud nyelni, de néha akkor is annyira nehéz. Főleg mikor valami olyat mondanak, írnak ami nagyon fáj. A már majd két év alatt (főleg ekkor), és mikor még csak udvarolt a férjem; már annyi fájdalmat és ideget okoztak, hogy egy életre is elég volna. Alig volt eddig olyan hónap, hogy ne lett volna valami bajuk velünk. Az totál lejön, hogy a férjemet képtelenek elfogadni, mint ahogyan azt is, hogy én nagyon is szeretem, ill. ő is engem. Ebbe már bele is nyugodtunk volna, csak ne keresnék minden tettünkben a rosszat, és forgatnák ki a szavainkat.

Amúgy mi a férjemmel mindent megbeszélünk egymással. Természetesen köztünk is volt már mor, de eddig mindent nyugodtan le tudtunk ülni megbeszélni. Aztán kiderült, hogy csak félreértettük egymást, így még aznap újra szent volt a béke.

2010. ápr. 8. 19:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Soha nem lesztek elég jók, bármit csináltok. Én is átéltem ezt, amit te, idegösszeroppanást is kaptam miatta. Te ne várd meg ezt. Egyet lehet tenni: nem foglalkozni velük. Plusz határozottnak kell lenni, nem behódolni, mert akkor csak még jobban beléd taposnak. El kell fogadni, hogy nem szeretnek téged úgy, ahogy kellene. Tudom, hogy nehéz, de akkor jársz a legjobban, ha érzelmileg teljesen függetleníted magad tőlük.
2010. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát ez valóban nem lesz túl könnyű. Amúgy a testvéremtől most megkaptam, hogy az esküvőjükre a meghívő jön, de csak akkor menjünk ha tudunk normálisan kommunikálni. Szóval még most sem vagyunk valami szivesen látottak, inkább csak kényszerből.

Sőt a minap azt is megtudtam, hogy bár én őt választottam anno tanunak, és úgy illik (felénk), hogy oda-vissza alapon, meg nőnek inkább nő, de ő nem engem választ, hanem fiú testvérünket. Ezzel még nem is volna bajom, csak a fiú tesónk mondhatni úgy vállalta ezt el, hogy ha nekem elmondja a lánytesónk. Ennek ellenére a fiútól kellett megtudnom. Szóval nem is látnak szivesen, meg ha megyünk akkor is csak arra vagyok jó, hogy dolgozzak, mint egy semmirevaló szólga.(?) Leaglábbis nekem totál ez jön le.

Aztán még mielőtt megkérdeznétek, hogy miért írta, hogy ha normálisan tudunk kommunikálni: pár hónapja az volt velünk a baj, hogy egy témában kijelentették, hogy nekünk kell dönteni mit szeretnénk. Mi ki is találtuk és közöltük velük, de az nem volt jó, nem tetszett a szüleimnek. Viszont továbbra is erősködtek, hogy nekünk kell dönteni, viszont mi bármilyen ötlettel álltunk elő, csak az volt a jó, amit ők kitaláltak. Így belefáradva a végén rájukhagytuk, csak hagyjanak már békén. Természetesen itt is kaptunk sok bántást, ideget, amit már nem tudtunk szó nélkül elviselni...ez volt a nem megfelelő kommunikáció részünkről, amire a tesóm célzott a mondatában.

2010. ápr. 11. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!